Visi mes esame iš prigimties geri, šviesūs žmonės, tačiau kartkartėmis griebiamės tamsių darbelių. Ir tai yra normalu, nes mes turime ir gėrio kibirkščių, ir blogio.
Kai jaučiame džiaugsmą, tai būna dovana iš vieno šaltinio, o kai nerimą – tada iš kito. Tai tarytum dvi vieno medalio pusės. Arba kaip čiaupas su šaltu ir karštu vandeniu. Nei karštas, nei šaltas vanduo nėra blogi dalykai. Viskas priklauso nuo to, ko mums reikia: atsigaivinti ar sušilti. Ir kaip mes jausimės po to: pažvalėję ar sušilę.
Taip ir mūsų gyvenime. Kai mes juo skundžiamės, dejuojame, kad trūksta pinigų, sveikatos, bendravimo ar grožio, reikėtų suprasti, ko iš tikrųjų mums reikia. Mums reikia pojūčių, kuriuos jaučia turtingas, sveikas, gražus žmogus. O kokie yra tie pojūčiai?
Treniruokime savo jausmus!
Kai mus kas nors ragina keisti savo gyvenimą, kad taptume geresni, neverta skubėti.
Iš pradžių reikia pagalvoti ne apie tai, ką vertėtų nedelsiant daryti, o apie tai, kaip reikėtų mąstyti kitaip. Tai ir yra sunkiausias darbas.
Pavyzdžiui, reikia pinigų buto remontui. Kaip jų užsidirbti, sutaupyti, jeigu nėra jokių perspektyvų?
Dabar pažvelkime į situaciją iš kitos pusės. Kam man reikia buto remonto?
Ne, ne todėl, kad viskas jame pasenę ir lūžta. O todėl, kad man jame nejauku. Noriu sugrįžti namo, kur būtų švaru, jauku, gražu ir ramu. Tai turi būti vieta, kur jaučiuosi saugiai. Čia galiu būti savimi. Ir atrodyti, kaip noriu. Man nereikia stengtis ir dėtis kažkuo kitu. Aš savo namuose. Tai yra mano namai.
Ar pajutote skirtumą tarp pinigų remontui poreikio ir savo pojūčių? Ar reikia remontuoti butą, kad pasijustumėte jaukiai? Gal esmė ne remontas?
Kodėl tie, kurie turi pakankamai pinigų ir sveikatos, taip ir nesijaučia laimingi? Ogi todėl, kad jie rašo netinkamą scenarijų, orientuodamiesi į užgyventą turtą, o ne į šviesias emocijas.
Kartais atrodo, jeigu išsipildytų mūsų karščiausias troškimas, mes pagaliau taptume laimingi. Jis išsipildo, o mes nė nepastebime. Kodėl?
Juk mums ne tiek jau daug reikia. Tik ramybės, saugumo, tikrumo, palaikymo, savirealizacijos, džiaugsmo ir savo reikšmingumo jausmo. Taip pat stiprios sveikatos, kad galėtume visu tuo mėgautis.
Nematerialinę gerovę reikia puoselėti ir vaikščioti iš komforto zonos pirmyn ir atgal. Treniruoti savo jausmus ir priešintis savo tamsiosioms pusėms, keisti jas šviesiomis.
Pabandykite pirmiausia nesiskųsti savo artimiesiems, kai susigalvosite naują nerimo priežastį. Tiesiog nuspręskite, kad šį kartą viskas bus gerai. Ar tai nebus gera pradžia naujai asmenybės transformacijai?
Kai nuspręsite vaizduotėje kurti naują filmą apie save, pagalvokite, kokiomis emocijomis dabar gyvens jūsų pagrindinis herojus, ką jis jaus ir vertins. Ir tik tada pradėkite veikti.
O įvykiai ir reikalingos aplinkybės pačios susiklostys. Tai patikrinta!