Kaip reaguoti į paauglio pretenzijas

Paauglystės laikotarpis sunkus ne tik tiems, kurie jį patiria asmeniškai. Paauglio tėvams  taip pat tenka patirti sunkumų.

Paauglys elgiasi taip, kaip jam atrodo geriausia, tačiau tai ne visada yra priimtina. Tėvams iš paauglio neretai tenka išgirsti įvairių pretenzijų, ir tokiose situacijose jie ne visada žino, kaip tinkamai reaguoti.

Labai svarbu, kad tėvai elgtųsi teisingai, kai paauglys pradeda reikšti pretenzijas. Tą padaryti padės keli paprasti patarimai.

Išgirskite, ką jums sako jūsų vaikas

Kai paauglys pradeda reikšti pretenzijas, gana dažnai tai sukelia tėvų pasipiktinimą. Vis dėlto, nereikėtų elgtis pernelyg spontaniškai: pirmiausia turite išgirsti, ką jums sako jūsų vaikas, ir išsiaiškinti situaciją.

Gali pasirodyti, kad paauglys sako protingus dalykus, į kuriuos verta atkreipti dėmesį.

Išsiaiškinkite, kas vyksta

Kai jums taps aiški paauglio pozicija, galėsite suprasti, kas šiuo metu vyksta. Jei paauglys nori kažko atsisakyti ar kažką pakeisti, turėtumėte gerai pagalvoti, ar verta tą daryti.

Pirmiausia išsakykite savo poziciją, kad abi pusės suprastų, ko nori kitas. Tik tada bus galima pradėti ieškoti kompromiso.

Pradėkite nuo savęs

Paauglio elgesys gali būti iššaukiantis, bet  tai nenutinka staigiai ir netikėtai. Jei jis ką nors jums pasako netinkamu tonu, pirmiausia turėtumėte pagalvoti apie savo elgesį.

Pagalvokite, ar tam tikrose situacijose nesielgiate panašiai kaip jūsų vaikas. Nereikėtų pamiršti, kad vaikai iš savo tėvų labai daug ką perima, todėl jums gali tekti keisti savo elgesį ir rodyti savo atžalai kitokį pavyzdį nei iki šiol.

Nepasiduokite

Paauglys gali manipuliuoti savo tėvais. Jis gali išbandyti ribas, ir galbūt tokiu būdu jam pavyks pasiekti savo tikslą. Nepasiduokite jo gudrybėms.

Tokį elgesį reikia nutraukti, kad jis netaptų įpročiu ir nesugadintų santykių šeimoje.

Tėvams labai svarbu nepamiršti šių esminių dalykų. Jei vadovausitės šiais patarimais, sutarti su paaugliu bus gerokai paprasčiau.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *