Kaip rengiamės namuose

Kiekvieną dieną sukinėjamės visuomenėje ir vertiname žmones pagal išvaizdą. Atitinkamai, prieš „išeidamas į žmones” žmogus stengiasi apsirengti stilingai ir madingai, atrodyti gražiai ir tvarkingai. Noras padaryti gerą įspūdį aplinkiniams – visiškai logiškas ir suprantamas.

Tačiau sugrįžusios namo, dauguma moterų nusivelka ir nusiplauna visą savo grožį, madą, stilių ir štai jis – stebuklingas persimainymas: grožis pavirsta… pavirsta grožis… Nykia kasdienybe ir pilkumu…

Moterys apsigaubia chalatu, geriausiu atveju – švariu ir be skylių, nors visko pasitaiko. Vyrai namuose irgi turi savo klasikinį stilių, pavyzdžiui, treningus su ištampytais keliais.

Tačiau daugelis nemano, kad derėtų kreipti dėmesį į išvaizdą namuose, tvirtindami, kad „Na ir kas? O kas visa tai mato, išskyrus mane patį ir artimuosius? Prieš ką puoštis namuose?” Toks požiūris į apsirengimą namuose – klaidingas dėl visos eilės priežasčių.

Pirma. Namuose žmogus bendrauja su artimaisiais. Tačiau, pavyzdžiui, kolegos darbe laikomi vertais, kad prieš juos atrodytum malonios išvaizdos, o analogiškai pamaloninti mylimų žmonių nenorima.

Antra. Suaugę žmonės ir viešumoje, ir namuose – pavyzdžiai savo vaikams. Savo išvaizda vyresnioji karta įdiegia atžaloms tokius bruožus kaip tvarkingumas, saiko ir skonio jausmai, valyvumas. Be to, kiekvienam vaikui norisi didžiuotis tėvais. O tvarkingumas ir valyvumas, nepriklausomai, kur būna tėvai – namuose ar žmonėse, kaip tik ir leidžia vaikui tėvais didžiuotis ir juos gerbti.

Kai dėl drabužių stiliaus, tai visiškai nebūtina išsipuošti namuose, tarsi susiruošus eiti į teatrą. Pakanka atrodyti tvarkingai ir švariai. Jeigu tai naminė suknelė ar vyriškos kelnės, tai šie drabužiai neturi būti nudrengti ir praradę bet kokią formą. Chalatas – tik išėjus iš vonios ar dušo. Puikiai namams tinka sportinis stilius. Patogu, komfortiška ir tuo pat metu normaliai žiūrisi. Visai nebūtina, kad rūbai būtų brangūs, pakanka, kad jie atrodytų padoriai.

Nereikia pamiršti, kad savo išvaizda demonstruojame pagarbą aplinkiniams žmonėms. Rengimosi stilius – tai žmogaus požiūris į tuos, prieš kuriuos jis štai taip apsirengė. Tvarkingai apsirengęs žmogus savo drabužiais pabrėžia, kad nori padaryti pašnekovui malonumą, parodyti jam pagarbą. Juk niekas neprivalo bendrauti su jam nemaloniu žmogumi. Lygiai ta pati taisyklė veikia ir namuose. Juo labiau, kad namuose mes bendraujame su pačiais brangiausiais ir mylimiausiais. Tai gal pradėkime gerbti vienas kitą?

ŠaltinisNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *