Būti empatiškam nėra nieko blogo, tačiau šis perdėtas jausmas trukdo žmogui būti laimingam.
Ši riba dažnai būna susijusi su atsparumu. Per didelis jautrumas rodo, kad jums gali būti sunku sveikai susidoroti su kritika, nesėkmėmis ar negatyvumu.
Portalas „Hack Spirit” įvardijo 8 požymius, kad esate pernelyg jautrūs.
Dažnai žmonės sako dalykus nepagalvodami, kokį poveikį jie turės kitiems. Tai ne apie jus – tai apie juos ir jų takto stoką.
Jei jus nuolat skaudina kitų žmonių žodžiai, tai aiškus ženklas, kad esate pernelyg jautrus.
Tačiau nenusiminkite – šio modelio atpažinimas yra pirmas žingsnis ugdant atsparumą ir saugant savo laimę.
Įsijautimas į kiekvieną žinutės žodį, draugo veido išraišką ar kolegų balso toną labai išsekina. Tai gali ne tik išeikvoti jūsų protinę energiją, bet ir sukelti nereikalingą nerimą ir stresą.
Pernelyg didelis analizavimas gali sukelti problemų, kurių iš tikrųjų nėra, ir atimti iš jūsų ramybę. Pasitikėkite savimi – šio įpročio verta atsisakyti dėl savo laimės.
Reaguojate į kritiką
Jei dėl kiekvienos kritikos, nesvarbu, konstruktyvios ar ne, jaučiatės labai įskaudintas, tai ženklas, kad esate pernelyg jautrus. Svarbu nepamiršti, kad kiekvienas žmogus kada nors padaro klaidų ir sulaukia kritikos. Tai nėra jūsų vertės atspindys, o galimybė augti ir tobulėti.
Esminis žingsnis laimės ir sėkmės link – susiformuoti „storą odą” ir priimti kritiką kaip mokymosi priemonę.
Jums lengva padaryti įspūdį
Tai gali būti bet kas – nuo nerimo jausmo dėl to, kad artėja galutinis terminas atiduoti darbo medžiagą, iki nesugebėjimo susidoroti su staiga pasikeitusiais planais. Nors normalu jausti stresą sudėtingose situacijose, pernelyg didelis jautrumas reiškia, kad jį galite jausti kraštutiniu lygmeniu.
Atsparumas – tai ne streso vengimas, o mokymasis, kaip veiksmingai su juo susidoroti. Neišsigąskite šių sunkių akimirkų, vertinkite jas kaip galimybę tapti stipresniems ir atsparesniems.
Jei dažnai taip jaučiatės, tai ženklas, kad esate pernelyg jautrus. Gali būti, kad per daug interpretuojate kitų žmonių veiksmus ar žodžius arba tikitės, kad kiti supras jūsų jausmus, jų aiškiai neišreikšdami.
Svarbu prisiminti, kad kiekvienas turi savo nuomonę, suformuotą unikalios patirties. Nesąžininga tikėtis, kad kiti žvelgs į pasaulį per jūsų prizmę, nesuteikiant jiems galimybės suprasti jus.