Stipriname savitvardą

Kaip sustiprinti savitvardą?

Mes nemėgstame laukti, stovėti eilėje. Tokie momentai mus erzina, mums atrodo, kad beprasmiškai gaištame laiką.

Neseniai teko matyti miniatiūrą apie stovėjimą eilėje. „Greičiau, greičiau, – šaukė aktorius. – Man reikia ištrūkti iš čia, pareiti namo ir nieko neveikti!“

Mes skundžiamės, kai tenka palūkėti. Dažniausiai skubame be jokios priežasties. Kartais mes verčiamės per galvą, kad suspėtume į svarbų susitikimą, laiku ateiti į darbą, paimti vaikus iš darželio. Kai stovime eilėje, mes nenorime laukti ne dėl to, kad turime neatidėliotinų reikalų. Tiesiog žmonės nemėgsta laukti.

Dėl to kaltas šiuolaikinis gyvenimo ritmas. Pasaulis reikalauja didelio tempo. Kai kurie tikrina naujienų pranešimus kas penkias minutes. Išmanusis telefonas jau nebėra paprasta priemonė kontaktams su artimaisiais palaikyti. Per paskaitas ir susirinkimus su juo galima žaisti žaidimus.

Dažniausiai žmonės jau nepastebi, kokiu ritmu dirba. Atlikti dideles užduotis per trumpą laiką – geras dalykas, tačiau skubotas darbas nebūna kokybiškas.

Kaip sustoti, nusiraminti ir liautis skubėjus?

1. Limituokite savo laiką, skiriamą internetinėms naujienoms.

Dauguma žmonių nuolat seka naujienas, nesusimąstydami, kiek laiko tam sugaišta. Nusistatykite, kad tikrinsite naujienas 2 ar 3 kartus per dieną, bet ne daugiau.

2. Palengvinkite savo darbotvarkę.

Tendencijos rodo, kad veiklūs žmonės susiplanuoja per dieną kur kas daugiau susitikimų ir kitų reikalų, nei gali įveikti. Paskui skundžiasi, kad nieko nespėja ir trūksta laiko, kad nebeįstengia pailsėti. Yra paprasta išeitis: palikite po porą laisvų valandų kasdien.

3. Nedirbkite po kelis darbus vienu metu.

Dėl darbo kokybės ir dvasinės būklės reikėtų įprasti daryti po vieną darbą. Susikoncentruokite ir užbaikite jį, tada imkitės kito. Rezultatai bus puikūs ir jūs būsite patenkinti.

4. Negalvokite apie laiką, kurio trūksta

Galvokite apie laiką, kurį turite. Tai – geriausias būdas nusiraminti ir sustoti, nepriklausomai nuo aplinkybių. Jums užteks laiko visoms užduotims įvykdyti.

5. Nepamirškite kvėpavimo.

Kiekvienas su stresu susidoroja kitaip. Kai kuriems užtenka giliai pakvėpuoti. Įsivaizduokite, kaip gaivus oras pripildo jūsų plaučius, paskui išleiskite jį. Šis būdas padeda „perjungti“ smegenis.

6. Analizuokite savo impulsyvumą ir venkite jo.

Kas verčia jus būti impulsyvų? Kokie dalykai erzina jus? Paieškokite atsakymo į šiuos klausimus. Padarę išvadas žinosite, kaip kontroliuoti savo organizmą ir išlikti ramiam sudėtingais momentais. Nusiraminti daug kam padeda penkių minučių pertraukėlė, kavos ar arbatos gėrimas, trumpas pasivaikščiojimas.

7. Susikoncentruokite į dabartį.

Dabartis – tai viskas, ką mes turime. Mes negalime atkurti praeities ar nuspėti ateities. Susikoncentravimas į dabartį padeda nesiblaškyti ir siekti sėkmės dabar, išsaugant ramybę. Neverta galvoti apie praeities klaidas ir spėlioti apie ateitį. Mintys apie ateitį neišvengiamos, bet nereikia susikoncentruoti tik į jas.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *