Kaip tėvai kuria mūsų realybę

Vaikystėje mūsų gyvenimas priklauso nuo tėvų. Stengiamės gauti iš jų meilę, turėti su jais gilų ryšį + mums labai svarbu jausti, kad jie mumis didžiuojasi.

Vaikystėje mes nepajėgiame žiūrėti į savo tėvus kaip į žmones su savo traumomis, savo praeitimi ir savo problemomis. Viską, ką jie daro, perimame mes.

Todėl tėvų įtakos zona yra išties įspūdinga.

Mūsų tėvai daro didžiausią įtaką mūsų elgesio modeliams ir nervų sistemos reakcijoms.

Kokias gi dovanas gauname iš savo tėvų?

Santykiai. Kas yra santykiai, sužinome per pirmuosius savo gyvenime santykius, kuriuos matome sau prieš akis (tarp tėvų, jų draugų, visoje šeimoje).

Kaip bendrauja tėvai, kokie jų lūkesčiai – visa tai tampa mūsų suaugusiųjų santykių pagrindu, pamatais. Visus elgesio modelius mes atsinešame į savo šeimas, dažniausiai pasąmoningai.

Asmeninės ribos. Sužinome, kas tai per dalykas, per ribas, kurias modeliuoja (arba nemodeliuoja) mūsų tėvai. Jeigu tėvai nustato aiškias savas ir gerbia kitų ribas, mes tai nuskaitome. Jeigu tėvai kenčia priklausomybes, mes imame kankintis ir kovoti Karpmano trikampyje.

Kas mes tokie. Mes tarsi kempinės sugeriame į save viską, ką apie mus sako tėvai, ir priimame tai kaip 100% tiesą (nors dauguma to, ką jie kalba apie mus, tiesiog atspindi mūsų tėvų emocinę būseną).

Kaip reikšti emocijas. Stebime, kaip tėvai tvarkosi su stresą keliančiomis emocijomis, o paskui, suaugę, stresinėse situacijose elgiamės lygiai taip pat.

Kaip rūpintis savimi. Sveikata besirūpinantys tėvai modeliuoja tokį patį elgesį mūsų atžvilgiu. Savęs nepaisantys tėvai, kurie neatsižvelgia į savo poreikius, pasąmoningai įdiegia mums nuostatą, kad mūsų poreikiai nesvarbūs.

Su šiomis dovanomis mes išeiname į gyvenimą, į santykius. Ir visa tai daro didžiulę įtaką visam mūsų gyvenimui, visoms jo sferoms.

Tai nėra nei blogai, nei gerai. Tiesiog taip yra. Kiekvienas turi savo dovanas. Ir toje sferoje galima puikiai gyventi bei tobulėti. Galite stebėti, apmąstyti, pastebėti – kas tai yra ir ką man su tuo daryti? Ką man tai duoda? O kaip pasielgčiau, išėjęs iš scenarijaus, kurį paveldėjai iš tėvų?

.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *