Visi žino, kad kalbėtis yra labai svarbu, tačiau nedaug kas susimąsto – kas čia tokio svarbaus? Jei vienu žodžiu – viskas. Plačiau – tai, kaip mes dalijamės interesais ir siekiais, kaip palaikome vienas kitą ir galiausiai kaip bendraujame tarpusavyje. Kitaip tariant, gebėjimas bendrauti yra svarbiausias santykių aspektas
Kalbėkitės apie viską
Kalbėjimo diapazonas platus – nuo kasdieninių pasiplepėjimų iki gilių ir reikšmingų pokalbių. Sėkminguose santykiuose aprėpiamas visas šis spektras. Nesvarbu, kokie pavargę esate, raskite kasdien nors truputį laiko pokalbiui apie tai, kaip praėjo diena ir kokie artimiausi planai.
Jei gyvenimas atrodo tarsi nesibaigiantis lėkimas tarp namų, darbo ir vaikų darželio, tuomet būtinai pasistenkite sumažinti tempą. Pokalbiui laiko rasti privalu. Kai nebeįmanoma suspėti, kažko tenka atsisakyti ir neleiskite, kad tai būtų tarpusavio santykiai.
Stenkitės dalintis džiaugsmu ir liūdesiu, pergalėmis ir pralaimėjimais bei gyvenimo smulkmenomis, kurios paverčia jį tokiu žavingu.
Vis dėlto nepamirškite, kad bendravimas yra tarsi dvipusio eismo gatvė – būtina ne tik išsisakyti, bet ir išklausyti.
Metas išklausyti
Yra didelis skirtumas tarp girdėjimo ir klausymo. Abejingas dėmesys, kai viena akimi stebimas televizorius ar prižiūrimi vaikai, dažnai blogiau nei nesiklausymas, nes susidaro įspūdis, kad pokalbis ir pašnekovas klausančiojo nedomina.
Jei atrasite laiko išklausyti kasdienines naujienas ir reaguosite į tai, ateityje išvengsite esminių partnerystės problemų.
Kalbėkitės, kol dar nejaučiate pykčio
Klestintys tarpusavio santykiai pasižymi tuo, kad abu partneriai kalbasi nelaukdami, kol neišsakyti žodžiai virs pykčiu.
Nors gal tai ir skamba sudėtingai, tačiau būtina vengti bet kokio nervinimosi, graužaties, paniurimo ir nepasitenkinimo demonstravimo. Problemos ir rūpesčiai turi polinkį labai greitai augti, todėl išankstinės neigiamos emocijos pakankamai racionalią diskusiją gali paversti mūšiu, kai susumuojami ir išliejami pastarųjų dvylikos mėnesių susierzinimai ir priekabės.
Pora turi ramiai išsiaiškinti visas problemas, vos tik jos atsiranda. Supraskite, kad gebėjimas kalbėti apie rūpesčius – ženklas, kad jūsų santykiai stiprūs.
Laiko pasirinkimas
Įsidėmėkite, kad pokalbiui būtina pasirinkt tinkamą laiką, kitaip jis situacijos nepagerins, o gal net ir pablogins. Jeigu esate pavargę, išgėrę, įsitempę, atėjo pietų metas ar aplinkui nepaliauja zuję vaikai, vertėtų palaukti tinkamesnio laiko pokalbiui.
Tas pats galioja, jeigu esate kompanijoje. Pigus triukas iškelti asmeninę problemą visų akivaizdoje, be to, tai gali priversti pasijusti labai nepatogiai visus aplinkinius.
Kai pajutote, kad atėjo metas pasakyti partneriui kažką svarbaus, padarykite tai ramiai ir nuoširdžiai, sulaukę laiko, tinkamo jums abiem.
Jeigu jaučiate, kad darosi sudėtinga pasikalbėti su partneriu arba išvis galvojate, kad bendravimas atsidūrė krizėje, tuomet gal vertėtų ieškoti pagalbos iš šalies.