Kam žmogui apskritai reikalingi santykiai?

Psichologiniu požiūriu žmogus santykiuose gauna ypatingai daug vidinės naudos, reikalingos jo gyvenimui. Štai kelios labiausiai paplitusios iš tokių naudų:

Visada jaučiamas palaikymas, yra į ką atsiremti, ypač tais gyvenimo momentais, kai pačiam susitvarkyti su problemomis labai sudėtinga.

Išmokstama leistis į kompromisus ir siekti tarpusavio supratimo, kadangi žmonėms tenka kažkaip sutarti ir gerbti partnerio interesus.

Išmokstama duoti ir gauti mainais šilumą ir rūpestingumą, „šildyti” vienas kito gyvenimą.

Du žmonės padeda vienas kitam susidoroti su netgi smulkiausiais gyvenimo neskalndumais, išmoksta išgirsti nuomonę iš šalies ir visada turi galimybę naudingai patarti.

Yra galimybė kartu tobulėti, ieškoti priežasčių džiaugsmui, augti tiek intelektualiai, tiek dvasiškai.

Iš visko sprendžiant, santykiai iš tiesų padeda augti ir vystytis. Būtent taip ir sumanė motulė gamta.

Pateikiame sveikų santykių kontrolinį sąrašą.

  • Pasitikėjimas;
  • Bendros vertybės;
  • Saugumas;
  • Pagarba;
  • Konfliktų sprendimas;
  • Priėmimas.

O dabar apie tai, kaip tai pasiekti

Žinoma, pati svarbiausia gerų santykių sąlyga – meilė. Be jos sąjunga paprasčiausiai neįmanoma. Santykių pradžioje svarbu aptarti principinius klausimus ir troškimus. Laikui bėgant, jų svarba išryškės, taps akivaizdi, todėl geriau, kaip sakoma, susitarti dar esant ant kranto.

Prieš kurdami santykius su kitu žmogumi, turėtumėte išanalizuoti savo santykius su savimi. Jei nesate pasiruošę priimti netgi savęs paties, tai kaip jūs priimsite partnerį su jo problemomis ir trūkumais? Ir atvirkščiai – jei gyvenate harmonijoje su savimi, sukurti sąjungą bus nesunku.

Penkios grubios santykių klaidos

1. Emocijų slopinimas

Kaupti nuoskaudas ir apsimesti, kad viskas gerai, kai širdyje katės draskosi – viena svarbiausių klaidų santykiuose. Pirma, šitokiu būdu partneriai praranda pasitikėjimą vienas kitu, o antra, jie kaupia problemas, užuot ieškoję sprendimų.

2. Skundimasis partneriu

Aptarinėti pretenzijų partneriui sąrašą su draugais/draugėmis ar giminaičiais – vienas iš destruktyviausių elgesio santykiuose modelių. Žymiai prasmingiau ramiai pasikalbėti apie tai, ką jaučiate.

3. Ribų ignoravimas

Atminkite – kuo dažniau ir įžūliau pažeidinėjate partnerio asmeninės erdvės ribas, tuo labiau netenkate savo pačių ribų. Žmogus visada turi turėti savo erdvę.

4. Nerimavimas, kad partneris mus paliks

Ir nuolatiniai įtarinėjimai, pavydas. Šitaip jūs visiems demonstruojate tik vieną dalyką – jūs patologiškai nepasitikite tiek partneriu, tiek patys savimi.

5. Galvoti, kad partneris niekur nuo jūsų nedings

Paprastai tai pasireiškia elgesiu, kai žmogus nebesivargina savo partneriui patikti, nebenori jo džiuginti ir nebeinvestuoja į santykius. Anksčiau ar vėliau tokie santykiai žlugs.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *