Laimė grindžiama keliais principais.
Patikrinkite, ar jie yra jūsų gyvenime?
Pirmasis laimės principas – jūs turite ryšį su savimi. Turite kontaktą su savo vertybėmis, savybėmis, talentais, juos realizuojate.
Laimė ateina tada, kai žmogus gyvena savo gyvenimą, nesistengia derintis prie kitų, nevaidina kokių nors vaidmenų, nes taip, atseit, priimta, jis realizuoja save, tą savo prigimtį, kuri jam duota.
Reikia daryti tai, kas jums patinka, kas jums būdinga pagal prigimtį. Jūs juk turbūt pastebite, kad tam tikra veikla jums teikia pasitenkinimą, o kita – ne. Ta, kuri teikia pasitenkinimą, yra susijusi su jūsų prigimtimi. Jūs esate pasiruošę ja užsiimti net jei už tai negausite jokio atlygio, nes tai jums įdomu. Patikrinkite, ar turite tokią veiklą? Jei ne, ieškokite.
Nes būtent iš tokios veiklos atsiranda laimės jausmas.
Antrasis laimės principas.
Principas, kai jaučiu, jog esu reikalingas kitiems žmonėms. Dėkingumo, pagarbos, susidomėjimo, dėmesio sau jausmai, pasirengimas palaikyti, būti šalia, kitaip tariant, laimingas žmogus turi turėti išvystytus santykius su kitais.
Yra trys santykių tipai, ir visais atvejais jūs turite juos realizuoti
Santykiai su vyresniaisiais. Ar yra jūsų gyvenime vyresnių žmonių, su kuriais galite pasitarti, kurie jus palaiko, įkvepia, kartais nuramina, kartais duoda patarimų, žinių, supratimo, nukreipia? Jei mes plėtojame santykius su vyresniaisiais, mes gauname globą.
Santykiai su lygiaverčiais. Tai – draugystė, lygiaverčiai mainai, kai galime kuo nors pasidalinti, kažką pasakyti vienas kitam, patarti, apsikeisti kuo nors, tiesiog emociniai mainai.
Ir santykiai su jaunesniais– tai tie, kuriais mes rūpinamės, kieno labui norisi kažką nuveikti. Yra žmonių, kurie priklauso nuo mūsų, ir mes norime jiems daryti gera.
Kai turite šiuos tris santykių tipus, tai – antrasis laimės principas, iš kurio kyla laimė.
Taip pat laimė kyla iš gyvenimo būdo, nes jei jūsų gyvenimas nesubalansuotas, jei turite daug streso, neišpildytų norų, nerimo, nesubalansuoto dienos režimo, nemigos naktų, per didelės įtampos, gyvenate išsekę – laimė išnyks.
Nes laimė kyla iš vidinės harmonijos. Ją reikia sąmoningai puoselėti.
Laimė susijusi su prasmėmis, misija, yra įvairių prasmių, dėl kurių verta gyventi. Ieškokite tokių prasmių, kiekvienam žmogui jos yra skirtingos, nes mes visi skirtingi, ieškokite to, dėl ko esate pasiruošę gyventi, to, kas uždegs jūsų vidinę ugnį.
Gyvenimo misija – tai ketvirtasis laimės principas.