Kelios sveikų santykių taisyklės

Kaip rodo praktika, taisyklės tinka bet kokiam amžiui.

1. Jei atsirado nesuprantamų pojūčių žmogaus, su kuriuo bendraujate, atžvilgiu (drugeliai pilve, užgniaužia kvapą, intensyvios emocijos, emocijų sūpynės) – įsiklausykite į save. Dažniausiai tai yra signalas, kad ten geriau neiti.

2. Pasiremkite savo ankstesne patirtimi (jei jos esama). Padirbėkite su klaidomis, išanalizuokite, su kokio tipo partneriais dažniausiai susitinkate, kaip su jais elgiatės ir kaip jie elgiasi su jumis. Priešingu atveju greičiausiai užlipsite ant to paties grėblio. O yra tokių egzempliorių, kurie apskritai niekada nuo jų nenulipa, tapdami tikrais šios sporto šakos čempionais.

3. Nebijokite pasakyti „ne”. Tai ne paskutinis vyras/moteris šiame pasaulyje. Planetoje gyvena 8 milijardai žmonių. Ir iš jų ne mažiau kaip šimtas jums tinka (taip vadinami „jūsų žmonės”).

4. Padirbėkite su savo saviverte. Jeigu ji per aukšta – taip ir rinksitės visą gyvenamą, ieškodami neegzistuojančių idealų. Per žema – pražiopsosite tai, kas išties svarbu. Adekvačiai įvertinkite save, savo galimybes, norus ir tai, ko esate verti.

5. Visada rinkitės save. Kad ir kaip toli būtumėte nuėję santykiuose, bendravime, visada turite teisę iš jų išeiti. VISADA. Bet kuriame etape. Net ir po 20-ies santuokos metų – jei tie santykiai nepilnaverčiai, nesuprantami ir t.t.

Ar žinote, kad kol nevaldote savo gyvenimo ir savęs, sutiksite partnerius, kurie tarsi drugeliai į šviesą suskrenda, privilioti jūsų psichologinių traumų, kompleksų, baimių ir iliuzijų?

Kol patys savęs nepažinsite, kol patys nesuprasite, KAS esate, egzistuoja 90% tikimybė, kad jūsų santykiai greitai sužlugs arba bus skausmingi.

Ką apskritai svarbu žinoti:

1. Kol neišmoksite suprasti savęs, kol nesusidraugausite su savo tarakonais galvoje, neišmoksite filtruoti ir dirbti su savo emocinėmis būsenomis, tol neturėsite jokių sąmoningų santykių su 95/5 tikimybe. Jūs ir toliau plauksite pasroviui, visiškai nesuprasdami, kas apskritai vyksta, arba užsiimsite beprasmišku kapstymusi savyje, savęs kaltinimu, arba imsite kaltinti visus aplinkui.

2. Ššiame žaidime dalyvauja ABU. Jokių – „aš jį mylėjau, o jis toks blogas”, jokių žaidimų gaudynėmis ir t.t. Tik abipusis procesas, kai dėl santykių stengiasi abi pusės. Aš + aš = santykiai, kuriuose kiekvienam nariui tenka pagrindinis vaidmuo.

3. Išmokite KALBĖTIS. Banalu, paprasta. Bet kaip nepakeliamai sudėtinga. Tačiau sunku tiktai pradėti, o paskui įsitrauksite ir tai taps įpročiu.

Kai įgysite patirties, sąmoningumo, jumis ims domėtis ir žavėtis visai kiti žmonės. Ir tai bus visų pirma jūsų pačių nuopelnas.

Kaupdami sąmoningumą, taikydami jį praktikoje, tampate laimingesni ir gyvenate gerokai įdomiau, atsiranda jausmas, kad nėra nieko neįmanomo. Ir jūs patys nieko nebijote, nelieka baimės kažką prarasti, nes vertingiausia, ką galite prarasti – tai JŪS pats. Visa kita – antraeiliai dalykai…

.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *