Klausimai, kurie padės išsiaiškinti, ar sveiki jūsų santykiai

Santykiai, kaip ir bet kuris procesas, reikalauja periodiško patikrinimo ir profilaktikos. Užmerkti akis į problemas – reiškia atidėti siaubingos pabaigos momentą. Kad jūsų santuoka funkcionuotų normaliai, būtina išsiaiškinti, su kokiais sunkumais šiuo metu susiduriate ir kuriuos iš jų pavyko sėkmingai įveikti.

Panagrinėję šiuos klausimus, galėsite įvertinti savo santykius.

Bendra jūsų šeimos psichologinė būklė

Užduokite sau klausimą: „Santykiuose didžiąją laiko dalį esu laimingas, nelaimingas, susierzinęs?”

Kaip vertinate savo įprastą dieną, praleistą su partneriu? Ar toks gyvenimas gali būti laikomas pakenčiamu? Galbūt jis jums nepakeliamas?

Neįmanoma ilgai išbūti emocinės ekstazės apogėjuje, jei kalba eina apie ilgus gyvenimo kartu su kitu žmogumi metus. Jūsų užduotis – įvertinti savo įprastą dieną per pastaruosius metus. Kiek jums psichologiškai komfortiška?

Ar jaučiatės saugus?

Paklauskite savęs: „Ar jaučiuosi pakankamai saugus, kad prireikus galėčiau būti atviras ir sąžiningas?”

Galbūt jūs negalite aptarti vienos ar kitos problemos su savo partneriu, baimindamiesi jo neadekvačios reakcijos. Galbūt jums tenka slopinti savo emocijas ir jausmus dėl to, kad juos gali neteisingai interpretuoti.

Ar galite kontroliuoti konfliktus?

Užduokite sau klausimą: „Ar mūsų ginčai dažniausiai sprendžiami konstruktyviai, ar pavirsta tikru karu?”

Ginčai ir nesutarimai kyla bet kuriuose santykiuose, ir tai yra sveikas procesas. Svarbiausias klausimas čionai – kaip būtent jūs iš tų ginčų išeinate. Būtina aiškiai suprasti, kaip prasideda, plėtojasi jūsų konfliktai ir kaip jie dažniausiai baigiasi. Jeigu žinote, kad dėl menkiausios smulkmenos gali būti išpūstas didelis skandalas – kaip ruošiatės gyventi toliau?

Išsiaiškinkite, kuris iš jūsų yra pagrindinis skandalų kurstytojas, o kuris pirmasis siekia susitaikyti. Ar galite kontroliuoti situaciją, neleisdami jai peržengti adekvatumo ribų?

Kaip sprendžiate problemines situacijas?

Užduokite sau klausimą: „Kaip galiausiai mes išsprendžiame problemines situacijas?”

Ginčas baigėsi, tačiau kaip išsisprendė jį išprovokavusi situacija? Įvykių plėtojimosi variantų nėra daug.

  • Kažkuris vienas iš sutuoktinių pirmas siekia taikytis, nepaisant to, buvo teisus ar ne?
  • Judu abu tam tikrą laiką palaukiate, o paskui pradedate bendrauti, tarsi nieko nebūtų nutikę, dėl ko problema tiesiog nutylima?
  • Abiem atvėsus, esate pajėgūs sėsti prie stalo ir konstruktyviai aptarti susiklosčiusią situaciją?

Idealus variantas būna tada, kai problemos sprendimas tinka abiem, kai atsižvelgiama į kiekvieno poreikius. Kiek situacija jūsų šeimoje yra artima idealui?

Ar jaučiatės palaikomas?

Užduokite sau klausimą: „Ar būsiu palaikomas, jei užgrius bėda”?

Klausimo esmė – ar pasitikite savo partneriu? Ar tai tasai žmogus, kuriuo galite pasikliauti iškilus problemoms? Ar jaučiate ir žinote, kad šalia yra patikimas žmogus, o gal neapleidžia jausmas, kad partneris gali išduoti? Kaip dažnai jums teko kartu išgyventi sunkumus? Kaip kiekvienas iš jūsų elgėsi, susidūręs su realiomis problemomis?

Išvada

Jei atsakėte į klausimus ir dauguma atsakymų jus nuliūdino, tai nėra priežastis panikuoti ir imti galvoti apie skyrybas. Puiku, kad suvokėte problemas, su kuriomis susiduria jūsų santykiai. Pats laikas pradėti jas spręsti.

Pirmiausia su partneriu aptarkite esamą situaciją. Sąžiningai vienas kitam atsakykite, ar abu esate pasirengę spręsti problemą, ar norite išsaugoti santuoką.

.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *