Ko negalima palikti automobilyje per karščius

Ko negalima palikti automobilyje karštyje: 10 daiktų, kurie gali tapti pavojingi

Yra daiktų, kurių negalima palikti automobilyje karštyje. Kalbama ne tik apie tai, kad jie gali būti sugadinti ir tapti netinkami tolesniam naudojimui, bet ir apie tai, kad tai gali sukelti tam tikrą pavojų.

Daiktai, kuriuos nereikėtų palikti automobilyje, kai lauke yra aukšta oro temperatūra, o jūs paliekate automobilį pastatytą ilgam laikui. Apie tai rašo „SlashGear“.

  1. Pirmosios pagalbos vaistinėlė

Vienas iš didžiausių pirmosios pagalbos vaistinėlės priešų yra ekstremalios temperatūros, tiek žemos, tiek aukštos. Geriausia vaistinėlę automobilyje laikyti izoliuotoje ir vėsioje vietoje.

Yra dvi saugos priemonės. Pirma, pirmosios pagalbos rinkinį reikia užpildyti daiktais, kurie mažiau nei kiti yra jautrūs temperatūros poveikiui. Pavyzdžiui, kai kurie tvarsčiai geriau atlaiko karštį, kiti – blogiau. Antra, viską reikia sudėti į tvirtą, vandeniui ir temperatūrai atsparų dėklą.

Patogus būdas izoliuoti vaistinėlę kraštutiniu atveju – užpildyti tuščią erdvę vandens buteliais. Vanduo ilgai įkaista, todėl tam tikrą laiką tai bus veiksminga izoliacija.

  1. Kremas nuo saulės

Ironiška, bet blogiausias saulės kremo priešas yra saulė, tiksliau, šiluma. Tai reiškia, kad netgi nuo šviesos apsaugotos vietos jūsų automobilyje (daiktadėžė, bagažinė, krepšys) nėra saugios kremui nuo saulės.

Daugumoje kremų yra tam tikri cheminiai junginiai, kurie suyra nuolat veikiami aukštesnės nei 24 °C temperatūros. Jei turite pasiimti kremą su savimi, geriausia jį įdėti į šaldymo krepšį.

  1. Vaistai

Žinoma, ne visi vaistai tampa neveiksmingi dėl ekstremalaus karščio. Pavyzdžiui, druskos tirpalas yra labai atsparus aukštai temperatūrai. Tuo tarpu adrenalinas ir insulinas yra potencialiai gyvybiškai svarbūs vaistai, kuriuos daugelis visada turi su savimi, tačiau jie yra labai jautrūs karščiui.

Keletas valandų saulėje jų nesugadins, tačiau po kelių dienų karštoje mašinoje jie gali tapti neveiksmingi. Tokiems vaistams reikiamą temperatūrą galima palaikyti tik izoliuotame konteineryje.

  1. Tamponai

Šiluma gali sugadinti tamponus anksčiau nei baigsis jų galiojimo laikas, o kokybišką tamponą nuo sugadinto gali būti labai sunku atskirti. Paprastai tamponų galiojimo laikas yra penkeri metai nuo pagaminimo datos, o per didelė drėgmė automobilyje gali sukelti pelėsio atsiradimą ant tampono dar prieš pasibaigiant galiojimo laikui.

Verta prisiminti, kad aukštesnėje temperatūroje oras paprastai yra drėgnesnis.

Jei nesate tikri, ar tamponas yra saugus, nes jis buvo netinkamai laikomas, geriau jį išmeskite.

  1. Akiniai

Šiluma gali sugadinti akinius. Bet koks plastikinis gaminys gali būti visiškai sunaikintas ilgai veikiant aukštai temperatūrai. Net jei jūsų lęšiai pagaminti iš stiklo, karštis gali juos sugadinti.

Poliarizuoti akiniai yra vienas iš pavyzdžių, nes per didelis kaitinimas sugadina plėvelę, kuri užtikrina šį efektą. Plėvelė ne tik nuslysta nuo lęšių, jei yra per karšta, bet ir suskilinėja – susidaro daugybė mažų įtrūkimų, kurie gali sugadinti visiškai tinkamus akinius.

  1. Visos kontracepcijos priemonės

Karštis gali sugadinti bet kokią kontracepciją. Prezervatyvai, kuriuos žmonės sąmoningai palieka automobiliuose, yra pagaminti iš latekso, todėl, žinoma, jie yra jautrūs karščiui. 38 °C – tai maksimali temperatūra, kurią prezervatyvai gali išlaikyti tik keletą dienų, o 29 °C – optimali ilgalaikio laikymo temperatūra.

Automobiliai gali įkaisti žymiai labiau, o tai gali sumažinti kontraceptikų veiksmingumą per mažiau nei savaitę.
Kontraceptinės tabletės taip pat jautrios karščiui. Kaip ir beveik visi vaistai, jas reikia išmesti, jei jos buvo laikomos pakankamai aukštoje temperatūroje (kartais iki 20 °C) keletą dienų ar ilgiau. Tai ne tik gali sumažinti jų veiksmingumą, bet ir sukelti ligą.

  1. Plastikiniai vandens buteliai

Plastikinės butelės gali sukelti gaisrą. Žinoma, tai labai mažai tikėtina, nes buteliui su vandeniu reikia pasiekti 200 °C temperatūrą, kad užsidegtų, o tada ugnis turės susidurti su vandeniu viduje. Tačiau, jei butelį palikti tiesioginiuose saulės spinduliuose, jis gali veikti kaip didinamojo stiklo ir sudeginti viską, kas yra šalia.

Saugumo sumetimais pilnas butelis turėtų būti laikomas saugioje vietoje, pavyzdžiui, bagažinėje arba krepšyje.

Be to, vanduo, kuris ilgą laiką buvo laikomas plastikiniame butelyje 27 °C temperatūroje, gali būti užterštas cheminių medžiagų iš plastiko likučiais.

Tyrimas parodė, kad per 4 savaites 70 °C temperatūroje vanduo gali būti užterštas tokia pavojinga chemine medžiaga kaip stibas. Be to, šilta vanduo labai palankiai veikia bakterijų, esančių pakartotinai naudojamame inde, dauginimąsi.

Geriausias sprendimas – laikyti vandenį daugkartinio naudojimo ne plastikiniame butelyje.

  1. Aerozoliniai balionėliai

Aerozolinių balionėlių, arba balionėlių su purkštuvu, yra slėginiai indai. Suspaustas dujas, kaip ir visos dujos, siekia užimti kuo daugiau vietos ir išsiplėsti. Kai balionėlyje susidaro skylė, pavyzdžiui, kai mechanizmas suaktyvėja ir atsidaro vožtuvas, dujos išstumia skystį.

Šiluma padidina dujų slėgį, o perkaitimas gali netgi sukelti sprogimą. Todėl tokių balionėlių geriau nelaikyti automobilyje.

  1. Saldainiai ir šokoladas

Saldainiai ir šokoladas, laikomi įkaitusiame automobilyje, nėra labai pavojingi sveikatai. Tačiau, jei juos palikote salone karštyje, greičiausiai po to turėsite praleisti dieną valydami keleivio sėdynę, todėl geriau nepalikite šių skanėstų, kai parkuojate automobilį ir iš jo išlipate.

  1. Elektronika

Telefonas, nešiojamas kompiuteris, fotoaparatai neturėtų ilgai likti karšti. Būtent todėl kompiuteriai ir žaidimų konsolės turi ventiliacijos angas – oras padeda vidinei korpuso daliai išlikti vėsiai.

Jei temperatūra tampa per aukšta, dauguma jų išsijungia savaime. Tačiau susikaupusi šiluma automatiškai neišsijungs, o toliau kils, galimai viršydama saugius lygius ir sugadindama įrangą.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *