Vaikai, tėvai, seneliai ir močiutės

Ko nereikėtų sakyti vaikui, kad nesugadintumėte santykių su močiute: populiarios klaidos

Santykiai su giminaičiais tik iš vienos pusės turėtų atrodyti paprasti ir suprantami. Kartais čia kyla tiek daug klausimų, kad sunku įsivaizduoti.

„Įdomiausia“ prasideda, kai jaunoje šeimoje atsiranda vaikai, o po jų – močiutės, kurios viską žino, o kartais ir daugiau.

Šitaip susiklosto situacijos, kai tėvams nederėtų sakyti vaikams, ką jie galvoja apie močiutę.

Šeimos nesutarimai

Nereikia vaikui aiškinti, kad tėvų ir jo močiutės santykiai nėra idealūs. Paprastai tokiais atvejais sakoma, kad „močiutė nemyli tėčio ir mamos“.

Šį klausimą geriau pradėti spręsti su močiute, kuri tikriausiai pati su džiaugsmu pagerins santykius. Todėl nereikėtų velti vaiko į visokius šeimyninius nesklandumus.

Lepinimas ir disciplina

Skirtingų žmonių kartų požiūriai į šias sąvokas visada buvo skirtingi. Logiška, kad močiutės lepina anūkus, o tėvams rūpi disciplina.

Tačiau tyrimai rodo, kad toks skirtingas vaikų auklėjimo modelis – nieko blogo. Vaikas bent jau susipažįsta su skirtingomis elgesio normomis, o tai – patirtis, kuri pravers mažyliui suaugus.

Dovanos ir vertybės

Galbūt močiutė padovanojo ne pačią gražiausią lėlę ar automobilio modelį. Tačiau tai nėra priežastis nuvertinti jos dovanas ir juo labiau jas išmesti.

Bet kuriuo atveju vaikai džiaugiasi dovanomis, o močiutė stengėsi ir rinkosi iš visos širdies tam, kad pradžiugintų anūką, o ne tam, kad supykdytų jo tėvus.

Įpročiai ir elgesys

Kai kuriuos močiutės įpročius ar užmaršumą jaunieji tėvai įpratę aiškinti senatve. Tačiau čia svarbu pagalvoti, kaip vaikas paskui ateityje elgsis su savo senstančiais tėvais?

.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *