Daug namų šeimininkių domisi klausimu, ar būtina nusausinti indus rankšluosčiu po plovimo, ar galima apsieiti be šio veiksmo. Juk lėkštės ir puodeliai puikiai džiūsta ir be jo!
Tačiau aš jau seniai išsiaiškinau, koks šiuo atveju yra teisingiausias sprendimas. Šiandien papasakosiu, kodėl būtina nusausinti indus kiekvieną kartą po to, kai juos išplovėte, ir pateiksiu keletą svarių argumentų „už“.
Šluostyti ar ne?
Kiekviena namų šeimininkė žino indų, puodelių ir kitų virtuvės reikmenų plovimo taisykles.
Čia viskas labai paprasta:
- indus plaunu iškart po naudojimo (per pirmąsias dvi valandas), kad maisto likučiai nespėtų išdžiūti, o riebalai – sukietėti;
- tam naudojame karštą tekantį vandenį;
- nepamirštame ir gero indų ploviklio;
- būtinai nuskalaujame indus, kad nuplautume indų ploviklio likučius.
O kaip elgtis su jau išplautais indais? Šiuo klausimu namų šeimininkių nuomonės skiriasi.
Vienos įsitikinusios, kad nieko daryti nereikia. Pakanka sudėti lėkštes į specialią džiovyklą arba iškart į spintelę. Jos išdžius be jokios pagalbos.
Savo pasirinkimą priešininkės grindžia tuo, kad po rankšluosčio panaudojimo ant stiklinių paviršių lieka plaukeliai. Tai neestetiška.
Be to, rankšluostį vėliau reikės skalbti. Kam vargintis be reikalo?
Žinoma, galima naudoti popierines servetėles, tačiau tai papildomos išlaidos.
Kitos namų šeimininkės, tarp jų ir aš, yra įsitikinusios, kad indus po plovimo būtina nusausinti. Turime nemažai svarių argumentų, kodėl reikia atlikti šią procedūrą.
Argumentas „už“ Nr. 1: ant indų nelieka dryžių
Jeigu jūs, kaip ir aš, norite, kad jūsų stalo servizas, stiklinės, puodeliai atrodytų gražiai ir blizgėtų tarsi nauji, be rankšluosčio neapsieisite.
Nušluostydami drėgnus indus po plovimo, mes ne tik išdžioviname stiklo ar keramikos paviršių, bet ir poliruojame jį. Rezultatas – nelieka dryžių, atsiranda blizgus spindesys.
Jei nenorite, kad po rankšluosčio naudojimo ant indų liktų pūkelių, naudokite lino, bambuko ar mikropluošto tekstilę.
Prieš tai likusius pūkeliai galima pašalinti paprasta popierine servetėle.
Svarbu: virtuvės rankšluostį skalbkite kasdien. Po indų nusausinimo jo nepalikite drėgno, nes jis tampa palankia terpe įvairioms bakterijoms, įskaitant ir žarnyno bakterijas, daugintis.
Argumentas „už“ Nr. 2: virtuvės baldai tarnauja ilgiau
Po plovimo lėkštes iškart padėdami į spintelę, mes darome žalą savo virtuvės baldams.
Padidėjęs drėgnumas spintelėje kelia ne tik pelėsio grėsmę, bet ir drėkina medžiagas, iš kurios ji pagaminta. Tokiu atveju medžio drožlių plokščių lentynos deformuojasi.
Dėl šeimininkės įpročio dėti šlapius indus į spintelę, pastaroji greičiau praranda išvaizdą, susidėvi anksčiau laiko. Todėl nesibodėkite nusausinti lėkščių po to, kai jas išplovėte. Prieš dedant lėkštes į lentyną, įsitikinkite, kad jos yra visiškai sausos.
Argumentas „už“ Nr. 3: nereikia specialios indų džiovyklos
Tokio prietaiso kaip indų džiovyklos mano namuose nebėra. Įsitikinau, kad jis yra nenaudingas, ir dabar indus nusausinu rankšluosčiu.
Reikalas tas, kad palikdami drėgnus indus džiovyklėje, neišvengiamai susiduriame su vandens kaupimusi jos padėkle. O tai nereikalinga drėgmė virtuvėje, kuri gali paskatinti pelėsių atsiradimą.
Jei vanduo laiku nebus išpilamas iš padėklo, jis sušvinks. Tokiu atveju mums gresia ne tik nemalonus kvapas, bet ir ligas sukeliančios bakterijos, kurioms sugedęs vanduo – palanki gyvenamoji aplinka.
Sutikite, kad lengviau nusausinti lėkštes, nei kasdien išpilti vandenį iš padėklo, plauti ir dezinfekuoti džiovyklą.
Kaip matote, indų nusausinimas po plovimo yra naudingas įprotis.