Kodėl aukščiausio lygio vyrai ir moterys gyvena vieni?

Jos daili figūra, liekna talija, nuo reguliarių treniruočių stangrūs sėdmenys, švelni oda su bronziniu įdegiu, parsivežtu nuo Viduržemio jūros. Ji netrokšta gauti iš vyro pinigų – ji turi prestižinį darbą, savo būstą ir yra puikaus charakterio. Regis, ideali? Taip, išskyrus vieną dalyką – jai 35-eri, tačiau ji visai nenori ištekėti. „Kas su ja negerai?“ – klausinėja pažįstami, bet niekada nesužino tiesos.

Jis gauna didesnes už vidutines pajamas, turi savo verslą ir puikų automobilį. Jis yra simpatiškas, reguliariai mankštinasi sporto klube, o kai nusivelka marškinėlius, merginos ima linkti prie jo, trokšdamos prisiglausti. Merginos aplink jį sukasi būriais, trokšdamos nusitempti į santuokų rūmus. O jis eina su draugais į naktinį klubą. Sako, kad nėra sutvertas šeimai.

Anksčiau viskas buvo aišku. Aišku kaip dukart du – keturi. Jeigu mergina netekėjusi, vadinasi, negraži ar bjauraus charakterio. Arba valkiojasi į kairę ir į dešinę, arba turi kokį nors atgrasų trūkumą. Ir senbernis visiems keldavo klausimų, kodėl jis tebėra vienas. Gal koks impotentas ar apskritai maniakas? Taip buvo prieš kelis dešimtmečius. O dabar viskas pasikeitė.

Ar pastebėjote, kad viengungiais vis dažniau tampa protingi, gražūs ir materialiai apsirūpinę abiejų lyčių žmonės? Jie laisva valia ir kategoriškai atsisako ieškoti sau antros pusės. Arba ieško, bet labai vangiai, be entuziazmo ir užsidegimo. Juos galima pavadinti aukščiausios lygos vienišiais.

Kas atsitiko per pastaruosius dešimtmečius? Kokie įvykiai taip pakeitė visuomenę? Kodėl aukščiausio lygio žmonės nenori susisaistyti santuokos saitais? Kaip galima būtų paaiškinti tokią tendenciją?

Sudėtingas amžius

Tendencija atidėti santuoką tam laikui, kai bus įgytas aukštasis išsilavinimas, padaryta karjera, padengta paskola būstui, iškrėtė mūsų visuomenei piktą pokštą. Žmonės ėmė tuoktis nebe jauni kaip anksčiau, o subrendę. Tai žmonės su galutinai susiformavusiais įpročiais, kurių jie neketina keisti, gyvenimo ritmu ir pasaulėžiūra. Su metais tampa vis sunkiau savo nusistovėjusiame gyvenime surasti vietos dar kažkam.

Prisiminkite, kokio amžiaus vaikus tėvai atveda į baleto ar meninės gimnastikos užsiėmimus. Paprastai jie pradeda treniruotes dar prieš mokyklą. Kodėl taip? Mat tuo metu jų kūnai yra lanksčiausi. Padaryti špagatą 5-erių ir 35-erių – du skirtingi dalykai. Tą patį galima pasakyti ir apie šeimos kūrimą. Kad suprastume ir priimtume į savo gyvenimą kitą žmogų, nebūtina būti subrendusiems, bet labai svarbu būti lankstiems. O mes kasmet vis labiau prarandame savo lankstumą. Turbūt todėl ir sakoma, kad esant vyresnio amžiaus geriau būti du kartus susituokus negu nė vieno karto.

„Kapitalizmas – geriausia kontracepcija!“ – taip atsakė į klausimą apie šeimos kūrimą ir vaikų gimdymą žinoma rusų TV laidų vedėja Ksenija Sobčak. Ir ji buvo teisi. Iš tikrųjų visuomenėje, kurioje yra tiek daug įvairiausių malonumų, šeima tampa nereikalinga našta. Pasvarstykite patys: kur vakare galėjo nueiti vieniša moteris dar prieš 25–30 metų? Geriausiu atveju į šokių vakarą, žeminančiu pavadinimu „Kam per 30“. Ką ji apskritai galėjo daryti? Tik sėdėti namuose. O dabar jai atsiveria šimtai durų. Jaukios kavinukės ir barai, naktiniai kino seansai, klubai, vakarėliai, kelionės. Verda naktinis gyvenimas, kuriame viešpatauja vienišiai. Dažnai vakarais tie žmonės susijungia į poras, bet tik tam, kad išsiskirtų ryte.

Tai seksas, brangioji…

Daug amžių stipriausiu santuokos sudarymo stimulu buvo seksualinis pasitenkinimas. Dar prieš keletą dešimtmečių moterys ištekėdavo skaisčios, o vyrai patirdavo pirmąjį seksą po vestuvių. Netekėjusi dama buvo laikoma moterimi su nesureguliuotu asmeniniu gyvenimu. Vienišas vyras geriausiu atveju galėjo naudotis prostitutėmis. Dabar vienišo žmogaus seksualinis gyvenimas gali būti gerokai turtingesnis už vedusio. Laisva moteris gali užsiimti seksu dažniau ir įdomiau už ištekėjusią. Gal šį lytinio gyvenimo įdomumą labiausiai ir bijo prarasti geriausi iš geriausių?

Vaikantis idealo

Ar norite sužinoti dar vieną priežastį, kodėl geriausi žmonės lieka vieni? Todėl, kad jie nuolat vaikosi tobulybės. Jie siekia idealios karjeros, nuolat tobulina savo kūną, didina savo materialinę gerovę. Ir visai nesupranta, kodėl jiems nesiseka palaikyti pastovių santykių. O priežastis yra paprasta. Santuokai nereikia, kad partneris atitiktų idealą. Santuokai svarbiausia yra kompromisų galimybė.

Kuo labiau žmogus linkęs siekti tobulybės, tuo jam bus sunkiau. Mat jis iš įpročio ims graužti ne tik save, bet ir partnerį. Ne ten padėjo daiktą? Ne tą padarė? Ne toks kūnas? Privalo tobulinti save. Deja, santuoka nėra varžybos dėl geriausio rezultato. Santuoka turi būti sudaroma tam, kad vienas galėtų priimti kitą tokį, koks yra.

Tenka pripažinti karčią šių dienų tiesą: daug gražių, sėkmingų, protingų žmonių liks vieniši. Ir nereikia jų dėl to smerkti. Jie visi – ant savo bangos. Jie visi iš aukščiausio lygio vienišių klubo.

Ar vis dar laikote netekėjusią moterį nevisaverte? Ir viengungį vyrą, kuris nenori vesti?

Originalas



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *