Tikriausiai esate girdėję posakį: „Pusryčius suvalgyk pats, o vakarienę atiduok priešui.”
Jis buvo sugalvotas ne šiaip sau. Juk pusryčių metu organizmas pabunda, pagreitėja medžiagų apykaita ir pagerėja nuotaika.
Pastebėta, kad žmonės, kurie reguliariai valgo pusryčius, rečiau turi problemų dėl viršsvorio, jų darbingumas ir pozityvus nusiteikimas visą dieną yra didesnis (žinoma, jei pusryčiauja tinkamais produktais).
Viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl rytais nevalgoma pusryčių, yra apetito stoka.
Iš tikrųjų yra kelios priežastys, kodėl taip atsitinka
Individualūs organizmo bioritmai
Jei žmogus įpratęs eiti miegoti pernelyg vėlai, ryte virškinimo sistema tiesiog nėra pasirengusi priimti maistą – ji dar miega.
„Angliavandenių pagirios“
Kai per vakarienę taip gausiai pavalgome, kad ryte tiesiog nespėjame išalkti, nes maistas dar nesuvirškintas. O tokia sotaus vakaro ir tuščio ryto puokštė pakankamai greitai „įsitvirtina“ mūsų sąmonėje ir organizmui vakarais reikia vis daugiau ir daugiau maisto.
„Neteisingi“ rytiniai gėrimai
O jeigu konkrečiai – kava. Kavos mėgėjai rytais patenka į savotiškus spąstus.
Išgėrę kavos jie pajunta žvalumo antplūdį ir prislopintą apetitą, įskaitant skrandžio sulčių išsiskyrimo slopinimą. Tačiau dienos bėgyje alkis „įsibėgėja“ ir vakare vėl grįžtama prie jau aprašytos antrosios priežasties.
Rezultatas – nuolatinės miego problemos, naktiniai vizitai į virtuvę, lemiantys sunkumą skrandyje, antsvorį, apatiją…pažįstama situacija?
Tai gal jau metas pertvarkyti savo mitybos įpročius ir pradėti valgyti sočius pusryčius?
Net ir itin sotūs pusryčiai, skirtingai nei vakarienė, per dieną „sudegs”. Štai kodėl sugalvotas posakis, kad vakarienę reikia atiduoti priešui.
Jei produktai kokybiški, pusryčiai padės stabilizuoti cukraus kiekį kraujyje, suteiks energijos ir pagerins protinę veiklą (kadangi smegenys dabar turės energijos ne vien tam, kad išlaikytų jus vertikalioje padėtyje).
Pusryčių sudėtyje turėtų būti skaidulinių medžiagų, baltymų ir, pageidautina, probiotikų, kurie teigiamai veikia žarnyno mikroflorą ir pagerina imunitetą.
Galite rinktis pilno grūdo košę su džiovintais vaisiais, kiaušinius, riešutus, šviežias daržoves, uogas, žalumynus, liesą mėsą, žuvį, sūrį, varškę, kefyrą, jogurtą. Kaip matote, pasirinkimas pakankamai platus.
O laiko pusryčiams visada atsirasti visada. Tiesiog įrodykite sau, kad tai toks pat privalomas ritualas, kaip dantų valymas ir veido prausimas. O jei ingredientus pusryčiams paruošite iš vakaro, tai ir pagaminsite juos pakankamai greitai.