Gyvenime gana dažnai nutinka taip, kad net ir po skaudaus išsiskyrimo ir karčių nuoskaudų mus vis tiek traukia grįžti pas buvusį partnerį.
Šiandien pabandysime suprasti, kodėl taip nutinka ir ką su tuo daryti.
Susirasti naują partnerį žymiai sunkiau, nei sugrįžti
Taip, šiuolaikiniame pasaulyje tapo paprasčiau susirasti naują partnerį. Socialinė žiniasklaida ir internetinės pažinčių programėlės, regis, supaprastino šį procesą iki absoliuto. Tačiau tam vis tiek reikia šiek tiek pastangų, laiko ir energijos. Vėl tenka iš naujo viską apie save pasakoti ir pažinti kitą žmogų.
Atsivėrimas naujai patirčiai veda į nežinomybę be jokios sėkmės garantijos, o tam ne visi pasirengę. Daugelis žmonių nuleidžia rankas vien dėl elementarios nesėkmės baimės. Tuomet ir pajuntame norą sugrįžti į savo įprastą komforto zoną.
Praeities romantizavimas
Mūsų atmintis veikia tokiu būdu, kad laikui bėgant pamirštame visą negatyvą ir vis dažniau prisimename malonias akimirkas bei emocijas, kurias patyrėme ankstesniuose santykiuose. Rožiniai akiniai verčia mus manyti, kad viską galima pataisyti ir sutvarkyti. Kartais net ir didžiausios problemos pasimiršta arba atrodo nereikšmingos.
Prisirišimo tipas
Prisirišimo tipas vaidina didelį vaidmenį formuojant norą sugrįžti pas buvusį partnerį. Nerimastingas ir vengiantis prisirišimo tipas dažnai lemia bendrą priklausomybę, kai asmuo persekioja partnerį ir negali ištrūkti iš šio užburto rato.
Ambivalentiškas prisirišimo tipas mažina savivertę ir verčia žmogų tapti priklausomą nuo partnerio, nes santykių nutrūkimas jam reikš tik tai, kad jis yra blogas ir nenusipelno meilės.
Vienatvės baimė
Po išsiskyrimo žmonės gali jausti, kad nesugebės užmegzti naujų santykių, kad nėra verti geriausio ir kad tai buvo vienintelis šansas pasijausti laimingu. Šios mintys paprastai kyla žmonėms, kurių savivertė žema, arba tiems, kurie išgyvena pirmąjį išsiskyrimą. Iš tikrųjų šis įsitikinimas dažnai yra klaidingas.
Kodėl grįžti atgal – ne visada blogai
Jeigu abu norite to paties, esate pasirengę dirbti su santykiais, ieškoti kompromiso, išgirsti ir suprasti vienas kitą, nėra nieko blogo grįžti pas buvusį partnerį.
Svarbiausia – padirbėti su tais dalykais, kurie kelia problemas. Pavyzdžiui, jūs buvote nepatenkinti, kad trūko nuoširdžių pokalbių. Pasikalbėkite apie tai ir raskite jums abiem patogų variantą.
Nuo ko pradėti?
Ramus pokalbis ramioje aplinkoje tikriausiai padės aptarti problemas ir priimti sprendimus. Uždavinėkite klausimus, išklausykite partnerį ir duokite sau laiko viską apgalvoti.