Kodėl mes tuokiamės?

Nors gyvenimas kartu dabar yra visiškai priimtinas ir pateisinamas, šešiasdešimt procentų kartu gyvenančių porų vis dėlto po kelerių metų susituokia. Santykių psichologė Paula Hall apžvelgė priežastis, kodėl mes vis dėlto tuokiamės, nepaisydami grėsmingos skyrybų statistikos, ir kaip įsitikinti, kad tai teisingiausias pasirinkimas jums.

Geros priežastys tuoktis

Nes esate įsimylėję. Nors meilė neturėtų būti vienintelė priežastis santuokai, tai svarbus sėkmingų santykių elementas.

Kad įsipareigotumėte vienas kitam. Jūs nusprendėte, kad norite būti kartu amžinai, žinodami vienas kito trūkumus ir pralaimėjimus.

Tai jūsų vertybių dalis. Santuokos ceremonija – jūsų kultūrinių ar religinių įsitikinimų bei pagrindinių vertybių sistemos dalis.

Kad sukurtumėte šeimą. Abu mėgavotės saugiais santykiais ir manote, kad santuoka yra puikiausia terpė auginti vaikus.

Kad švęstumėte. Jūs norite pasidalyti savo džiaugsmu ir pasižadėjimu įsipareigoti vienas kitam su šeima bei draugais.

Tai tinkamiausias laikas. Jūs jau ilgai bendraujate, ir santuoka atrodo kitas logiškas žingsnis.

Blogos priežastys tuoktis

Kad užtikrintumėte santykių saugumą. Jei nesijaučiate saugūs prieš susituokdami, nėra jokios priežasties galvoti, kad saugumas atsiras su santuoka. Taip, gali būti sunkiau išsiskirti, kai jau susituokėte, bet tai nereiškia, kad kartu būsite laimingi.

Baimė likti vienam. Kai kurie žmonės tuokiasi, nes bijo likti vieni. Atminkite – geriau būti vienam ir mėgautis laisve, nei praleisti visą gyvenimą su netinkamu žmogumi.

Dėl vaikų. Teisybė, kad vaikams geriau augti su abiem tėvais, bet santuoka tik dėl vaikų nesukurs laimingos namų aplinkos.

Norite didžiulių vestuvių. Didžiulės baltos vestuvės rodosi lyg pasakos išsipildymas, bet trunka tik vieną dieną, o santuoka (bent jau taip turėtų būti) trunka visą gyvenimą.

Kad atsigautumėte po skyrybų. Kai kurie žmonės skuba tuoktis antrą kartą, kad atsigautų po pirmojo ir įrodytų, kad jie kažko verti. Bet šių jausmų nepakanka. Turi būti daugiau priežasčių santuokai. Svarbiausia su partneriu išsiaiškinti priežastis ir nustatyti, kad abu jūs turite tą pačią motyvaciją ir intencijas.

Baimės ir lūkesčiai

Taip, kaip reikia apžvelgti priežastis, dėl kurių norite tuoktis, svarbu ir išsiaiškinti, ko tikitės iš santuokinio gyvenimo. Kai kurie žmonės dabartinį skyrybų rodiklį aiškina faktu, kad žmonės per daug tikisi iš santuokos, bet nebūtinai yra būtent taip.

Jei jūsų lūkesčiai dėl santuokos sutampa, jūs abu galite stengtis, kad tie lūkesčiai išsipildytų. Bet jei tikitės skirtingų dalykų, vienas jūsų liks nuviltas.

Jūsų lūkesčius ir baimes gali įtakoti daugybė dalykų, tarp jų – draugų patirtis, ankstesni santykiai ir žiniasklaidos vaizdiniai. Bet vienas galingiausių veiksnių – jūsų pačių šeima.

Būdami maži vaikai, mokomės santykių žvelgdami į tėvus. Ši patirtis pasislepia giliai pasąmonėje ir iškyla, kai patys tampame žmonomis ar vyrais.

Visiškai natūralu abejoti ir bijoti dėl santuokos – tai vienas didžiausių mūsų gyvenimo sprendimų. Bet kol jūs ir jūsų partneris galite pasidalyti savo jausmais, palaikyti ir užtikrinti vienas kitą, yra šansų, kad jūs teisingame kelyje.

Santuokos baimės ir lūkesčiai

Šis pratimas padės jums ir jūsų partneriui pamąstyti apie tai, ko tikitės iš santuokinio gyvenimo, ir aptarti bet kokias baimes ar lūkesčius, kurių abu turite.

Ką daryti

Šį pratimą galite atlikti kartu arba atskirai, o vėliau aptarti rezultatus. Kiekvienas paimkite šešis lapus popieriaus ir jų viršuje užrašykite antraštes. (Šios antraštės yra iš įprastos santuokos ceremonijos. Galbūt sau jūs pasirinkote kažką kito, o šios tiesiog yra parankios pratimui).

  • Ginti ir branginti
  • Dabar ir visą gyvenimą
  • Laimėje ir nelaimėje
  • Turte ir varge
  • Sveikatoje ir ligoje
  • Mylėti ir saugoti

Skirkite tiek laiko, kiek jums reikia parašyti po kiekviena antrašte, ką apie ją galvojate, visa, ko tikitės, visa, ko viliatės ar bijotės.

Šie klausimai padės jums užpildyti lapus.

Ginti ir branginti – ką reiškia būti pora? Ką galvojate apie ištikimybę? Kiek laiko norite praleisti kartu ir atskirai? Kuo norite dalytis, kas turi būti asmeniška?

Dabar ir visą gyvenimą – ką galvojate apie įsipareigojimą? Apie skyrybas? Kaip santykiai gali kisti bėgant metams? Kokią vietą jūsų planuose užima vaikai?

Laimėje ir nelaimėje – kaip išlaikysite artimumą santykiuose? Kaip susitvarkysite su skirtumais? Ką darysite kilus problemoms?

Turte ir varge – ką santuoka jums reiškia finansiškai? Ar pasikeis jūsų nuostatos dėl darbo?

Sveikatoje ir ligoje – kaip palaikysite vienas kitą ligos atveju, kai užplūs liūdesys ar užklups sunkumai?

Mylėti ir saugoti – kaip jūsų santuokoje bus išreiškiama meilė? Kiek svarbus bus seksas?

Kai baigsite, šiek tiek pakalbėkite apie tai, ką parašėte. Pagalvokite apie tai, iš kur kyla jūsų jausmai.

Originalas



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *