Labai dažnai merginos, kurios neseniai ištekėjo, daro vieną didelę klaidą – jos pradeda dalytis šeimos išlaidas po lygiai su vyru.
Kodėl tai yra didelė klaida? Nes vyras įpranta prie tokio šeiminio gyvenimo scenarijaus. Kai žmona išeina motinystės atostogų, ji nebegali uždirbti pinigų, tada prasideda didelė problemos.
Svarbiausias maitintojas, aprūpintojas ir gėrybių medžiotojas šeimoje visada turi būti vyras.
Vyras kaip šeimos galva turi suprasti ir priimti savo atsakomybę už moterį ir vaikus, taip pat ir finansinę. Jeigu jūs išmokėte jį visada už viską mokėti per pusę, tai paskui pakeisti šią nusistovėjusią tradiciją bus labai sunku. Iš pat pradžių supažindinkite savo išrinktąjį su faktu, kad jis prisiims atsakomybę už šeimą ir aprūpins ją.
Gyvenimiškas pavyzdys
„Prieš trejus metus ištekėjau, – pasakoja jauna moteris. – Su vyru uždirbdavome vienodai, viską dalijomės per pusę, visus pirkinius aptarinėjome. Man atrodė, kad tai idealus šeimos variantas.
Kai prasidėjo motinystės atostogos, mano uždarbis baigėsi, o išlaidos padidėjo: aš nebedirbau ir auginau mažą vaiką. Vyras pradėjo zyzti, kad pinigų neužtenka, pradėjo viską leisti pats, nebesitardamas su manimi.
Mano argumentai, kad jis turi mus išlaikyti, suduždavo atsitrenkę į sieną. Jis pareiškė, kad turiu kuo greičiau išeiti į darbą ir prisidėti prie šeimos biudžeto kaip anksčiau.
Man tai buvo nemalonus atradimas, t. y. jeigu aš negalėčiau dėl kokių nors priežasčių uždirbti pinigų, tai tada kas? Jis apskritai išeitų, kad nereikėtų leisti pinigų man ir savo vaikui? Ką daryti dabar, laukti skyrybų?“
Kaip tik todėl moterims tikrai negalima investuoti į šeimos biudžetą lygiai su vyru. Vyras turi prisiimti atsakomybę už savo moters ir vaikų išlaikymą.
Jeigu moteris įpratins vyrą prie tokios padėties, kad už viską mokama per pusę, tai paskui jį perauklėti bus sunku. Reikia iš pradžių išaiškinti jam, kad, jeigu nori turėti šeimą ir susilaukti vaikų, turi būti pasirengęs ją išlaikyti.
Svarbiausias resursų gavėjas šeimoje turi būti vyras. Suprasdamas tai, jis stengsis uždirbti daugiau, jo organizmas ims gaminti reikalingą testosterono kiekį, kuris padės jam energingiau ir ryžtingiau siekti savo užsibrėžtų tikslų ir didžiuotis savo pasiekimais.
Tuo atveju, kai vyras jau įpratęs prie investicijų į šeimos biudžetą santykiu 50:50, jums arba teks visada ir toliau lygia dalimi išlaikyti šeimą, arba bandyti aptarti su juo tokią situaciją, kad įtikintumėte jį pakeisti savo pažiūras.
Pasistenkite pasikalbėti apie tai geranoriškai, moteriškai, be priekaištų ir pretenzijų.
Išaiškinkite jam, kad kol jūs rūpinatės vaiku, maitinate jį, migdote, prižiūrite ir auklėjate, be to, užsiimate kitais buities darbais, tvarkote namus, gaminate valgį, vyras turi pasirūpinti jumis ir išlaikyti šeimą finansiškai, t. y. jūs rūpinatės vaiku ir namais, o jis rūpinasi jumis. Jūs abu investuojate į šeimą.
O kad vyras noriau ir greičiau persitvarkytų, pasistenkite nuoširdžiai dėkoti jam už jo pastangas, įkvėpkite naujiems tikslams, būkite moteriškos ir vylingos, nepamirškite su juo paflirtuoti.
Skatinkite, įkvėpkite ir motyvuokite vyrą, tada jis stengsis vystytis ir augti dėl jūsų.