Kodėl nekalčiausi žodžiai sukelia katastrofą

Mes įdėmiai skaitome visus naudingus patarimus ir niekada savo vyrams nesakome: „Tu greitai baigi, tavo mama – kvaiša, kodėl tu manęs nemyli, kodėl mums nesusituokus“. O jie vis tiek pyksta, įsižeidžia, išduoda ir net išeina. Bet kodėl? Meilė – tai „Titanikas“, o tavo ištarti žodžiai – ledkalnio viršūnė. Žinodama, kas slypi santykių vandenyno psichologinėje gilumoje, galėsi savo meilę apsaugoti nuo katastrofos.

„Aš taip bijau, kad mudviem nieko neišeis. Mudu tokie skirtingi.“

Kodėl ji taip sako

Naujasis draugas jai siaubingai patinka. Ji abejoja, nerimauja, nepasitiki savimi, galbūt ką tik išsiskyrė su buvusiu mylimuoju ar seniai neturėjo artimo draugo. Naujasis ryšys jai tampa labai svarbus. Ji bijo tai prarasti, su partneriu dalijasi savo baimėmis ir tikisi atramos bei palaikymo. Jos nuomone, jis, tikras vyras, privalo įtikinti: „Brangioji, mudu tikrai nesame skirtingi! Mudu sieja tiek daug bendrų dalykų, mudu žiūrime vieną ir tą patį filmą, renkamės šokoladinius, o ne grietininius ledus, raudonąjį, o ne baltąjį vyną, dviratį, o ne automobilį, vakarienę namie, o ne vakarėlį prašmatniame restorane.“

Kaip jis tai supranta

Jis mano, kad garsiai išsakydama abejones ji svarsto – arba išsiskirti dabar pat, arba dar savaitėlę palaukti. Jam nekyla noras draugę raminti ir įrodinėti, kaip smarkiai jis įklimpęs. Priešingai, jis giliai įsižeidęs ir nusivylęs – „jo nevertina!“ Ir, kitaip nei ji tikisi, ima ieškoti ne panašumų, o skirtumų: „Filmai mudviem patinka tie patys, o štai knygos – skirtingos. Ji geria ispanišką ir Čilės vyną, o aš – tik prancūzišką. Aš esu romantiškas, o ji – dalykiška. Aš turiu milijonus draugų, o ji visai bičiulių neturi…“

Standartinis finalas

Jis išeina. Jai lieka kartėliu atmiešta nuostaba: „Viskas taip gerai klostėsi iš pradžių, o baigėsi kaip visada.“

Laimės receptas

Pirmasis santykių etapas toks trapus, kad neatlaiko jokių svarstymų, analizės ir komentarų. Jei tave kamuoja nerimas „kad tik nieko nesugadinčiau“, verčiau pasikalbėk su išmintinga drauge. Tik jokiu būdu ne su abejonių objektu! Stenkis kuo daugiau laiko praleisti su naujuoju draugu, kad įprastumėt vienas prie kito, kalbėk jam šiltus, gerus, niekuo neįpareigojančius dalykus: „Tu puikiai vairuoji, tavo naujasis džemperis toks mielas, jis tau taip tinka…“ Tai padės sukurti malonų mikroklimatą.

„Kodėl tau nepatinka mano geriausia draugė? Ji nuostabi, beje, tavimi nepaprastai žavisi!“

Kodėl ji taip sako Ji sielojasi, kad jos vyro ir artimiausios draugės santykiai nesiklosto. Vakarais joms patinka pasėdėti virtuvėje, apkalbėti bendrus pažįstamus, todėl ji visiškai netrokšta, kad vyras draugę baidytų savo surūgusiu veidu. O vyras mano, kad draugė pikta, niūri ir užsispyrusi, todėl stebisi, kaip jodvi apskritai randa bendrą kalbą. Žmona savo ruožtu tikina, kad draugė žavisi, koks jis talentingas ir protingas, o antakius raukia ne iš pykčio, o iš susižavėjimo.

Kaip jis tai supranta

Galimi du variantai, abu – nesėkmingi

1. „Moteris, kuriai aš taip patinku, negali būti labai bloga.“ Jis vis įdėmiau stebi žmonos draugę, nevalingai ieško jos gerųjų savybių, atkreipia dėmesį į lieknas kojas ir gražias lūpas, todėl sunkiai tramdo pagundą patirti, kaip stipriai jai patinka. Arba netramdo ir patiria.

2. „Manęs komplimentais nepapirksi! Jei mano žmona gina šitą kalę, – vadinasi, ir ji tokia pat. Ir kaip aš iki šiol nepastebėjau!“

Standartinis finalas

Pagal pirmąjį variantą: tu prarandi draugę ir sugadini santykius su vyru. Nepatikima draugė su juo permiegos, o po savaitės ar metų būtinai leis tam faktui išplaukti į paviršių. Patikima draugė siaubingai ant jo supyks ir pasiskųs tau. Arba oriai užsisklęs savyje ir, nenorėdama provokuoti situacijos, nebeateis pas tave į svečius. Atstumtas vyras siaubingai įsius ant jūsų abiejų.

Neatstumtas nusikamuos atgailaudamas (o tai siaubingai gadina vyro charakterį) arba rimtai įsimylės ir persikraustys pas ją.

Pagal antrąjį variantą: jis nusivils tavimi. Draugė niekur neprapuls. Jei manai, kad šiame pasaulyje moterų draugystė svarbiau už viską, gali šokinėti iš džiaugsmo.

Laimės receptas

Jei tavo draugė kaip nors erzina mylimąjį, turėk galvoje – galbūt jis jaučia jos seksualinę provokaciją, kurios nepastebi tu. Jis nenori jai pasiduoti ir pyksta arba pats nėra tikras savo ištverme ir pagrįstai reikalauja iš akiračio pašalinti gundomą „kąsnį“.

Kartais jo neprielankumas tavo draugėms slepia pavydą – jis norėtų daugiau laiko praleisti su tavimi, be trečiųjų asmenų. Ir galiausiai – jis mato ją kiaurai, o tu klaidingai idealizuoji. Patogiausia išeitis – nepratinti jo prie draugių, susitikinėti su jomis ne namie ir nekelti savo meilei papildomos grėsmės.

„Aš juk matau, kad tau kažkas nutiko, mielasis!“ – pakartota skirtingomis intonacijomis 25 kartus.

Kodėl ji taip sako

Moterys itin jautriai reaguoja į mylimo vyro nuotaikų permainas. Ir iškart reikalauja išvaduoti jas iš kaltės jausmo: „Pasakyk, kad ne dėl manęs toks susiraukęs! Juk aš – gerutė, tiesa? Tavo niūrus veidas mane gąsdina!“ Arba maldauja išsklaidyti baimes: „Tikiuosi, jokia katastrofa neįvyko, tuoj pat, šią minutę, nuramink mane, pasakyk, kad viskas gerai ir nieko baisaus nenutiko.“

Kaip jis tai supranta

Susinervinęs vyras tyli kaip tik todėl, kad neturi jėgų guosti silpną moteriškę ir netrokšta jos švelnios sielos apkrauti savo rūpesčiais. Jis nuoširdžiai įsitikinęs, kad skųstis ir atvirauti – „ne vyriška“. Jei jis susibarė su draugu, tėvu ar mama, tai nė burnos nepravers – juk jis „ne išdavikas“. Tačiau sielos gilumoje tikisi, kad rasi tinkamą (jam!) būdą ir vyrišką išdidumą išsaugoti, ir išsikalbėti padėsi, – žodžiu, palaikysi, užjausi, tačiau nekiši savo patarimų, komentarų ir kritikos.

Standartinis finalas

Kiek netikėtas – tą moterį, kuri primygtinai reikalauja išsipasakoti, vyras laiko egoiste. Tą, kuri mato, koks jis nusiminęs, ir nieko neklausia – irgi. Trečiąją, kuri nuoširdžiai nieko nepastebi, išvadina taip pat.

Laimės receptas

Todėl mes ir moterys, kad demonstruotume takto bei jautrumo stebuklus. Tavo užduotis – parodyti, kaip nuoširdžiai jį palaikai, nuslėpti savo nerimą ir neįkyrėti kamantinėjimais. Pažvelk jam į akis ir švelniu, įtaigiu balsu pasakyk ką nors neutralaus, tarkim: „Pietausime virtuvėje ar kambaryje?“ Arba: „Išvirti kavos, mielasis?“ Galima pasiūlyti alkoholinio kokteilio, taurę vyno. Jei alkanas – jokių rimtų klausimų, kol nepasisotins.

Jei pareiškė norą gerti kavos, jos užplikiusi gali tyliai atkreipti dėmesį: „Tu šiandien kitoks nei įprastai…“ Arba tiesiog pasidomėti, kaip jam einasi. Ir švelniai paglostyti. Toliau lieka tik laukti, kol jam kils noras su tavimi pasidalyti savo rūpesčiais, beje, tai gali nutikti pasimylėjus ar net per pusryčius. O gal visai niekada, tačiau svarbiausia, kad jam palengvės. Argi ne to troškai?

„Mielasis, tu toks kvailiukas!“ arba „Elgiesi kaip idiotas!“

Kodėl ji taip sako

Iš tiesų ji taip nemano. Tiesiog kartais nori atrodyti didelė, stipri ir svarbi. Arba emocingai reaguoja į nepagrįstą pavyduliavimą buvusiam jos bendraklasiui.

Kaip jis tai vertina

Kaip deklaraciją: „Tu – ne vyras!“ Net žaismingas ir meilus „mano kvailiukas“ jam skamba taip pat įžeidžiamai, kaip ir „mano impotentukas“. Esmė ta, kad vyro lytiniai hormonai veikia ne tik seksualinę funkciją, bet ir gebėjimą įveikti abstrakčius loginius uždavinius: kaip gauti ugnies ir pinigų, nukirsti medį ir gauti paskolą palankiausiomis sąlygomis.

Tai nereiškia, kad vyras yra protingesnis už moterį, – tiesiog jis privalo protą naudoti konkrečioms reikmėms. Vyras vietoj buto nusiperka prašmatnią mašiną – mes niekinamai pareiškiame: „Tai kvailys, juk jo šeima neturi kur gyventi.“ Moteris išleido pusę atlyginimo itališkam kostiumėliui, o kitą pusę – prie jo derantiems bateliams, tada visi tik pečiais gūžčioja: „Tikriausiai turi problemų darbe, nervinasi vargšelė.“

Standartinis finalas

Jei vyrui reguliariai teigsi, kas jis – kvailys, jūs garantuotai išsiskirsite. Ir kuo tavo teiginys artimesnis tiesai, tuo greičiau nutrūks santykiai – juk dėl tiesos širstame labiausiai.

Laimės receptas

Visiškai beprasmiška ką nors kaltinti kvailumu, nes tikram kvailiui tai proto nepridės. Geriau iškart tokį palikti, ko čia su kvailiais tampytis! Jei tu ištekėjai už genijaus, bet manai, kad „mano kvailiukas“ skamba intymiai ir švelniai? O kaip tau patiktų mylimojo kreipinys „mano baisuoklėle!“ ar „mano bjaurioji“? Net šiurpas ima, tiesa? Savo svarbą akcentuok kitais būdais, o į vyrą geriau kreipkis „katinėliu“ arba „meškučiu“.

Originalas



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *