Kodėl neturėtumėte spręsti kitų žmonių problemų

Pagalba kitiems žmonėms ne visada yra tokia naudinga, kaip atrodo. Taip, galite pabandyti užpildyti trūkstamas spragas žmogaus mąstyme arba padėti jam išvengti kančių. Tačiau kartais geriau susilaikyti ir nespręsti kitų žmonių problemų, nes taip tik padarysite daugiau žalos.

Nei bėdos, nei kančia nėra grynai neigiami dalykai. Tiesą sakant, nepasitenkinimas ir skausmas dažnai mums padeda įgyti vidinės stiprybės. Todėl negalima spręsti kitų žmonių problemų, užkirsti kelią jų asmeniniam tobulėjimui.

3 pagrindinės priežastys, kodėl negalima spręsti kitų žmonių problemų

Tai slopina jų ištvermę ir išradingumą

Žmonės ateina į šį pasaulį nemokėdami spręsti problemų ar ieškoti sprendimų. Visa tai ateina su praktika. Šis sugebėjimas turi kognityvinį, emocinį ir elgesio aspektus. Tai reiškia, kad žmogus tiesiog negali išmokti spręsti problemų per vieną naktį!

Vienintelis būdas išsiugdyti sugebėjimą jas išspręsti yra susidurti su jomis akis į akį. Taip, perkelti sprendimą kitam žmogui būtų daug patogiau, tačiau tokiu būdu prarandate pasitikėjimą savo sugebėjimais ir tampate priklausomi. Negalite spręsti kitų žmonių problemų, nes taip jūs ribojate jų ištvermės ir išradingumo ugdymą. Šios savybės yra labai svarbios išgyvenimui.

Tai stabdo tobulėjimą ir sukelia priklausomybę

Šis aspektas yra glaudžiai susijęs su ankstesniu. Kas nutinka, kai žmogus turi asmenį, kuris nuolat traukia jį iš bėdos? Jis tiesiog nustoja augti ir tobulėti. Jo emocijos, jausmai ir elgesys užšąla tame pačiame lygyje.

Tai turi keletą pasekmių. Pirma, žmonės, kurie nežino, kaip savarankiškai spręsti savo problemas, paprastai tampa skuboti ir reiklūs. Jie gali nevertinti jiems teikiamos paramos, nes mano, kad tai kitų atsakomybė. Tai lemia, kad šie žmonės net neįsivaizduoja, kaip ką nors pasiekti savarankiškai. Pati mintis, kad reikia dirbti, verčia juos jaustis nepatogiai. Tai veda į savanaudiškumą ir netvarkingumą.

Ar tikrai žinote, kas jiems bus geriau?

Tai yra viena pagrindinių priežasčių, kodėl neturėtumėte spręsti kitų žmonių problemų. Kas privertė jus pagalvoti, kad žinote, kas bus geriau kitam žmogui? Į pasaulį ir sunkumus žiūrite savo akimis, tačiau kiti gali turėti visiškai kitokį požiūrį.

Kas tinka vienam, gali būti netinkama kitam. Kiekvienas iš mūsų turi savo gyvenimo kelią. Ir šis kelias turėtų būti įdomus, padedantis tapti geresne savęs versija. Ir niekas negali to padaryti už mus.

Kartais net geriausi ketinimai sukelia bauginančias pasekmes. Niekas neturi teisės primesti savo sprendimų kitų žmonių problemoms spręsti. Tai gali sukelti naujų problemų ar pagilinti esamas.

OriginalasNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *