Kodėl neverta skubinti vaikų?

Šiuolaikiniai tėvai kiekvieną laisvą vaiko minutę stropiai užpildo būreliais ir lavinimo veikla. Jie uoliai ragina vaikus įgyti žinių ir įgūdžių, dažnai provokuodami stresą ir neurozę. Nepaisant sėkmės, mažasis žmogus jaučiasi nelaimingas, o tai dar labiau neigiamai veikia savivertę.

Tėvai stengiasi paspartinti augimą, tikisi, kad vaikas bus susikaupęs ir drausmingas. Jie uoliai veda juos į kalbų būrelius, kartu su jais aptarinėja problemas darbe, nuolat kalba apie sėkmės ir profesijos pasirinkimo svarbą. Taip suformuojamas konkretus gyvenimo stilius, poreikis pateisinti suaugusiųjų lūkesčius.

Neprotingo skubėjimo rezultatas

Stengdamiesi vaiko laisvalaikį maksimaliai apkrauti naudinga veikla, daugelis tėvų siekia, žinoma, pačių geriausių tikslų. Jie įsitikinę, kad žinios padės mažajam pasiekti sėkmę gyvenime ir padaryti puikią karjerą. Jie skuba suteikti kuo daugiau įgūdžių, pamiršdami, kad smegenys nepasirengusios vienu metu įsisavinti kelių užsienio kalbų, plaukimo, šokių ir origamio.

Psichologai nepataria vaiko skubinti: didelių lūkesčių rezultatu taps rimtas stresas. Smegenys bando apsiginti nuo informacijos pertekliaus, todėl prastėja atmintis, smunka pažangumas. Vaikui darosi sunku socializuotis, bendrauti su bendraamžiais.

Kad neskubintumėte vaiko suaugti, laikykitės šių paprastų taisyklių:

• Neatimkite iš vaikų vaikystės, galimybės linksmintis ir žaisti, daugiau laiko praleiskite su šeima parke, teatre.

• Nustokite keisti bendras šeimos pramogas dovanomis, apribokite naudojimąsi išmaniaisiais, kurie atveria duris į suaugusiųjų pasaulį ne iš pačios gražiausios pusės.

• Kalbėkite apie vaiko ateitį pozityviai, neprimeskite jam savo svajonių ir karjeros planų.

• Asmeniniu pavyzdžiu parodykite, kaip mokyklinės žinios gali praversti gyvenime, įrodykite jų naudą.

• Neapkraukite vaiko savo problemomis darbe, nesėkmėmis karjeroje, neaptarinėkite artimųjų ir mokytojų iš neigiamos pusės.

• Išmokykite kelti tikslus ir jų siekti savarankiškai, palaikykite neįprasčiausius vaiko planus.

• Atminkite, kad geri pažymiai mokykloje nėra sėkmės ir aukštos savivertės garantas.

Vartojimo filosofija tik paspartina lenktynes, nepalikdama laiko vaikui normaliai, iki galo užaugti. Mėgaukitės savo mažojo vaikyste, leiskite jam savarankiškai tyrinėti pasaulį ir daryti atradimus. Tai padės pagrindą sveikai savivertei ir leis jūsų mažyliui atsikratyti streso.

Šaltinis



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *