Kodėl sėslus gyvenimo būdas kenkia energijai ir sveikatai?

Tikriausiai esate girdėję, kad sėslus gyvenimo būdas kenkia. Žmogus gimė judėti, todėl svarbu tai daryti kuo daugiau. Jei to nedarysite, gali kilti energijos ir sveikatos problemų.

Jei susirgote, specialios sveikatos ir gydymo frazės padės įveikti problemą ir kuo greičiau pasveikti. Jei sergate dėl nuolatinio sėdėjimo vietoje, pasveikti padės tik visiškas įpročių ir gyvenimo būdo pakeitimas.

Ilgas sėdėjimas yra blogiau nei netinkama mityba

Mitybos ir medicinos srities profesionalų stebėjimais ir vertinimais, žmogui daug pavojingiau laikytis sėslaus gyvenimo būdo, nei valgyti nesveiką maistą. Patirtis rodo, kad tinkama mityba ir reguliarūs fiziniai pratimai negali sustabdyti perteklinio svorio augimo, kai žmogus daug laiko praleidžia sėdėdamas. Būtent todėl svarbu nuolat judėti ir būti aktyviems, o tik tada rūpintis mityba ir kitais lieknėjimo ar sveikatos gerinimo aspektais.

Sėdėdamas žmogus beveik nedegina kalorijų, riebalus skaidančių fermentų gamyba sumažėja kelis kartus.

Sėdimas gyvenimo būdas sukelia diabetą

Mūsų organizmo gaminamo insulino efektyvumas sumažėja ketvirtadaliu, kai žmogus beveik nejuda. Tai reiškia, kad jei turite polinkį į padidėjusį cukraus kiekį kraujyje, verčiau daugiau judėkite.

Sėdimas gyvenimo būdas yra pavojingesnis nei rūkymas

Remiantis stebėjimais, beveik nejudantys žmonės daug dažniau nei kiti suserga vėžiu ir turi aukštą kraujospūdį. Statistika rodo, kad rūkymas yra mažiau žalingas nei panašus gyvenimo būdas. Tai nereiškia, kad reikia pradėti bėgioti, tačiau sėdėti kelias valandas be judėjimo tikrai nereikėtų.

Maždaug prieš šimtą metų nutukimo problemos nebuvo

Prieš šimtą metų žmonės dirbo gamyklose ir judėjo daug daugiau nei dabar. Niekas negalėjo pagalvoti, kad pagrindinis žmogaus priešas bus naujosios technologijos ir poreikio atsistoti nuo kėdės nebuvimas.

Sėdimas gyvenimo būdas sukelia depresiją

Depresija ir nerimas visada eina koja kojon. Šiuolaikiniame pasaulyje nerimas ir depresija yra didžiulė problema, kuri ne mažėja, o tik didėja. Žmonės, kurie beveik nejuda, šešis kartus dažniau tampa šių problemų įkaitais.

Naudingi patarimai

Jei jūsų gyvenimas neatsiejamai susijęs su sėdimu darbu, būtinai raskite laiko pajudėti. Darykite tai, bet ne po darbo dienos, o jos metu. Apsilankymas sporto salėje po darbo nepadės išvengti problemų. Atsikelkite ir vaikščiokite po namus, kuo dažniau atlikite tempimo pratimus, darykite atsispaudimus. Naudinga net išplauti indus. Atsistokite kas pusvalandį, pasivaikščiokite.

Atsistokite kiekvieną kartą, kai nedirbate. Pavyzdžiui, jums kažkas paskambino. Atsistokite ir kalbėkite telefonu stovėdami. Jei galite dirbti stovėdami, nusipirkite sau specialų stalą tokiam darbui. Tai sumažins problemų tikimybę.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *