Kodėl sunku pamiršti buvusius?

Visiems mums tenka kiekvieną dieną sąveikauti su dideliu skaičiumi žmonių. Kažkas iš jų tampa draugais ar bičiuliais, kažkas – partneriais. Tačiau laikui bėgant daug santykių subyra ir netgi praėjus daug metų, prisiminimai apie juos sukelia arba džiaugsmą, arba skausmą. Kodėl taip sudėtinga palikti viską praeityje?

Šeimos psichologai tvirtina, kad prisiminimai apie santykius nereiškia, kad išsaugojote buvusiam partneriui jausmus. Yra objektyvių priežasčių, dėl kurių negalite išmesti tų santykių iš galvos ir kyla noras sužinoti, kaip partneris gyvena be jūsų.

Nerealizuoti planai

Turėjote konkrečių lūkesčių šių santykių atžvilgiu, galbūt jau svajojote apie vestuves, medaus mėnesį, planavote, kiek turėsite vaikų ir kokias užuolaidas pakabinsite virtuvėje. Žymiai lengviau pamiršti žmogų, kuris nepateisino jūsų vilčių, negu nerealizuotas svajones, kuriose tam žmogui teko dalyvauti. Psichologai teigia, kad tokie nerealizuoti lūkesčiai gali tapti netgi neurozių priežastimi.

Norint išspręsti šią problemą, būtina ją aiškiai suvokti, konkretizuoti ir paleisti. O vietoje jos sugalvokite sau realesnių tikslų, kuriuose nedalyvaus buvęs partneris. Ne visi norai pildosi, o kitas žmogus neprivalo juos pildyti vien dėl to, kad jums to norisi.

Neteisingi prioritetai

Yra žmonių kategorija, kurių atstovai reguliuoja savo gyvenimo strategiją, atsižvelgdami į santykius, o pačius santykius laiko savo egzistavimo šioje planetoje prasme. Visiškai natūralu, kad santykiams nutrūkus, ištinka ne tik jų vilčių kurti bendrą ateitį, bet ir viso jų pasaulio krachas. Jie pasirengę aukotis ar netgi nusikalsti, kad tik susigrąžintų, ką prarado.

Psichologai įspėja dėl tokios liguistos priklausomybės: santykiuose abu partneriai lygūs, niekada negalima iškelti kito žmogaus troškimų į pirmą vietą ir aukoti savų prioritetų vardan to, kad sąjunga būtų sulipdyta iš naujo.

Komforto zona

Ilgalaikiuose santykiuose susiformuoja bendri įpročiai, pradedant buitimi ir poilsiu savaitgaliais, baigiant bendrais draugais ir giminaičių lankymu. Laikui bėgant, kyla stiprus noras sugrįžti atgal, kur komfortiška, jauku ir stabilu.

Tačiau vertėtų pagalvoti ir apie naujas perspektyvas, naujus planus. Dabar niekas niekur jūsų nelaiko, niekas netrukdo daryti tai, kuo seniai svajojote, bet niekaip nesiryžote užsiimti.

Nepadėtas taškas

Neišsakyta nuoskauda, neišsiaiškinti prieštaravimai, troškimas dar kartą paaiškinti ir pasibarti – emocijos niekaip negali palikti jūsų ramybėje. Periodiškai pagaunate save kalbantį mintyse su buvusiu partneriu ir tokie neužbaigti santykiai nuodija jums gyvenimą.

Gerai, jei išsiskirdami galėjote ramiai pasikalbėti ir išsiaiškinti visus momentus, tačiau taip atsitinka ne visada. Kartais partneriai išeina trenkę durimis, be jokių atsisveikinimo kalbų. Tokiais atvejais psichologai pataria rašyti partneriui laiškus, kuriuose galėsite išsakyti visas pretenzijas, tačiau jų neišsiųsti. Tiesiog išsilieti ir sunaikinti.

Priklausomybė nuo meilės

Daug kas painioja meilės jausmą ir priklausomybę nuo meilės, manydami, kad tai vienas ir tas pats. Tačiau esama principinio skirtumo: mylintis gali paleisti, o priklausomybę kenčiantis padarys viską, kad išsaugotų išsisėmusius santykius. Psichologai mano, kad emocinės priklausomybės priežastis slypi traumuojančiuose santykiuose su tėvais. Reikia padirbėti būtent su šiomis vaikystės traumomis.

Nauji santykiai

Laikui bėgant, nuoskaudos pasimiršta ir atmintis pakiša tik šviesius ir džiaugsmingus praeities momentus, ypač jei santykiuose su nauju partneriu iškyla sunkumų. Tada pradeda atrodyti, kad ankstesnis partneris buvo pats geriausias žmogus, kyla noras sužinoti apie jo naują gyvenimą. Neverta šito daryti nei per draugus, nei internetu. Geriausias būdas neįsmukdyti savęs į depresiją – visiškai susikoncentruoti į savo naują gyvenimą.

Pavydas

Net išsiskyrę, kai kurie žmonės toliau kankina buvusius partnerius pavydu ir nesuteikia laisvės. Šitas noras dominuoti, egoizmas ir troškimas kontroliuoti neturi nieko bendro su meile.

.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *