Kodėl vyrai nutolsta ir kodėl tai būna normalus dalykas

Originalas

Dar visai neseniai visą savo laisvą laiką jis leisdavo su jumis, o dabar jam atsirado visokių neatidėliotinų darbų. Jis atsiriboja. Jūs matotės rečiau. Santykių pradžioje moterys tokį vyro elgesį aiškina sau kaip susidomėjimo praradimą ar jausmų atšalimą. Jos gali klysti.

„Pirmaisiais bendravimo mėnesiais aš jaučiau, kad jis žavisi manimi, – pasakoja Tatjana. – Nuolat stebindavo mane maloniais siurprizais ir nekantriai laukdavo kito susitikimo. O dabar jį užklojo darbų banga, mes susitinkame rečiau. Kai aš tiesiai paklausiau, ar jis nori tęsti santykius, jis atsakė, kad niekas nepasikeitė. Tiesiog dabar jam įtemptas periodas.“

„Vyrai biologiškai sutverti koncentruotis į vieną svarbiausią užduotį, – aiškina kognityvinė psichoterapeutė Marina Majus. – Tai nereiškia, kad dominate jį mažiau nei anksčiau. Jis mano, kad jūsų santykiams niekas negresia. Dabar jo dėmesį užvaldė kitas aktualesnis tikslas. Moteris suvokia tai kaip netikėtą vyro atšalimą, ima jaustis neužtikrintai, klausinėti, ar tebėra jam brangi kaip anksčiau. Kyla noras nubausti partnerį. Ji ima dažnai elgtis kaip pasyvus agresorius, neatskleisdama savo jausmų ir išgyvenimų, o stengdamasi atkeršyti demonstratyviu abejingumu.“

Situacija tampa vis painesnė. Du žmonės kaip ir anksčiau tebėra brangūs vienas kitam, tačiau negali gerai suprasti partnerio motyvų.

Paprastai jie ir lieka neišsiaiškinti, o neteisingas atsakymas gali sugadinti santykius.

„Jeigu vyrui sekasi darbe, jis būna kupinas energijos ir būna pasirengęs ją panaudoti., – aiškina ekspertas. – Problemos kyla tada, kai „vykdant vyrišką misiją“, kuria dauguma vyrų laiko profesinę veiklą, atsiranda kliūčių. Tada jis visą energiją nukreipia į kuo skubesnį jų šalinimą“.

Skirtingai nuo moterų, vyrai retai įžvelgia savo misiją santykiuose ir šeimoje. Santykiai jiems turi būti džiaugsmas ir malonumas, kurie neturi atitraukti nuo svarbiausio tikslo. Vyras gali laikyti savo moterį brangiausiu dalyku pasaulyje, bet kai jis užsiėmęs dalykinių užduočių sprendimu, tai yra, vyriško vaidmens realizacija, moteris gali to nejausti.

„Jeigu pradedate jam priekaištauti ar jį bausti demonstratyviu abejingumu, jis gauna signalą, kad jūs nepalaikote jo ir kas santykiai su jumis reikalauja pernelyg didelių emocinių išteklių, – aiškina psichoterapeutė. – O jis stengiasi taupyti savo jėgas ir susikoncentruoti į svarbiausių užduočių sprendimą. Leiskite jam pajusti, kad su jumis jis gali būti savimi ir jūs visada pasirengusi jį išklausyti.“

Kaip pradėti pokalbį? Nors vyras turi poreikį dalytis savo išgyvenimais, jam būna nelengva apie tai kalbėti. Reikia kantrybės ir subtilių klausimų, kurie parodytų jūsų suinteresuotumą. Nepertraukinėkite ir neraginkite, nebandykite patarinėti ir padėti išspręsti jo problemų. Jeigu jūs trukdysite jam savarankiškai susidoroti su sunkumais, tai sukelsite abejonių dėl jo vyriškumo.

Apie ką kalbėtis? Jūsų pašnekovas tikriausiai apibūdins situaciją, neatskleisdamas savo išgyvenimų. „Vyrams sunku pradėti pokalbį apie jausmus, – primena M.Majus. – Pasistenkite užduoti taktiškų netiesioginių klausimų ir dažniau minėkite žodį „svarbus“. „Kaip jauteisi per svarbų pokalbį su šefu?“. Jeigu ištarsite šį žodį problemos, kurią sprendžia partneris, kontekste, jis ims žiūrėti į jus kaip į savo artimą sąjungininką, kuris suvokia situacijos reikšmingumą.“

Po pokalbio duokite vyrui galimybę pabūti vienam. Tai būtina, kad jis galėtų susigaudyti savyje ir išspręsti problemą. „Jeigu jis galės tikėtis jūsų supratimo, tai sugrįš, – sako psichoterapeutė. – Ir leis jums pajusti, kad esate jam brangi, kad jis vertina jūsų subtilumą.“



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *