Kokią frazę derėtų papildomai įrašyti į vedybinę priesaiką?

Būtina atsisakyti savo narcisizmo, jei kalba eina apie skyrybas ar išsiskyrimą su mylimu žmogumi.

Santykiai. Šeima, meilė. Amžinos ištikimybės priesaika. Visi tuo tikėjo bent kartą gyvenime, visi bandė sukurti santykius ir dauguma nusivylė. Pasaulis būtų žymiai laimingesnis, jei mokėtume gražiai ir laiku atsisveikinti. Kiek daug žmonių būtų nesėdę prie vairo, išgėrę ir pikti, neįžeidinėtų dar ką tik buvusio artimiausio sau žmogaus, netampytų po teismus vaikų… Sąrašas begalinis.

Likimai. Širdys. Gyvenimai. Ateitis. Visa tai sugriūva, suyra ir subyra dėl vieno labai paplitusio faktoriaus – nusivylimo partneriais ir pačia meile. Labai dažnai stebiu tai, dirbdama su klientais, kiekvieną sieną sulaukiu šimtų klausimų apie neištikimybę, skyrybas, neviltį. Norisi sušukti visam pasauliui, kad žmones pažinti galima ne romantiškoje atmosferoje ant jūros kranto, o per konfliktą, skyrybas, išsiskyrimą.

Faktai, kaip stipriai mes galime smogti kitam žmogui – morališkai, materialiai, fiziškai – tai rodiklis, kaip sulaukėjo visuomenė. Tai vyksta visose šalyse, nepriklausomai nuo gyvenimo lygio ir kultūros ypatumų. Ir esmė visai ne „mylėjau-daugiau nebemyliu. Esmė yra ta, kad visi pavirtome narcizais.

Siūlyčiau papildyti vedybinę priesaiką keliomis eilutėmis. Be „Prisiekiu visą gyvenimą, sveikatoje ir ligoje būti kartu iki paskutinio atodūsio…“ dar labai svarbu „Prisiekiu paleisti tave, jeigu tau to reikės, prisiekiu nepainioti tavęs su spinta ar kitu baldu, stengtis tave įkvėpti, o ne šiaip naudotis statusus, kuris jau užregistruotas oficialiai ir dabar tu niekur nuo manęs nedingsi. Prisiekiu linkėti tau laimės, net jeigu tu ne su manimi. Prisiekiu nemanipuliuoti vaikais, nenaikinti tavęs už tai, kad nusprendei pakeisti profesiją ar gyvenimo būdą, jei nutarei ištrūkti iš mano kontrolės. Prisiekiu nesmūgiuoti į pačias skaudžiausias vietas ir pripažinti, jog ir aš nepakankamai stengiausi ir dėl to mes daugiau negalime būti artu…“

Santykiai – ne vergija, tai laisvas pasirinkimas, laisvas sprendimas, kurį priima du laisvi žmonės, norintys būti drauge. Santykiai gali trukti ne visą gyvenimą, tokia jau, deja, realybė, ne visiems pavyksta realizuoti amžinos meilės teoriją. Tačiau meilės laikotarpiais mes tiek daug duodame vienas kitam, kad visa tai išties verta patirti. Apie tikrąją žmonių ir jų santykių kokybę galime spręsti tik iš to, kaip jie elgiasi nemaloniose situacijose, ar ne tiesa?

ŠaltinisNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.