Kokiais simptomais pasireiškia hemorojus?

Hemorojus yra nemaloni problema, apie kurią dažnai vengiama kalbėti. Nepaisant to, ši problema yra gana dažna ir, nors labiau paplitusi tarp vyresnio amžiaus žmonių, su ja daugelis susiduria ir gana jauname amžiuje. Laiku paskirtas gydymas padeda išvengti daugybės nemalonių padarinių, todėl svarbu žinoti, kaip šią problemą atpažinti. Aptarkime, kokiais simptomais pasireiškia hemorojus.

Pagrindiniai hemorojaus simptomai

Hemorojus gali pasireikšti įvairiais simptomais, priklausomai nuo jo tipo. Kai mazgai yra susidarę išorėje, po išangės oda, gali būti juntamas niežėjimas, dirginimas, kartais pasireiškia skausmas ar diskomfortas išangės srityje, gali būti pastebimas patinimas, kraujavimas.

Jei hemorojus yra susiformavęs tiesiojoje žarnoje, jis paprastai yra daug sunkiau pastebimas, o su skausmu ar diskomfortu susiduriama retai. Vis dėlto jį išduoda neskausmingas kraujavimas, o kartais gali būti jaučiamas dirginimas.

Jei hemorojus yra trombuoto tipo (išoriniuose hemorojiniuose mazguose susidaro trombas), pacientai susiduria su stipriu skausmu, taip pat gali susidaryti tinimas aplinkiniuose audiniuose, uždegimas. Paprastai, esant šio tipo hemorojui, užčiuopiamas kietas gumbas šalia išangės.

Kada reikia kreiptis į gydytoją?

Tipiniai ir labiausiai gąsdinantys hemorojaus simptomai yra kraujavimas bei skausmas, kuris gali būti gana stiprus. Kraujas išmatose dažniausiai būna ryškiai raudonos spalvos, o jį pastebėjus ar skausmui nesiliaujant, reikėtų kreiptis į medikus ir atlikti apžiūrą bei tyrimus. Dėl kraujavimo tiesiojoje žarnoje ar išangėje gali būti kaltas ne tik hemorojus, kraujas išmatose – daugelio rimtų ligų simptomas, todėl būtina pasitikrinti.

Jei pastebėjote kraujo išmatose ir situacija per keletą dienų nesikeičia, kraujavimas kartojasi, būtinai pasitarkite su gydytoju. Gydymas reikalingas ir susiduriant su stipriu skausmu – efektyvus gydymas sugrąžina pacientams gyvenimo kokybę, todėl neverta delsti. Laikinai padėti gali ir vaistai nuo skausmo arba specialus nereceptinis kremas, žvakutės – tokių priemonių ieškokite vaistinėse.

Dėl kokių priežasčių atsiranda hemorojus?

Iš esmės pagrindinė hemorojaus atsiradimo priežastis yra spaudimo tiesiojoje žarnoje padidėjimas, tačiau jį sukelti gali įvairūs veiksniai. Dažnai tai lemia ilgas sėdėjimas ant klozeto, sėdimas ar stovimas darbas, lėtinis viduriavimas ar vidurių užkietėjimas, nutukimas, didelių svorių kilnojimas, fizinio aktyvumo stoka, nesubalansuota dieta. Moterys su hemorojumi dažnai susiduria po nėštumo ar gimdymo.

Laimė, daugelis hemorojų lemiančių priežasčių yra kontroliuojamos, todėl laiku susirūpinus savo gyvenimo būdu, galima išvengti šios nemalonios problemos. Į mitybą įtraukite produktų, turinčių ląstelienos, reguliariai mankštinkitės ir subalansuokite savo kūno svorį. Venkite ilgai sėdėti ant klozeto ir tualetą skubėkite vos pajutę norą tuštintis – tai apsaugos nuo poreikio stipriai stangintis, o tai taip pat yra dažnai kraujagyslinių mazgų susidarymo priežastimi. Sveikas gyvenimo būdas ir judėjimas yra geriausia prevencija, norint išvengti hemorojaus ir kitų sveikatos problemų.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *