Toks skalbimo būdas neleis drabužiams greitai išblukti ir išsaugos juos ilgą laiką.
Nešvarūs skalbiniai greitai susikaupia, todėl kartais ši užduotis atrodo nesibaigianti.
Tačiau yra paprastas būdas, kaip skalbimo dieną paversti mažiau vargo – tai skalbimas iš vidaus, kuris turi daug privalumų, rašo „Real Simple“.
Kodėl turėtumėte skalbti drabužius į išorę?
Ekspertų teigimu, prieš skalbimą išverčiant daiktus į kitą pusę, jie padeda apsaugoti spalvas nuo išblukimo.
Be to, tokių daiktų kaip džinsai išvertimas į kitą pusę padeda išvengti kitų drabužių, pagamintų iš jautrių audinių, kurie gali būti pažeisti trinantis į užtrauktukus, sagas ir sunkias medžiagas, dirginimo.
„Drabužių skalbimas ir apvertimas į kitą pusę gali padėti apsaugoti išorinį audinį nuo trinties skalbimo metu, o tai labai svarbu norint išsaugoti spalvas ir užtikrinti, kad drabužiai atrodytų kaip nauji.
Taip pat galima apsaugoti drabužių raštus ir siuvinėjimus bei kruopščiai išvalyti drabužių vidų, nes nuo drabužių pašalinamas prakaitas, riebalai ir odos ląstelės“, – aiškino vienos valymo įmonės savininkas Forestas Webberis.
Nors techniškai neįmanoma visiškai apsaugoti audinių nuo blukimo, drabužių išvertimas į kitą pusę sulėtina šį procesą, todėl mėgstami džinsai ar marškinėliai gali išlikti šiek tiek ilgiau.
„Tiesa ta, kad laikui bėgant net ir brangi medvilnė blunka ir tampa minkštesnė (taip jūsų mėgstami marškinėliai įgauna taip trokštamą itin švelnų jausmą, o džinsai – tobulą išteptą išvaizdą).
Tačiau jei jūsų tikslas – išsaugoti spalvą, galite skalbti šiuos daiktus iš vidaus į išorę ir šiek tiek atitolinti blukimo procesą“, – pabrėžė namų apyvokos reikmenų parduotuvių tinklo vadovas Tomas Cecconi.
Kokius drabužius galima skalbti iš vidaus į išorę
Ekspertai teigia, kad daugumą daiktų prieš skalbimą reikėtų išversti į kitą pusę, įskaitant:
- džinsus;
- sportinę aprangą;
- medvilninius marškinius;
- ryškių spalvų drabužius;
- tamsių spalvų drabužius.
Pažymima, kad treniruočių drabužius galima skalbti iš vidaus.
Pasak Cecconi, „audinio vidus, kuris liečiasi su jūsų kūnu, prisiima didžiausią prakaito, riebalų, dezodorantų, kremų, losjonų ir, žinoma, kvapų naštą“, todėl verta šiuos drabužius skalbti tokiu būdu.
Be to, jei turite tamsių ar ryškių drabužių ir norite, kad jų spalva išliktų ryški, prieš skalbdami apverskite daiktą į kitą pusę.
„Tai neleis tamsiems ar ryškiaspalviams drabužiams išblukti ir išsaugos siuvinėjimus ar šilkografinius atspaudus“, – patikino Webber.
Drabužiai, kurių nereikėtų skalbti išvirkščia puse į viršų
Nors daugumą drabužių prieš skalbimą galima išversti į kitą pusę, kai kuriems ši taisyklė negalioja.
„Drabužių skalbimo išvirkščia puse trūkumas labai paprastas: mažiau veiksmingas dėmių šalinimas.
Dėl šios priežasties rekomenduojame suteptus daiktus skalbti išvirkščia puse į išorę ir, žinoma, iš anksto juos apdoroti“, – pažymi Ceconi.
Todėl tokių daiktų nereikėtų skalbti iš vidaus į išorę:
- Drabužiai kūdikiams, mažiems vaikams ir vaikams;
- drabužius, dėvimus dirbant kiemo darbus ar kitus „nešvarius“ darbus;
- sportiniai drabužiai, kurie sugeria purvą nuo lauko (pvz., futbolo uniformos, beisbolo kelnės).