Laiko ėdikai

Originalas

„Kaip nepastebimai prabėgo diena – nieko nespėjau…“ Analizuojame šią frazę ir ieškome, kaip sutaupyti sekundes, minutes, valandas. „Dabar imsiuos darbo, – guodi save. – Tik išgersiu dar puodelį kavos, perskaitysiu paskutinį puslapį“. Už šių atsikalbinėjimų neretai slypi paprasčiausias tinginys. Arba aiškaus ir konkretaus tikslo nebuvimas, per didelė darbo apimtis, baimė ir nepasitikėjimas savimi.

Nugalėti tinginį galima tik aiškiu suvokimu: už neįvykdytą projektą gali ir iš darbo išmesti. Pasistenkite maksimaliai tiksliai suformuluoti tikslą, ką konkrečiai jums reikia padaryti. Kuo aiškiau tai sau įsivaizduosite, tuo suprantamesnis taps tikslas ir priemonės jam pasiekti. Nepakanka žinių? Kartais reikia laikytis principo: nebijoti daryti to, ko nemoki.

Atminkite: Nojaus laivą pastatė mėgėjai, o „Titaniką“ – profesionalai.

Jei esate tiesiog užversti darbais, aptarkite tai su vadovybe. Galbūt įmanoma dalį darbų perduoti kitiems.

Laiko sutaupyta: 2 val. per dieną.

Internetas

Jame, žinoma, galima rasti krūvą naudingos informacijos. Tačiau mes dažnai patys nepastebime, kaip darbas virsta beprasmiu naršymu. O čia dar draugai iš įvairių puslapių, nauji atsisiuntimai…

Į internetą žvelkite kaip į saldainius dietos metu. Atidėkite bendravimą ir naršymą internete „desertui“, kaip užtarnautą atlygį po sunkių darbų. O bendravimą pokalbių programomis galima pakeisti susirašinėjimu elektroniniu paštu: laiko sąnaudos sumažėja kardinaliai. Atsisakykite kompiuterinių žaidimų.

Laiko sutaupyta: nuo 1 val. iki begalybės.

Telefoniniai skambučiai

Jiems skiriame valandą-pusantros per dieną, ne mažiau. Biure jie atitraukia mus nuo darbų ir erzina kolegass, namie trukdo bendrauti su artimaisiais.

Įpratinkite save ir savo abonentus pradėti pokalbį fraze: ar dabar gali kalbėti? Gelbsti nuo ilgų nereikalingų pokalbių: galima atsakyti, kad esate užsiėmę, paprašyti atskambinti vėliau arba kalbėti trumpiau. Piktybinius plepius įrašome į juodąjį sąrašą. Pasiskiriame sau „nemobilias“ dienas: jei nelaukiame svarbių skambučių, „pamirštame“ telefoną namie.

Laiko sutaupyta: iki 1,5 val. per dieną.

Tvarkymasis

Tvarkos palaikymui namie galima skirti be galo daug laiko. Bjauriausia, kad šis procesas begalinis – visuomet rasis ką dar patvarkyti ar pavalyti.

Pats paprasčiausias būdas – nusisamdyti namų šeimininkę. Antrasis – įpareigoti namiškius daiktus dėti tvarkingai ir iš eilės plauti indus.

Laiko sutaupyta: nuo 30 min. iki 1 val. per dieną.

Televizorius

Vidutinis statistinis vartotojas televizoriui skiria 3-4 val. per dieną. Daugoka, ar ne?

Nereikia tų „daugiau nežiūriu TV“ – ten kartais rodo ir įdomių dalykų. Laiko sąnaudas mažinti padės filmai per DVD (jokios reklamos), draudimas naudoti TV kaip foną (pavyzdžiui, per pusryčius) ir palydoviniai kanalai – jų labai daug, užtat iš anksto galima nuspręsti, ką žiūrėti, vietoje nuolatinio pultelio maigymo tikintis rasti „ką nors įdomaus“.

Laiko sutaupyta: 2 val. per dieną.

Nemokėjimas pasakyti „ne“

Nemokate atsisakyti, o aplinkiniai tuo naudojasi be sąžinės graužimo, kviesdami pasisėdėti prie kavos „tu turi sužinoti, ką jis man tada pasakė“, prašydami pagalbos atliekant remontą, prižiūrint vaiką, pasitinkant oro uoste…

Reikia suprasti, kad nepaisant jūsų nuolaidumo geriau su jumis niekas nesielgs, ir mokytis sakyti „ne“ be kaltės jausmo. Reikia pasakyti, kad dauguma žmonių tai supras ir nelaikys nuoskaudos.

Laiko sutaupyta: tiek, kiek laiko išeina nereikalingiems pasisėdėjimams prie kavos.

Kamščiai

„Alio? Ne, niekaip nespėsiu. Žinote, čia siaubingi kamščiai… Manau, geriau manęs nelaukite…“

Išeitis viena – pasistengti maksimaliai išnaudoti laiką, kurį praleidžiate kamščiuose. Užsiimti reikalais: sudaryti rytojaus grafiką, suplanuoti išeigines, pasiklausyti audioknygos ar užsienio kalbos pamokos.

Alternatyvūs sprendimai: susitikimus planuoti šalia viešojo transporto stotelių. Vietoje kelionių naudotis internetinėmis kameromis rengiant susitikimus. Arba susitikimus skirti automobilyje: „Aš jus pavešiu ir kelyje viską aptarsim“.

Laiko sutaupyta: tiek, kiek praleidžiate automobilyje.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *