Mamos žodžių ir meilės terapija

Mažylis įveikia net ir pačias sunkiausias ligas jei greta yra mama. Tereikia žinoti stebuklingus žodžius. Ką sakyti ir kada?

Gydo žvilgsnis ir švelnumas

Jei mažylis jaučia mamos meilę – jis laimingas, normaliai vystosi. Nepakankamai mylimas vaikas blogai elgiasi, tampa nepaklusnus, gali pradėti mikčioti, šlapintis į lovą. O jei jis patyrė traumą, pasigavo infekciją, tuomet sveikimas vyksta lėtai ir sunkiai. Tačiau pakanka mamai parodyti savo meilę, ir ligonis pradės sveikti kur kas greičiau.

Tačiau kaip mažyliui perduoti savo meilę? Visų pirma – žvilgsniu ir prisilietimais. Kaip galima dažniau su meile žiūrėkite į vaiko akis, paglostykite, priglauskite, dūkite.

Gydytojas B.Drapkinas mano, kad mama apskritai negali skirtis su mažyliu tol, kol šiam sukaks dveji metai. Jei per tą laiką mama pradeda dirbti ar jos gyvenimo būdas yra visuomeniškas – dažnai vaikštinėja į svečius, važinėja poilsiauti, o vaiką palieka auklei arba močiutei – meilės srautas nutrūksta, mažylis pradeda dažniau sirgti, prasčiau vystosi.

Sergančiam mažyliui mama – už tabletes, mikstūras ir sirupus veiksmingesnis vaistas.

Ir dar vaikui – ne tik naujagimiui, bet ir ikimokyklinukui ir netgi pradinukui – labai daug įtakos turi motinos balsas. Vaikas jį pradeda skirti nuo penkto nėštumo mėnesio. Jau gimęs jis balsą atpažįsta, į jį emociškai reaguoja, skiria intonacijas. Mamos balsas tampa lyg vidiniu vaiko balsu.

Jei mama vaikui reiškia daug pretenzijų, skundžiasi, kad jis ne toks, kokio norėtųsi, vaikui tarytum įskiepijama nesėkmių ir ligų programa. Ir atvirkščiai: jei balsas nuolat drąsina, palaiko, jis programuoja sveikatai ir sėkmei, tai vaikas nusiramina ir jaučiasi laimingesnis.

Žodžiai gydo

Gydančiuosius žodžius geriausia tarti tuomet, kai kūdikis miega. Jie puikiai prisimins tai, ką mama sako naktį. Taigi, praėjus 20-30 minučių po to, kai vaikas užmiega, sėskite prie jo lovelės ir triskart kartokite kiekvieną frazę: iš pradžių į kūdikį kreipiantis mintimis, o vėliau balsu.

Darykite tai kiekvieną dieną: mėnesį, du – tai priklauso nuo vaiko būklės. Nei aukšta temperatūra, nei kitos ligos apraiškos nėra tokio gydymo kontraindikacijos. O štai jei mamos būklė prasta – ji susirgo ar yra suirzusi – tuomet gydymo seansą geriau atšaukti.

Mama savo vaiką myli nepriklausomai nuo to, ar jis paklusnus ar neklaužada, ar sveikas ar ligonis.

Žodžiai-vitaminai

Šiomis frazėmis mama savo meile apgaubia vaiką.

„Aš tave labai labai myliu. Tu esi pats brangiausias ir nuostabiausias dalykas mano gyvenime. Tu mano dalis. Negaliu be tavęs gyventi. Aš ir tėtis tave labai mylime“.

Žodžiai-imunostimuliatoriai

Šios frazės – tartum geros fizinės sveikatos programavimas. Esant nedideliems sveikatos sutrikimams, „mamos terapija“ gali juos išgydyti be jokių kitų vaistų.

„Tu stiprus, sveikas, gražus vaikas, mano berniuk (mergaite). Tu gerai valgai, todėl greitai augi ir vystaisi. Tavo tvirta, sveika širdis, krūtinė, pilvukas. Tu lengvai ir gražiai judi. Tu užsigrūdinęs, retai ir nesunkiai sergi“.

Žodžiai-trankvilizatoriai

Šie stebuklingi žodžiai padės nuraminti vaiką, suteiks jam dvasinę pusiausvyrą.

„Tu ramus berniukas (mergaitė). Tavo sveiki, tvirti nervai. Tu kantrus, geras, linkęs bendrauti. Tu protingas. Tavo galvytė puikiai vystosi. Tu viską gerai supranti ir įsimeni. Tavo nuotaika visuomet gera, tu mėgsti šypsotis. Tu gerai miegi. Tu lengvai ir greitai užmiegi, matai tik gražius, gerus sapnus. Miego metu tu gerai pasiilsi. Tavo kalba vystosi gerai ir greitai“.

Žodžiai-donorai

Pati stipriausia priemonė – paimti vaiką ant rankų, tvirtai prispausti prie krūtinės ir savo vidine galia apvalyti jį nuo ligos: „Atiduok man savo ligą!“

„Aš atimu ir išmetu tavo ligą ir tavo sunkumus. Aš atimu ir išmetu tavo prastą miegą. Aš atimu ir išmetu tavo baisius sapnus. Aš atimu ir išmetu tavo verksmingumą. Aš atimu ir išmetu tavo nevalgumą. Aš tave labai labai myliu“.

Originalas



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *