Meilė – kaip skausmas

Meilė – tai jausmas, kuriuo norisi pasidalinti su juo arba ja. Pasidalinti šiuo atveju reiškia – pamatyti, pajausti, kad mylimas žmogus jaučia tą patį, ką ir aš. Jis privalo jausti tą patį, ką šiuo momentu jaučiu aš. Jeigu aš jį myliu, tai ir tas žmogus mane myli.

Tačiau aplinkybės susiklosto taip, kad jis neatsakė į mano siunčiamą meilės signalą. Skaudu? Labai skaudu!

Skaudu, kai vienas myli, o kitas neatsako tuo pačiu. Skauda, nes man „sudaužė širdį“, „Mano širdis pasruvo krauju“ – sakoma tokiais atvejais.

Jeigu dėmesį sufokusuosime tik į tai, į jaučiamą skausmą, o ne į sužeistos širdies gydymą, niekada nepavyks pajausti, kas yra abipusė meilė. Tada žmogui liks gyvenime tik viena patirtis: „Meilė – tai skausmas!“

Ir kad šita patirtis įsitvirtintų, smegenys suformuoja apsauginį, gynybinį įsitikinimą: „Mano patirtis byloja, kad nieko gero daugiau jau nebus“.

Nuostabus meilės jausmas praeis pro šalį, neužsibus jūsų širdyje, jei leisitės užvaldomi šito įsitikinimo. Paklauskite savęs: kokia meilė, kokiam žmogui ir kokiame amžiuje mane sužeidė ir suteikė skausmo? Atsakymas į šį klausimą padės išgydyti širdies žaizdas.

Jeigu vaikystėje man įkando šuo, tai visiškai nereiškia, kad visi šunys pasaulyje kandžioja žmones. Jeigu vyras ar moteris praeityje suteikė man skausmo, tai visiškai nereiškia, kad visi kiti vyrai ir visos kitos moterys yra tų skriaudėjų kopijos ir klonai.

Kuo galima būtų išgydyti širdies žaizdas?

Meile.

O kur tą meilę galima atgaivinti?

Naujuose santykiuose.

Dabar, turėdami skaudžios patirties, jūs jau žinote, ko ir kaip nereikia daryti. Visi mes vaikystėje turėjome mėlynių ir guzų, bet juk nenustojome dėl to vaikščioti ir bėgioti.

Pasakykite sau: „Mano ankstesnė patirtis – tai mano turtas. Aš mylėjau ir ne mano kaltė, kad nesulaukiau atsakomojo jausmo. Šiandien aš protingesnis, nei tada“.

Bet kuriuose santykiuose galima rasti labai malonių ir labai skausmingų dalykų.

Į ką nusitaikėte jūs? Ką norėtumėte surasti?

Santykiuose ieškokite gero. Neskubėkite dovanoti meilės tiems, kurie nenori jos imti.

Skausmą kelia ne meilė, o jos nebuvimas.

ŠaltinisNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *