Mokslininkai įrodė, kad šunys supranta daugiau nei mes manome

„Jūs nežinote, o aš žinau, kaip bendrauti su savo šunimi“. Tikriausiai kiekvienas keturkojo šeimininkas vadovaujasi šiuo šūkiu, nes su savo augintiniu bendraujame įvairiais lygmenimis. Šiame straipsnyje sužinosite, ką supranta jūsų šuo.

Jau daugelį metų šunys pripažįstami ištikimiausiais žmogaus draugais, lydinčiais mus kiekvieną gyvenimo akimirką. Tačiau apie jų psichiką vis dar žinome labai mažai, tačiau naujausi tyrimai verčia susimąstyti. Pasirodo, šie mieli padarėliai žino daug daugiau nei manėte!

Ką supranta šuo?

Tyrimą atliko Vienos universiteto ir veterinarijos medicinos universiteto mokslininkai. Stebėdami šunų smegenų reakcijas į vizualinius dirgiklius, jie nustatė jų aktyvumą. Pastebėta, kad šie gyvūnai į žmones žvelgia visai kitu kampu nei manėme. Šunys gali atpažinti ne tik balsą ar žodžius, bet ir neverbalinius pranešimus. Įdomu tai, kad šuns smegenų momeninė skiltis yra supanašėjusi su žmogaus smegenų skiltimi. O tai reiškia, kad keturkojai geba apdoroti informaciją, kaip ir kiti primatai. Daugiau apie tai parašyta vienoje internetinėje svetainėje:

„Vienos mokslininkų atlikti tyrimai parodė, kad šuns momeninėje smegenų skiltyje yra sritis, atsakinga už kūnų ir veido išraiškų atpažinimą. Svarbu tai, kad ši šuns laikinosios skilties dalis apgaulingai panaši į žmogaus laikinosios skilties dalį, atsakingą už tą patį įgūdį. Tačiau, kitaip nei žmonės, šunys pirmiausia turi atpažinti kvapo signalą, kad suaktyvintų šią smegenų dalį.“

Ar šunys supranta komandas?

Keturkojai šunys yra tikri stebėtojai, kurie greitai mokosi ir prisitaiko prie šeimininko kasdienio ritmo. Jie gali numanyti, kur išeiname, taip pat lengvai atpažįsta emocijas, balso toną ir veido išraišką. Jie taip pat lengvai perskaito kūno kalbą, judesius ir net raumenų įtampą ar kvėpavimo dažnį. Todėl galima drąsiai teigti, kad šunys skaito žmones kaip atverstą knygą. Be to, jie supranta ir mūsų žodžius, pavyzdžiui, komandas, kurias sakome dresuodami. Už gerai įvykdytą komandą savo augintinį verta apdovanoti jo mėgstamu skanėstu. Tai labai svarbus gestas.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *