Mokslininkai išsiaiškino, kurie tėvai mažiau bendrauja su savo vaikais

Australijos mokslininkai nustatė, kurie tėvai skiria mažesnį dėmesį savo įpėdiniams. Dalyvavo daugiau kaip keturi tūkstančiai 18-49 metų amžiaus savanorių iš Kambodžos, Kinijos, Indonezijos, Šri Lankos ir Papua Naujosios Gvinėjos.

Visų savanorių buvo paprašyta užpildyti klausimynus ir nurodyti, kiek laiko jie skiria savo vaikams bei kaip dažnai vartoja alkoholį. Taip pat buvo vertinamas jų požiūris į lyčių lygybes.

Galiausiai buvo nustatyta, kad vyresnio amžiaus tėvai daugiau laiko praleidžia su savo vaikais. Pusė apklausos dalyvių atsakė, kad dažnai rūpinasi savo vaikais ir su jais žaidžia.

Tik 24 procentai apklaustų vyrų teigė, kad jie bendrauja su dukromis ir sūnumis asmeniniais klausimais. Tie, kurie teigė, kad mažiau laiko praleidžia su vaikais, buvo vyrai, kurie prisipažino daug vartojantys alkoholio. Tačiau Kinijoje ir Šri Lankoje tėvai pakankamai daug laiko praleidžia su savo vaikais, nepriklausomai nuo alkoholio vartojimo.

Mokslininkai toliau ketina tęsti tyrimą, tačiau ateityje planuoja išplėsti tiriamųjų imtį. Tyrimas paskelbtas leidinyje „Alcoholism: Clinical and Experimental Research“.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *