Moteriška kritika – ne smulkmena

„Mano vyras su manimi visiškai niekuo nesidalina, su replėmis žodžio iš jo neištrauksi. Visą laiką vaikšto paniuręs ir tyli“, – tokias frazes dažnai galima išgirsti iš moterų. Ir damos labai nepatenkintos tokiu vyro elgesiu. Jų nuomone, vyras turėtų dalintis savo išgyvenimais.

Tačiau realybėje taip būna retai. Viskas dėl to, kad vyrams labiau būdinga ne viešai nagrinėti problemas, ne diskutuoti apie jas, o patiems ieškoti sprendimo. Vyrui tai absoliučiai natūralus pasirinkimas.

Tuo pačiu metu būtina suprasti, kad visi mėginimai priverstinai vyrą būti atviru, kaip taisyklė, niekur neveda. Kai suras jam tinkantį sprendimą, greičiausiai jis pats papasakos savo moteriai ir apie problemą, ir apie sprendimą.

Tačiau čia slypi vienas subtilus momentas, į kurį moterims vertėtų atkreipti dėmesį. Esmė ta, kad tomis akimirkomis, kai vyras staiga atsiveria, moterys puola kritikuoti vyro sugalvotą sprendimą. Toji kritika kartais gali būti tik moters emocijų, kurias ji sukaupė vyrui tylint, apraiška.

Dažniausiai tokia kritika absoliučiai nekonstruktyvi, kartais pati to nepastebėdama moteris nuvertina vyro sprendimą. Dažnai pasitaiko, kad ji tiesiog išjuokia vyrą už tai, kad jis taip ilgai galvojo. Juk iš tiesų žmogui reikia laiko, kad surastų tinkamą sprendimą.

Tokia kritika vyrui ypatingai skausminga, kadangi tokiu būdu moteris nuvertina visas jo pastangas ieškant išeities iš situacijos. Ir tai žeidžia ne tik vyrišką orumą, bet ir paskatina vyrą suabejoti, kad greta esanti moteris apskritai jį myli.

Jeigu tokia situacija kartojasi nuolat, vyras galiausiai nustoja dalintis su moterimi bet kokiomis nors savo problemomis ar išgyvenimais. Nė vienam normaliam žmogui nesinori būti eilinį kartą nuvertintam ar išjuoktam. Ir vyras nusprendžia, kad dalintis su moterimi savo mintimis bei jausmais – tolygu kenkti sau pačiam, suteikti sau pačiam skausmo. Kiekvienas normalus žmogus stengiasi vengti skausmo.

Štai tada poroje išties prasideda problemos, kadangi iš santykių pasitraukia pasitikėjimas ir nuoširdus noras pasidalinti savo gyvenimo vizija. Be to, vyras, negalintis su moterimi pasidalyti kažkuo asmenišku, labai greitai nustoja domėtis ir savo išrinktosios gyvenimu. Santykiuose atsiranda bendravimo vakuumas, o tai, žinoma, geruoju nesibaigia.

Tai toli gražu ne vienintelė santykių pablogėjimo priežastis, tačiau, kaip žinome, gyvenimas ir santykiai susideda iš smulkmenų. Ir būtent su smulkmenoms turėtumėte būti atsargesni.

ŠaltinisNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *