Motinos vaidmuo

Motinos vaidmuo vyro gyvenime

Vyro gyvenimui didžiausią įtaką daro jo motina, kuri jo gyvenime užima pagrindinį ir formuojamąjį vaidmenį.

Jųdviejų emocinis ryšys užsimezga labai anksti. Tačiau tam, kad berniuko augimo procesas vyktų tinkamai, turi įvykti psichologinis atsiskyrimas ir separacija nuo mamos.

Jokio ryšio su mamos ir sūnaus atsiskyrimu neturi gyvenamoji vieta, skambučių skaičius per dieną ir tai, kaip dažnai jie matosi. Šiuo atveju kalba eina ne apie vyro ir jo mamos santykius kažkokiu konkrečiu momentu, o apie vyro ir jo mamos santykius jo galvoje.

Separacija vyksta viduje, o išoriniai veiksniai šioje situacijoje yra absoliučiai antraeiliai. Santykiai su mama ir separacija nuo jos sudaro labai svarbų asmeninio ir dvasinio augimo etapą. Pamažu augdamas berniukas turi nustoti orientuotis į mamą tiek teigiama, tiek neigiama prasme.

Pasirodo, vyrams labai sunku nesigręžioti į mamą ir pradėti savarankišką suaugusiojo gyvenimą. Nežiūrint į tuos atvejus, kai vyras anksti išėjo iš namų arba, tarkime, visiškai nutraukė santykius su mama, galima pastebėti, kad motina ir toliau gyvena jo „viduje“ ir mamos įvaizdis valdo jo elgesį, vyras ir toliau vadovaujasi mama.

Jis gali protestuoti, kovoti, ginčytis savo viduje, tačiau ir vyksta vidinis ir dažnai nesąmoningas žvalgymasis ir orientavimasis į motiną.

Labai dažnai vyrai nė nenutuokia, kad jų santykiai su moterimis, įvairios bėdos, nesėkmės karjeroje, bendravimo problemos yra susijusios su motina.

Išoriškai priklausomybės nuo motinos gali nebūti, nesimatyti, ji gyvena giliai viduje.

Atsidalinimo proceso sudėtingumui įtakos turi vyro ir motinos santykiai, kokie jie buvo iki maždaug 6 metų amžiaus.

Pats svarbiausias veiksnys – besąlygiška meilė. Jei vaikas gyvena priėmimo atmosferoje, jam nekyla problemų augant ir bręstant. Jei meilės nepakanka, jeigu ji sąlyginė ar ambivalentiška, visa tai sukuria neigiamą scenarijų vaiko raidai. Motinos įtakos sūnui svarbos laipsnis yra labai didelis ir nuo to labai priklauso jo santykis su pasauliu ateityje.

Ką suaugęs vyras turėtų suprasti apie savo santykius su motina?

1. Priimti faktą, kad priklausomybė nuo motinos tam tikru laipsniu būdinga praktiškai visiems vyrams.

2. Mama, kaip mažo berniuko motina, turėtų mirti vyro viduje ir atgimti kaip jau suaugusio vyro motina. Ir jau su ja reikia imti kurti visiškai kitokius santykius.

Ką reiškia separuotis nuo mamos? Kaip suprasti, kad atsidalinimas įvyko?

Atsidalinęs vyras su dėkingumu prisimena vaikystę, jo galvoje – mamos paveikslas ir su ja susijusios akimirkos, pavyzdžiui, kaip ji jam skaitė pasakas, glostė, apkabindavo.

Arba, pavyzdžiui, neigiamos patirties su mama atveju – jis prisimena, kaip ji jį įskaudino, jam liūdna, jis tai priima, tačiau dabar visa tai jau praeityje. Dabar jis užaugo, yra suaugęs ir liko tik prisiminimai.

Kitaip sakant, suaugęs žmogus į praeitį žvelgia iš šalies, o ne būdamas jos viduje. Jam nėra skaudu, nėra blogai, jis viską išgyveno ir paleido tą patirtį.

Jei vyras neįveikė motinystės komplekso, vaikystės prisiminimai bus labai ryškūs ir jis gyvai jaučia nuoskaudą, skausmą, neapykantą. Skausmas turi būti transformuotas į atmintį.

Atsidalinęs vyras – koks jis yra?

Vyras tampa vidujai stabilus, ramus, tolerantiškas, pakantus, jis renkasi tai, ko jam reikia, į nieką nesigręžiodamas, nelaukdamas niekieno pritarimo. Nuo tokių vyrų dvelkia savigarbos ir orumo jausmai.

.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *