Mūsų sėkmė priklauso nuo to, su kuo susituokiame: įrodyta mokslo

Mokslininkai nustatė, kad asmenys, turintys saugų sutuoktinio užnugarį, yra daug dažniau pasiryžę imtis sudėtingų veiklų. Nesvarbu, ar su tuo sutinkate, ar ne, mūsų gyvenimo sėkmė ir perspektyvos iš tiesų priklauso nuo mus supančių žmonių. Mokslininkai mano, kad sėkmę daugiausia lemia tai, su kuo žmogus susituokia.

Carnegie Mellon universiteto atlikti tyrimai parodė, kad antroji pusė gali daryti didelę įtaką mūsų gyvenime priimamiems sprendimams ir dėl to prisidėti prie mūsų sėkmės arba jai trukdyti.

Mokslininkai įrodė, kad žmonės, turintys tvirtą stuburą ir stiprų sutuoktinių palaikymą, yra labiausiai linkę leisti sau pasiekti sėkmę šiame gyvenime.

Asmuo, kuris visada turi sutuoktinio palaikymą, gali imtis spręsti sunkius uždavinius. Tokią išvadą ekspertai padarė ištyrę daugiau nei šimto šešiasdešimt trijų sutuoktinių gyvenimą. Kiekvienam sutuoktiniui buvo suteikta galimybė rinktis: išspręsti lengvą užduotį arba dalyvauti konkurse dėl apdovanojimo. Tuo pat metu ekspertai įrašinėjo visus porų pokalbius.

Paaiškėjo, kad tie, kuriuos labai palaikė jų antrosios pusės, dažniau sutiko dalyvauti konkurse dėl prizo. Ir atvirkštinė situacija – tie asmenys, kurie turėjo mažai paramos arba jos neturėjo, pasirinko spręsti paprastas užduotis.

Tačiau net ir po to eksperimentas nebuvo baigtas. Po šešių mėnesių ekspertai susisiekė su tyrime dalyvavusiomis poromis ir nustatė, kad tų porų, kurios sutiko kovoti dėl prizo, santykiai su sutuoktiniais tapo daug stipresni, pagerėjo jų savijauta, o laimės lygis tapo daug aukštesnis nei tų, kurie ėmėsi paprastos užduoties ir atsisakė varžytis dėl prizo.

Tyrimui vadovavusi psichologijos profesorė Brooke Feeney iš Karnegio universiteto sugebėjo įrodyti, kad parama žmogui priimant svarbų sprendimą (renkantis naują darbo sritį ar užmezgant naujas pažintis) neabejotinai turi tiesioginės įtakos jo sėkmei ir gerovei ateityje.

Antroji pusė gali padėti mums siekti sėkmės, palaikydama mus, motyvuodama pasinaudoti naujomis galimybėmis, arba ji gali tai slopinti, todėl tikimybė, kad galėsime pasinaudoti naujomis vystymosi galimybėmis, bus mažesnė.

Galbūt geriausias mokslininkų teorijos įrodymas – populiarios garsenybių pasaulio sutuoktinių poros. Barack ir Michelle Obama, Priscilla Chan ir Markas Zuckerberg – tai tik kelios garsios santuokos.

Šie žmonės dirba visiškai skirtingose srityse, tačiau jie visi pripažino vieną dalyką: nė vienas iš jų nebūtų pasiekęs sėkmę, jei ne jų sutuoktinių parama ir motyvacija.

Interviu Oprai Winfrey buvęs JAV prezidentas B. Obama sakė:

„Nė vienas iš mano pasiekimų šiame gyvenime nebūtų įvykęs be sutuoktinės paramos. Jau anksčiau man uždavėte klausimų apie tai, kas man padeda išlaikyti sveiką protą, išlaikyti pusiausvyrą ir suvaldyti beprotišką darbo krūvį. Na, visa tai susiję su šia nuostabia moterimi. Ji yra ne tik nuostabi pirmoji ponia, bet ir mano parama. Kiekvieną dieną nuo jos priklauso daugybė dalykų.“

O štai M. Zuckerberg atsisveikinimo kalboje Harvardo studentams, 2017 metais Facebook kūrėjas visą savo darbą skyrė žmonai: „Mano žmona yra svarbiausias ir brangiausias žmogus mano gyvenime, todėl santuoka su ja buvo svarbiausias dalykas, kurį kada nors padariau“.

Todėl norisi pridurti, kad kiekvienas žmogus turi savo sėkmės sampratą. Kai kurie galbūt net nesvarstė apie santuoką, tačiau niekas negali paneigti, kad vienus geriausių ir šviesiausių jausmų gyvenime patiriame dėl savo mylimųjų.

Būti šalia žmogaus, kuris nuoširdžiai tiki mumis, visada mus palaiko ir motyvuoja žaisti viso gyvenimo žaidimą, iš tiesų yra brangi dovana. Tokie santykiai leidžia mums sėkmingai gyventi ir pripildo mus laimės bei dėkingumo.

Be to, žinoma, egzistuoja nuostata, kad mūsų sėkmė atrodo ne tokia reikšminga, kai neturime su kuo ja pasidalinti.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *