Neištikimybė kenkia vyrų širdžiai

Gal kažkas gali tai pavadinti karma, tačiau mokslininkai nustatė, kad vyrai, kurie yra neištikimi savo žmonoms, labai rimtai rizikuoja sveikata. Dar didesnis pavojus kyla tų sveikatai, kurie svetimoteriaudami ir toliau jaučia šiltus jausmus teisėtai partnerei

Yra žinomas ne vienas atvejis, kai vyrai lytinio akto metu patiria širdies smūgį, tačiau dažniausiai nutylima, kad lovoje tuo metu jie būna ne su žmona, o su meiluže. Italijos mokslininkai nustatė tarpusavio priklausomybę tarp neištikimybės ir širdies bei kraujagyslių ligų. Apie tai viena tyrimo bendraautorių Alessandra Fisher rašė 2012 metų birželį leidinyje „The Journal of Sexual Medicine“ išspausdintame straipsnyje „Sexual and Cardiovascular Correlates of Male Unfaithfulness“.

Išnagrinėję prieinamus medicininius duomenis ir literatūrą pagal raktažodžius „neištikimybė“ ir „nesantuokiniai ryšiai“, mokslininkai išnagrinėjo dažnį ir sąlygas, kurioms esant vyrus ištinka širdies smūgiai. Paaiškėjo, kad rimtos problemos su širdimi vyrus ištinka dažniau tuomet, kai jie leidžia laiką lovoje su meiluže.

Šis statistinis faktas aiškinamas stresu, kuris patiriamas dėl būtinybės slėpti ryšį ir patenkinti paprastai jaunesnę ir ištvermingesnę partnerę. Savo žmonas mylintys vyrai susiduria su dar didesne širdies problemų rizika, kadangi jie dėl neištikimybės išgyvena stipriau.

Be streso ir padidėjusio fizinio krūvio liūdną baigtį gali lemti dar ir kiti veiksniai. „Nesantuokinis seksas dažnai nutinka tuo pat metu vartojant alkoholį ir egzotiškus patiekalus, kurie gali turėti įtakos širdies ir kraujagyslių sistemai fizinių krūvių metu, – aiškina Alessandra Fisher. – Neįprasta situacija per susitikimą su meiluže gali stipriai pakelti kraujo spaudimą ir širdies susitraukimų dažnį. Peršasi išvada, kad neturėdamas nesantuokinių ryšių vyras turi daugiau galimybių išsaugoti ne tik šeimą, bet ir sveikatą.

OriginalasNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *