Neištikimybės baimė

Gyvenimą sugadinti gali ne tik neištikimybė, bet ir panika, kylanti, kai pastoviai lauki išdavystės santykiuose. Kaip padėti pačioms sau?

Daug moterų, bijodamos vyro neištikimybės, paslapčia tikrina jų telefonus, dėmesingai tyrinėja socialinius tinklus, interneto naršyklių istoriją. Sakau vienareikšmiškai: taip elgtis neteisinga, nes nuolatinė neištikimybės baimė pajėgi sugriauti netgi pačius sveikiausius ir tvirčiausius santykius. Moterų klaida šiuo atveju yra ta, kad jos pastoviai pažeidinėja sutuoktinio asmeninės erdvės ribas. Nepasitikėjimas vyrą skaudina ir įžeidžia. Lašas po lašo kaupiasi nepasitenkinimas, kuris veda į vidinį nepasitikėjimą ir ištuštėjimą. Viso to rezultatas: vyras su dideliu malonumu priima kitų moterų dėmesio ženklus ir žmonos košmaras tampa realybe.

Paanalizuokime kaip formuojasi neištikimybės baimė.

Yra tam tikrų panašumų tarp šios ir visų kitų baimių, kurios kankina žmones. Mes bijome to, ko negalime kontroliuoti. Dažnai fobijos priežastimi tampa kokia nors aplinkinių žmonių rate nutikusi istorija. Būtinai atsiras kokia nors draugė, giminaitė ar kaimynė, kuriai vyras buvo neištikimas. Be to, toji moteris, žinoma, beveik ideali: puiki šeimininkė, gražuolė, tikra profesionalė darbe. Šitaip susiformuoja tam tikras scenarijus, pagal kurį bet kokių santykių rezultatu neišvengiamai turi tapti neištikimybė ir pačių santykių krachas. Visa ta formuoja negatyvias nuostatas, kurios ir plėtoja fobiją.

Problema čia ta, kad moteris negali išanalizuoti situacijos iš visų pusių. Neištikimybės baimės priežasčių reikia ieškoti taip pat ir problemose su saviverte. Tokių moterų savivertė dažniausiai labai žema. Jos įsitikinusios, kad yra nevertos meilės, negali duoti vyrui to, ko jis iš jų laukia. Galiausiai neištikimybė tarsi ir patvirtina būgštavimus ir dar labiau sustiprina kompleksus.

Tokia baimė būdinga dar ir toms moterims, kurios jau patyrė partnerio neištikimybę. Pradėjusios naujus santykius, jos tarsi įstrigusios plokštelės vis iš naujo ir iš naujo varinėja galvoje prisiminimus, emocijas, bando surasti klaidą. Rezultatas: naujuose santykiuose ji įjungia negatyvų scenarijų, įtarumu ir pretenzijomis provokuodama vyrą ieškoti kitų moterų dėmesio.

Tokiais atvejais kartais nepakenktų psichologo pagalba. Profesionalo užduotis – sugrąžinti moteriai pasitikėjimo jausmą, kad ji būtų garantuota, jog pasaulis aplink ją nėra priešiškas, kad visada yra aplinkinių žmonių, pasiruošusių ateiti jai į pagalbą. Sugrįžti į pozityvią būseną žmogus gali tik tada, kai supranta, jog yra žmonių, pasirengusių palaikyti ar tiesiog išklausyti.

.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *