Noriu išlaikyti savo partnerį…

Į psichologus dažnai kreipiamasi su klausimais „kaip išlaikyti savo vyrą“, „kaip sulaikyti merginą nuo neištikimybės“ ir pan. Stebina tai, kad psichologai skiria ištisus straipsnius su detaliomis instrukcijomis „išlaikymo“ tema.

Man atrodo, kad psichologas, kaip kvalifikuotas specialistas, tiesiog neturi teisės dirbti ta linkme, kad padėtų klientui išlaikyti savo partnerį. Kokybiškai partnerį išlaikyti padeda tik įvairiausios žiniuonės ir būrėjai. Tačiau tai labai tolima nuo teorinės ir kokybiškos praktinės psichologijos sritis, todėl geriau kreiptis pagalbos į praktikuojantį psichologą. Ir būtina žinoti, kad šiuo atveju jūs dirbsite ne „išlaikymo” linkme. Pabandysiu paaiškinti kodėl.

Į klausimą: „Kaip man išlaikyti asmenį N?” galiu atsakyti trumpai drūtai: „Niekaip”.

Neapgaudinėkime savęs, guosdamiesi viltimi: „Jeigu jau kai kurie psichologai paskelbė visų tų „kaip išlaikyti“ algoritmus, prirašė apie tai kalnus straipsnių, tai turbūt tai padaryti visgi įmanoma?” Taip, tai įmanoma, tačiau tai nebus veiksmingas problemos sprendimas, be to, jis turės trumpalaikį poveikį.

Dėl kokios priežasties?

Veiksmažodis „išlaikyti“ reiškia kažkokį aktyvų veiksmą, nukreiptą į kitą žmogų, patsai „laikomas” žmogus šiuo atveju suprantamas kaip pasyvus ir visiškai paklusnus savo „išlaikymui”.

Tai štai, jei įsikibsime ir stengsimės bet kokia kaina nepaleisti, išlaikyti savo vyrą, partnerį, vaiką, pasitelkę tam įvairias technikas, visa tai bus ne kas kita, kaip elementarus manipuliavimas kitu žmogumi.

Net iškėlus už skliaustelių faktą, kad manipuliavime kitu žmogumi nėra nieko gero, ir kad tos manipuliacijos dažniausiai turi labai „įdomias” pasekmes, man labai sunku patikėti, kad kažkas rimtai tiki, jog manipuliacijų dėka galima sukurti arba išsaugoti normalius, sveikus ir žmogiškus tarpusavio santykius. Man šiek tiek gaila tų žmonių, kurie tiki, kad toks problemų sprendimo būdas tinka santykiams tarp mylinčių žmonių…

Santykiai yra darbas. Sunkus ar nesunkus – priklauso nuo individualaus žmonių suvokimo. Bet tai yra darbas. Todėl kai kam lengviau ir paprasčiau manipuliuoti, lengviau įsikibti į žmogų ir jo nepaleisti, lengviau nueiti pas būrėją ir paprašyti „užkerėti”, lengviau…

O dviese dirbti su santykiais, nagrinėti, aptarinėti ir nuolat taisyti sudėtingus santykių momentus yra sunku, labai sunku.

Nuo mūsų pačių priklauso, kokį gyvenimą kursime. Paprastą, primityvų ir nekokybišką, ar vietomis labai sunkų, tačiau tinkamą mūsų asmenybės ugdymui, vertą ir efektyvų.

.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *