Ar galėtumėte įsivaizduoti žmogų, kuris, pradėdamas santykius, yra pasirengęs, kad labai greitai jais nusivils? Jeigu taip, santykiai paprasčiausiai neprasideda.
Dauguma iš mūsų, užmegzdami santykius, tikimės geriausio, stengiamės būti idealiu savo poros partneriu ir norime, kad šioje poroje įsikūnytų ir jo idealas. Tačiau norai ne visada atitinka tikrovę, o kartais jie transformuojasi buitinių santykių procese – gyvenimas yra gyvenimas. Žmonės išsiskiria dėl nusivylimų, bet iš esmės tame, kad tampame nusivylę, nėra kieno nors kaltės.
Dabar tikriausiai pasakysite, kad idealių žmonių nebūna, kad paprasčiausiai neįmanoma „atpažinti“ tų dalykų, kurie vėliau vargins ir erzins, kaip ir neįmanoma numatyti, kas pasikeis mumyse, besikeičiant aplinkybėmis. Tačiau yra viena maža paslaptis, kaip išlikti sveikuose santykiuose nenusivylus ir nežengus neatitaisomų žingsnių.
„Nėra lūkesčių – nėra nusivylimų“
Taip, laimės paslaptis labai paprasta – tereikia pažaboti savo lūkesčius!
Šiame tekste surinkome keletą dažniausiai pasitaikančių klaidų, kurias daro žmonės su savo antra puse.
Jūs manote, kad partneris privalo išspręsti visas problemas
O iš tikrųjų problemas reikia spręsti kartu. Ir jeigu partneris negali padėti, tai ne priežastis niršti ir piktintis, o stimulas pradėti veikti savarankiškai. Bet kokiu atveju jūsų sėkmingas bandymas – tai priežastis savimi didžiuotis, o jei bandymas nesigavo – tai bus įrodymas, kad jūs turite į ką kreiptis pagalbos – savo partnerį.
Manote, kad visą laiką turite jausti trauką ir geismą partneriui
Klystate. Kartais to gali ir nebūti. Ir toks abejingumas absoliučiai nieko nereiškia. Moralinis nuovargis dėl pačių įvairiausių priežasčių, nesusijusių su jūsų santykiais, gali tapti to priežastimi, kaip ir dar visa eilė priežasčių. Ir dėl to – jokių nuoskaudų! Visada stenkitės žmogų suprasti…
Jūs tiksliai žinote, kas vyksta jūsų antrosios pusės širdies gelmėse
Ir tokiu būdu pradedate numatyti žmogaus reakcijas ir veiksmus. Žinoma, laikyti „ranką ant pulso“ daugeliu atžvilgių yra patogu. Tačiau ar reikalinga visa šita totali kontrolė? Kartais būtina atsipalaiduoti: leiskite partneriui jus nustebinti.
Manote, kad taip seniai ir gerai vienas kitą pažįstate, kad jūsų antroji pusė privalo skaityti jūsų mintis ir norus
Ne per plačiai užsimojote, reikalaudami, kad žmogus įgytų ekstrasensorinių sugebėjimų? Taip, daugelis porų tikrai supranta vienas kitą iš pusės žvilgsnio ir pusės žodžio, tačiau už „bendro katilo“, kuriame jūs abu verdate, kiekviena iš jūsų turi savo gyvenimą. Juk tai be galo įdomu – nebūti viena visuma bent kokioje nors vienoje srityje.
Manote, kad būtina įveikti visas neigiamas emocijas, susijusias su santykiais
Prievartaujate save, kai esate priverstas šypsotis, o širdyje katės draskosi… Tačiau emocijos – neatsiejama santykių dalis. Dar daugiau: slėpti savo emocijas – reiškia, klaidinti partnerį. Slopinate emocijas savyje, reiškia, pamažu stumiate save link eilinio nervų priepuolio. Paskui nesistebėkite, kad likote nesuprasti. Juk jūs taip puikiai slapstėtės!
Jums atrodo, kad antroji pusė – vienintelis jūsų laimės šaltinis
Būkime realistais. Laimė slypi viskame – darbe, gyvenime, mus supančiame pasaulyje, tėvuose ir vaikuose, tame, kad gyvenimas nestovi vietoje. Mėgaukitės bendravimu su visais, dalyvaukite laiko tėkmėje.
Manote, kad kiekviena kita pora yra daug laimingesnė už jūsiškę
Kad tie žmonės tikrai turi ką nors geresnio. Šiltesni jausmai, karštesnė lova, šviesesnis gyvenimas ir abipusis supratimas. Patikėkite – tai netiesa. Žvelgiant iš šalies, gali susidaryti koks tik norite vaizdas. Tačiau visur esama savų niuansų. O jums reikia sutelkti dėmesį tik į tai, kad ir jūsų poroje viešpatautų harmoniją, kad ir jūsų sąjunga pasiektų visus tikslus – asmeninius ir bendrus.
Manote, kad emocinis atsiribojimas yra geriau už pyktį
Manote, kad geriau nutylėti, negu rėkti, geriau neprisileisti žmogaus prie savęs, kol jausmai neatslūgo, o jeigu tai užsitęsia savaitėms ir tampa jau įpročiu – nieko baisaus. Tačiau iš tikrųjų abu faktoriai yra neatsiejama santykių dalis. Ir kartais vertėtų neužsidaryti savo kiaute, o dalintis ir aptarti.
Svarbiausia kiekvieno sėkmingo žmogaus taisyklė – reikalauti iš savęs, išsikelti sau tikslus, priimant aplinkybes ir žmones kaip savaime suprantamus dalykus, kaip duotybę, tačiau neatsisakant atsakomybės už viską, kas vyksta mūsų gyvenime.