Pas mus viskas bendra! Tarpusavio santykių klaidos

„Konkursas baigėsi. Pasirinkau!”

Liaukitės be pabaigos tikrinti savo antrą puselę, ar ji jums tinka, veldami ją į įvairiausias provokacijas. Jūsų antroji puselė jau pasirinko būtent jus, tai kam tie papildomi tikrinimai „myli-nemyli”?

„Mirsiu, bet nepaklusiu!

Neverta įrodinėti savo teisumo, aukojant visus nervus. Susimąstykite, kam jūs tai darote. Ką norite įrodyti sau patiems? Kodėl jums taip svarbu jaustis teisiam. Daugelio porų problema yra ta, kad partneriai tarsi du kariai varžosi ir trokšta pasiekti pergalę bet kokia kaina. Jeigu jūsų vyras padėjo į kriauklę purviną puodelį ir neišplovė, o rankšluostį vonioje pakabino ne idealiai lygiai – tai ne pretekstas surengti grandioziniam skandalui.

Pamėginkite pasikalbėti ramiai ir papasakoti, kokius jausmus jums kelia puodelis ir rankšluostis, o svarbiausia – kaip jums norėtųsi, kad jūsų mylimasis pasielgtų sekantį kartą. Jeigu padarysite tai nepriekaištaudama ir nekaltindama, jus išgirs.

„Tu negali turėti nuo manęs paslapčių!”

Asmeninis gyvenimas r asmeninė erdvė turi būti pas kiekvieną. Svarbu nepainioti asmeninio gyvenimo ir gyvenimo už šeimos ribų. Jeigu jūs susituokę, neduokite preteksto savo antrai puselei įtarti jus neištikimybe. Esate poroje, tačiau dėl to nenustojate būti asmenybėmis, kurios turi savus poreikius, interesus, draugus, paslaptis – ir čia yra tas dalykas, kuriam turi teisę kiekvienas vedęs žmogus. Jeigu jū9sų antroji pusė slepia nuo jūsų telefoną, kažkam skambina, ir į klausimą „Kas čia?” atsako išsisukinėdama ar atsišaudo juokeliais (meluoja) – susimąstykite, ar viskas gerai su jūsų santykiais.

„Pas mus viskas bendra!

Asmenybė turi augti ir vystytis. O susiliejimas byloja apie tai, kad mūsų antroji puselė neauga ir nesivysto kaip asmenybė. Ji jaučia baimę jus prarasti ir dėl to trokšta susilieti su jumis visose jūsų veiklos sferose. Štai tada ir atsiranda pavydas, skandalai, isterijos. Pora – tai harmoningai besivystantis organizmas. Jeigu kažkas nustoja vystytis – pora suyra. Atkreipkite dėmesį į savo antrą pusę – ji turi problemų ir jai reikalinga pagalba – jūsų arba specialisto.

„Tavo telefonas – tai ir mano telefonas. Aš noriu viską apie tave žinoti!

O kam? Kas jums davė teisę kapstytis svetimuose daiktuose? Taip, taip, būtent svetimuose. Juk telefonas ne jūsų, vadinasi… Jeigu jūs vienas kitu pasitikite ir tuo grindžiate santykius, tai ir slėpti neturite ko. Vadinasi ir priežasties tikrinti paslapčia telefoną nėra. Žinoma, jeigu jūsų antroji pusė neserga pavydu (nepasitiki savimi, savo jėgomis, nėra pilnavertė asmenybė) arba jeigu jūs patys nedavėte preteksto taip manyti. Kiek sąžiningi jūsų santykiai? Ar pasitikite vienas kitu?

„Aš tau – viską, visą save, o tu…” arba „Jis (ji) man skolingas (a)”

Noriu jus nuvilti – niekas niekam nieko neskolingas ir nieko neprivalo. Iš kur tos skolos ir pareigos? Kur jos įrašytos? Būti auka ir aukotis – tai grynai jūsų asmeninis pasirinkimas. Prie ko čia jūsų antroji pusė> jūsų auka niekam nereikalinga, be to, laikui bėgant jūsų pasiaukojimas pradeda įkyrėti, paskui – erzinti ir galiausiai apskritai kelia pasibjaurėjimą.

Susimąstykite, ar norite, kad šitaip į jus žiūrėtų? Jeigu ne – liaukitės vaidinti auką. Žmogus turi turėti kažką savo, kitaip jis niekam neįdomus. Prisiminkite, kai ką tik susipažinote, argi jūs buvote toks (tokia)?

„Socialiniai tinklai – labai svarbus man dalykas!

Daug jaunų porų praleidžia laisvą laiką, ypač vakarais, sėdėdami internete. Jis – savuose tinkluose, ji – savuose. Virtualus bendravimas tampa svarbiu kiekvienam, tačiau ne porai bendrai. Neretai užsimezga virtualūs flirtai, kurie gali peraugti į realią intrigą. Anksčiau ar vėliau tai išaiškėja ir santykiai subyra kaip porceliano vaza.

Ir netgi jei realybėje iki to nebuvo prieita, santykiai ir pasitikėjimas vis tiek jau išklibinti. Padėkite ant vienos svarstyklių lėkštės virtualius pomėgius, o ant kitos – savo santuoką. Kas ką nusvers? Užduokite sau klausimą, ką jums duoda tas pomėgis ir ko jums trūksta santuokoje? Pasikalbėkite apie tai su savo antrąja puse, papasakokite savo mintis.

„Pagimdyti vaiką bet kokia kaina”

Pagimdžius vaiką, jūsų santykiai nepagerės. Jeigu nesugebėjote sutvarkyti jų iki vaiko gimimo, tai po to santykiai tik pablogės. Vaikas patikrina šeimos tvirtumą. Tai, kas kėlė tik nepasitenkinimą, dabar pavirs priežastimi kivirčytis. O argi vaikas kaltas dėl to, kad du suaugę žmonės nesugebėjo išmokti gyventi vienas su kitu taikiai ir vienas kitą suprasdami?

„Psichologinis nevaisingumas” – su tokia diagnoze pas mane dažnai ateina jauni žmonės. Poros vis dar tebekariauja, partneriai įrodinėja sau, kas čia svarbiausias, kas teisus. Tai ne kas kita, kaip du besipešantys vaikai. Energetiniame lygmenyje – tai dvi vyriškos energijos. Moteriškos nėra. Kur čia vieta mažyliui? Jos nėra. Jeigu norite vaiko – tapkite suaugusiais.

Poilsis ir laisvalaikis

Bendras laiko leidimas – labai svarbus dalykas. Svarbu drauge lankyti draugus, giminaičius, svarbu ir būti dviese. Jeigu vengiate laiko leidimo dviese ir visada surandate krūvą priežasčių kažką pasikviesti – draugus, giminaičius – į pasivaikščiojimą, pikniką, kelionę, ten, kur norėjote vykti dviese, tai pats laikas susimąstyti, kas trukdo jums likti akis į akį su partneriu. Prisiminkite, kaip leidote laiką iki vestuvių? Lygiai taip pat? Kas pasikeitė? Kodėl jums neįdomu būti dviese? Turėkite galvoje – niekas neprivalo jūsų linksminti ir daryti jūsų poilsį maloniu. Poroje abu lygūs – abu stengiasi.

„Aš papasakosiu koks (kokia) tu!”

Kam nešti šiukšles iš namų, jeigu tai viso labo šiukšlės? Šiandien jūs pykstatės, rytoj susitaikysite, o mama, draugė (draugas) ar sesuo (brolis), likdami Gelbėtojo vaidmenyje, negalės suprasti, kas atsitiko ir kaip galima atleisti tokius dalykus. Neretai paaiškėja, kad draugės yra visai ne draugės ir tereikia jums tik truputėlį atsipalaiduoti ir jos, žinodamos jūsų problemas, labai greitai užima žmonos vietą jūsų poroje guodėjos vaidmenyje.

Daug kas įsigudrina netgi pasakoti apie savo šeimos problemas darbe. Atminkite, jūsų problemos kolegoms nereikalingos, o štai išklausyti istoriją apie tai, kaip pas jus viskas blogai – šitą galima, šitai įdomu. Juk palyginus su jumis, kolegos pasijaučia geriau.

.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *