Pasižadėkite tai sau, jei kas nors su jumis blogai elgiasi

Nė vienas žmogus nenusipelno, kad su juo būtų elgiamasi blogai. Tačiau kartais nutinka taip, kad net artimiausi žmonės tyčia ar netyčia mus įskaudina ir priverčia jaustis menkais. Toks elgesys nepriimtinas. Ką tada daryti? Kaip atsitiesti? Reikia rasti savyje stiprybės ir verta sau duoti šiuos kelis pažadus.

Yra kelios galimos reakcijos, kai kas nors su mumis elgiasi blogai:

· protingai į tai sureaguoti

· agresyviai į tai sureaguoti

· kęsti ir susitaikyti

Sveikiausias yra pirmasis variantas. Tačiau jį pasiekti nėra lengva. Reikia ugdyti savo emocinį intelektą, kad išmoktume suvaldyti savo jausmus. Toliau aptariami pažadai sau gali padėti tinkamiau elgtis tokiose situacijose.

Pažadu sau visada atsiminti, kas esu ir ko esu vertas

Kai kas nors su mumis blogai elgiasi ir peržengia leistinas ribas, tai labai pakenkia mūsų savikliovai. Panieka, įžeidžiantys žodžiai, pažeminimas, apgaulės mus gramzdina į nepasitikėjimo savimi liūną. Blogiausia, kad dažniausiai toks elgesys neturi nieko bendra su tikrąją žmogaus verte.

Vien dėl to, kad kažkas pasakė, jog esate nieko vertas, nepaverčia jūsų nenusisekusiu žmogumi. Jūs pats geriau žinote, ką sugebate ir ko esate nusipelnęs savo darbais ar žiniomis. Pažadėkite sau visada tai prisiminti.

Pažadu sau nesitaikstyti su kito žmogaus agresija

Šį pažadą įgyvendinti yra sunku. Kai su mumis blogai elgiamasi, dėl įvairiausių priežasčių užsidarome savyje ir nė nepajudame iš vietos. Baimė gali būti tas dalykas, kuris mus sulaiko ir verčia tyliai išklausyti nepagrįstus įžeidinėjimus, ypač, kai žmogus atvirai rodo agresiją.

Pažadėkite sau, kad kitą kartą nesileisite žeminamas. Nebūtina iš karto tapti už save pastovėti gebančiu Supermenu. Pasistenkite pasipriešinti agresijai tvirtu žodžiu, žvilgsniu ar kitokiu gestu, parodančiu, kad buvo peržengtos ribos.

Pažadu sau kalbėti užtikrintai

Dažnai nepavyksta atsikirsti užgauliotojui, nes balsas suvirpa ir atima jėgą iš mūsų norimų pasakyti žodžių. Kad sugebėtume tvirtai išsakyti savo nuomonę, nepritarimą, reikia stengtis išlikti ramiam. Padės, jei žinosite, kad esate teisus, t. y. žinojimas, kad nesate šiukšlė, kuria jus padaryti bando agresorius. Jei sakote tiesą, kodėl turėtumėte bijoti ją ištarti garsiai?

Pažadu sau atsiriboti nuo žmonių, kurie su manimi elgiasi netinkamai

Blogas elgesy yra it užburtas ratas. Kad iš jo ištrūktumėte, reikia atitolti nuo žmonių, kurie jumyse sukelia blogus jausmus. Jei žmogus blogai su jumis elgiasi, jis nenusipelno jūsų laiko ir rūpesčio. Bendravimas turi teikti džiaugsmą abiems pusėms. Kam kankinti save ir gaišti laiką, jei kitas žmogus tik iš jūsų tyčiojasi?

Pasaulyje pilna įvairų žmonių. Jei nutrauksite su kuo santykius, anksčiau ar vėliau surasite kitą artimą žmogų, kuris su jumis elgsis tinkamai. Pažadėkite sau to siekti.

Pažadėkite sau užsigydyti žaizdas ir sustiprėti

Šis pažadas panašus į tuščiažodžiavimą, nes toks tikslas iš pirmo žvilgsnio yra labai sunkiai pasiekiamas. Širdies nenustos skaudėti vien dėl to, kad pasakyti sielos žaizdai užgyti. Tai ilgas ir sudėtingas procesas. Vis dėlto jis neprasidės, jei nepasižadėsite leisti sau pagyti. O kai pagyjame, tampame stipresni.

Apibendrinus, tikriausiai galima sakyti, kad pagrindinis pažadas, kurį kiekvienas turėtume duoti sau, yra mylėti save. Tada nesileisime užgauliojami, rasime stiprybės ieškoti geresnio gyvenimo. Pabandykime bent lašeliu sveikai save mylėti.

OriginalasNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *