Kaip atpažinti pesimistą? Būtų didžiulė klaida taip vadinti žmogų, kuris vieną kartą nuoširdžiai pasipasakojo apie savo nesėkmes. Kiekvienam mūsų būna ne tik šviesių, bet ir tamsių laikotarpių, kuomet viskas atrodo blogai. Tačiau kaip atpažinti žmogų, kuris yra pažengęs pesimistas ir vargu ar bando pasikeisti? Žemiau pateikti požymiai byloja apie žmogų, kuriam labai reikalinga pozityvaus mąstymo pamoka.
Portalas charaktery.eu pateikė 8 tikrojo pesimisto požymius.
1. Pesimistai dažniausiai turi savo mėgiamas frazes, kurias naudoja ypač dažnai. „Nemoku to daryti“ – taip jie sako net tada, kai viską moka kuo puikiausiai. Jie dažnai vartoja tokius žodžius: nesuprantu, nenoriu, nesu tam sutvertas, man nepasiseks. Tokiems pesimistams trūksta ne tik pasitikėjimo savimi, bet ir griežtų paaiškinimų apie tai, kaip reikėtų pakeisti savo mąstymą. Juk jeigu tikėsite, kad nepasiseks – tikrai nepasiseks.
2. Dauguma pesimistų bet kokioje situacijoje įžvelgia daug neigiamų dalykų, pamiršdami apie tai, kas yra gražu. Nusiteikia blogiausiam, nes taip jau yra įpratę. Ir visai nesvarbu, ar kalbėtumėme apie orą, ar apie keliones, ar apie atostogas. Juk gali pradėti lyti, gali būti siaubingi kamščiai, o per atostogas įmanoma susirgti. Koks gražus dalykas bebūtų, pesimistai visada turi tamsių spalvų paletę, kuria naudojasi.
3. O taip, nėra geresnio būdo susigadinti sau nuotaiką, kaip tiesiog pradėti lyginti save su kitais. Tai yra ne tik kvaila, bet ir pavojinga. Visu pirma, visada atsiras daugiau pasiekusiųjų, gražesnių, protingesnių žmonių – ar galvojate, jog pasaulyje gyvenate tik jūs? Antra, toks palyginimas nuolat stabdo ir neleidžia judėti į priekį. Pesimistai nuolat pastebi, jog yra blogesni už kitus, o su tokiu mąstymu vargu ar galima ko nors pasiekti.
4. Pažengę pesimistai nuolat prisimena, kas buvo blogai praeityje. Ar žinote, kiek kartų žmonės bankrutavo ir pradėjo verslą nuo pradžių? Jie pralaimėdavo, tačiau gaudavo vis naujų pamokų, kurias įsisavindavo ir pritaikė ateityje. Ir štai – pasiekė tai, ko norėjo. O pesimistas, kuris buvo atleistas iš vienos darbovietės gali nesidarbinti dar keletą metų, juk pamenate, kaip jį atleido ir kaip pavadino? Tai mažu mažiausiai neteisinga. Gyvename šiandien, o ne vakar.
5. Labai svarbus dalykas – tinkami žmonės. Jeigu nuolat būsite su tokiais pačiais pesimistais, tai vargu, ar pakeisite savo mąstymą. Pasirinkite tokius žmones, su kuriais galėsite eiti į priekį ir didžiuotis savimi, o ne ieškoti mažų dalykų, iš kurių susideda pasaulio pabaiga.
6.Nuolatinis ieškojimas kaltų – tai dar vienas pesimisto bruožas. Tokie žmonės nuolat randa, ką apkaltinti: šeimą, sveikatą, draugą, ekonominę padėtį, darbdavį. Taip, gyvenime tenka susidurti su įvairiais iššūkiais, tačiau kaltinti aplinkinių tikrai nedera. Visu pirma, dažnai jie net nežino, jog juos kaltinate, o jeigu ir žino – visiškai nesureikšmina. Tad kaltindami kitus, jūs skaudinate tik save. Antra, toks kaltinimas atima ir laiko, ir jėgų, todėl vis sunkiau judėti pirmyn.
7. Kiekvienas žmogus klysta, tačiau kuo išskirtiniai yra pesimistai? Jie, atsigręždami į praeitį, mato savo klaidas ir gailisi dėl visko. Gailisi, jog neišnaudojo galimybių, įžeidė artimus žmones, priėmė netinkamus sprendimus. Sakysite, jog nusidėję žmonės privalo gailėtis ir stengtis pasikeisti? Būtent – stengtis keisti savo mąstymą. Gailesčio ir taip užtenka, nes kiekvienas protingas žmogus gailisi dėl savo klaidų. Tačiau jeigu kiekvieną dieną pabusite su mintimi apie tai, kaip jūs dėl visko gailitės, bet nieko nekeisite – nieko gero nebus. Pradėkite veikti.
8. Aukšti reikalavimai sau – geras motyvacijos būdas. Tačiau itin aukšti ir neįveikiami siekiai gali visiškai sužlugdyti jūsų norą stengtis. Atraskite aukso viduriuką ir susikurkite bent vieną tokį tikslą, kurį galėtumėte pasiekti, o su laiku kartelę kelkite vis aukščiau.
Parengė Sabina Adamovič