Penki požymiai, kad tėvai yra toksiški

Kai kurios mamos ir tėčiai gadina savo vaiko dabartį ir ateitį. Iki tam tikro amžiaus tėvai vaikui yra patys svarbiausi žmonės.

Manoma, kad jie visada nori savo vaikui geriausio ir daro viską, kad užaugintų sėkmingą ir laimingą vaiką. Tačiau gyvenime, deja, dažnai viskas nėra taip gražu. Ir net jei neatsižvelgsime į absoliučiai neatsakingus ar žiaurius tėvus, tarp paprastų šeimų yra daugybė „toksiškų“ mamų ir tėčių. Jie elgiasi taip, kad labai nukenčia jų atžalos psichinė sveikata ir suaugus tokie žmonės dažniausiai kreipiasi į psichologą.

Yra svarbūs požymiai, pagal kuriuos galima atpažinti tėvų „toksiškumą“.

1. Asmeninės erdvės pažeidimas. Vaikystėje tai yra dienoraščių skaitymas ir kišenių tikrinimas, vyresniame amžiuje įėjimas į kambarį nebeldžiant ir reikalavimas duoti telefono slaptažodį. Kad ir kas tai būtų, tai sukelia gilų vaiko nesaugumą ir žemą savigarbą.

2. Tėvai sako, kad tik jų nuomonė yra teisinga. Tėvai reikalauja, kad vaikai sutartų su jais dėl visko. Jiems atrodo, kad jie viską žino geriau ir taip apdraudžia vaiką nuo netinkamo pasirinkimo. Tai atima iš žmogaus galimybę priimti sprendimus.

3. Draudimas reikšti jausmus. Bet kokiomis aplinkybėmis tėvai reikalauja neverkti, nebijoti, „suvaldyti emocijas“. Dažniausiai taip nutinka todėl, kad tėvai nežino, kaip susitvarkyti su savo jausmais ir bijo susidurti su vaiko emocijomis. Tai veda į psichosomatines būsenas, kai užslopintos emocijos pradeda reikštis per kūno ligas.

4. „Sąlyginė“ meilė yra tada, kai tėvai sako, kad vaiką myli tik už kažką: už gerą elgesį, puikius pažymius, pasiekimus. O nesėkmės situacijoje vietoj paramos jie priekaištauja arba lygina vaiką su sėkmingesniais bendraamžiais. Tokie vaikai, net ir tapę perfekcionistais, patiria stiprų vidinį nerimą ir retai jaučiasi patenkinti savo pasiekimais.

5. Manipuliavimas. Manipuliuodami tėvai priverčia vaikus atsisakyti savo planų ir norų dėl tėvų poreikių. Pavyzdžiui, atostogas vaikai praleidžia namuose, o ne su draugais, kad mamai nebūtų nuobodu, arba jau užaugę jie atsisako kraustytis į kitą miestą dėl paaukštinimo darbe, kad tėvai nebūtų vieniši.

Jei bent vienas punktas tinka jums, tai pirmas žingsnis link situacijos pokyčių. Atminkite, kad kiekvienas žmogus, įskaitant ir jus, turi savo jausmus ir troškimus, į kuriuos jis turi teisę ir kuriuos reikia išmokti gerbti.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *