Penkios meilės kalbos

Kaip padaryti mylimą žmogų laimingu? Būtina atsižvelgti į tai, kaip jis suvokia aplinkinį pasaulį ir imti kalbėti su juo viena iš penkių meilės kalbų. Idėja pakankamai paprasta, suprantama ir elegantiška.

Įsimylėjimas – tai emocijų pliūpsnis. Jis laikinas ir pakankamai greitai pasibaigia. O meilė – tai sąmoningas valios aktas. Sprendimas. Norint jo laikytis, reikalinga disciplina. Mylėti galima ir tada, kai įsimylėjimas jau seniai išgaravo.

Meilė – tai kai stengiatės kito žmogaus labui. Ir jeigu pavyksta – patys tuo džiaugiatės.

Jeigu sutuoktiniai kalba skirtingomis meilės kalbomis, konfliktas neišvengiamas. Pavyzdžiui, jums malonu, kai vyras dovanoja gėles ir dovanas. O vyrui svarbūs žodžiai. Būtina žinoti tokius vienas kito ypatumus.

Pateikiame penkias meilės kalbas:

Pagiriami, palaikantys žodžiai

Svarbu žmogų palaikyti, išskirti jo stipriuosius bruožus. Pagyrimas – tai ne pataikavimas ir ne įsiteikinėjimas. Pagyrimas padeda žmogui pajausti savo reikšmę. Tačiau nepakanka vien pasakyti “tu puikiai tai padarei, šioje srityje tu puikiai susigaudai”, reikia dar ir būti šalia sunkiais gyvenimo periodais, tikėti žmogaus potencialu.

Laikas

Svarbu surasti laiko pabūti dviese, kai visiškai priklausysite vienas kitam. Svarbu suprasti, jog tiesiog būti šalia absoliučiai nepakanka. Vertingiausia, kai esate išties užimti vienas kitu, o ne drybsote kiekvienas su savo telefonu ant tos pačios sofos, ar užsiimate įprastais buitiniais darbais. Visa tai nesiskaito. Reikia išties būti drauge, išties kalbėtis. Jeigu partneriui būtent drauge leidžiamas laikas yra svarbiausia vertybė, teks išmokti jo klausytis. Nelaukiant pauzės, kad įterptume savo frazę, pametėtumėte patarimą. Paprasčiausiai reikia klausytis, suprasti ir priimti.

Dovanos

Žmogui, kuris kalba dovanų kalba, į kainą visiškai nusispjauti. Svarbiausia – pats dėmesio ir rūpinimosi faktas. Galite dovanoti paprastus niekučius, tačiau juos reikia pateikti kaip siurprizus. Ir partneris jausis laimingas už parodytą dėmesį.

Pagalba

Jeigu jums tai svarbu, o partneris nepadeda – paprašykite. Galbūt tai ne jo meilės kalba ir jis nelaiko pagalbos jokia vertybe. Paaiškinkite, kodėl jums tai svarbu.

Prisilietimai

Viskas, ko reikia jūsų partneriui – kad būtumėte šalia, apkabintumėte. Paimti už rankos – efektyviau už bet kokius žodžius.

Mokykitės suprasti meilės kalbas, visos jos vertingos ir svarbios. Kuo geriau įvaldėte kiekvieną iš jų, tuo daugiau galite pasakyti.

ŠaltinisNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *