Pirmas pasimatymas vaikinų ir merginų akimis

Pirmas pasimatymas – situacija, kai pats gyvenimas siūlo pamiršti įprastus socialinius vaidmenis ir įsijungti į naują žaidimą. Kodėl vyrai ir moterys skirtingai žiūri į tą pačią situaciją?

Drabužiai

Merginos deda daug pastangų, kad parinktų tinkamus apdarus. Jos nori parodyti save palankiausioje šviesoje ir pabrėžti, kad žengia koja kojon su lauku. O vaikinai paprastai menkai gaudosi apie naujausias mados tendencijas.

„Jeigu jūsų įvaizdis vaikinui nesisieja su moteriškumu, jam bus sunku įsijungti į romantišką žaidimą, – aiškina psichologė Marija Majus. – Veikiausiai jis neįsidėmės, ką konkrečiai buvote apsivilkusi. Viskas, kas liks jo atmintyje, tai – trūko ar netrūko jūsų įvaizdžiui moteriškumo, grožio, ramybės ir pasitikėjimo savimi. Jeigu jums pavyko pabrėžti šias savybes savo drabužiais, tai jam bus lengviau jus įvertinti kaip moterį, su kuria jis norėtų pratęsti bendravimą.“

Kuo santūresnis bus jūsų apdaras ir jo aksesuarai, tuo daugiau turėsite šansų jam patikti. Mat paprasto kirpimo suknelė (kuri geriau už kelnes pabrėžia moteriškumą), anot psichologės, neatitrauks jo dėmesio nuo svarbiausio – jūsų.

Pažinti vienam kitą

Vaikinui nėra svarbu iškart sužinoti apie jus kuo daugiau. Po pirmojo pasimatymo jis veikiausiai prisimins, kaip jautėsi šalia naujos pažįstamos ir kokį įspūdį ji padarė. O mergina po pirmojo pasimatymo sugebės papasakoti apie vaikiną kur kas daugiau, Ji nurodys jo profesiją, bus sužinojusi, ar jis buvo vedęs ir ar turi vaikų.

Moterims svarbi praktiškoji informacija, o vyras daugiau dėmesio skiria emociniam įspūdžiui.

„Iš dalies tai galima paaiškinti tuo, kad moterys lengviau susidoroja su daugybe užduočių vienu metu, joms būdinga didesnė komunikacinė kompetencija, – aiškina psichologė. – Ji suspėja įvertinti emocinį nusiteikimą, vaikino požiūrį į ją ir savo jausmus. Ir tuo pat metu moteris įsisavina racionaliąją sferą, stengdamasi atsakyti sau į praktiškus klausimus.“

Santykių ateitis

Santykių pradžioje vaikinai labiau būna linkę gyventi „čia ir dabar“, mėgaudamiesi bendravimus. Jie nesistengia kaip merginos užbėgti įvykiams į priekį ir svajoti apie ateitį, laimingą gyvenimą po vienu stogu, keliones, šunį ir mielus mažylius.

„Svajonės nėra blogas dalykas, tačiau merginai svarbu jausti skirtumą tarp fantazijų ir nuolatinio planų svarstymo, kad sumažintų nerimą dėl ateities, – sako psichologė Marija Majus. – Pastarasis dalykas dažnai atskleidžia bandymus kontroliuoti situaciją ir yra neurotinis simptomas, kuris trukdys vystytis sveikiems santykiams.“

Skaitymas tarp eilučių

Vyras veikiausiai neims svarstyti, ką iš tikrųjų galėjo reikšti vienas ar kitas moters žodis ar žvilgsnis. Užtenka paprasčiausiai jausti, kad jam buvo gera su mergina, kad jam kiltų noras pakviesti ją į antrąjį pasimatymą. Moterys, kurios kreipia didelį dėmesį į smulkmenas, gali prisiminti visas susitikimo detales.

„Vyro smegenys orientuotos į tai, kad atskirtų svarbias užduotis nuo antraeilių, – aiškina psichologė. – Neverbalinės komunikacijos subtilybės – gestai, žvilgsniai, mimika – dažniausiai lieka vyrų nepastebėtos. Jiems tai – tik papildomi niuansai, kuriais jie, skirtingai nuo moterų, neįpratę remtis kaip patikimais.“

Pokalbio objektas

Vienas iš esminių skirtumų tarp vaikinų ir merginų yra požiūris į pokalbio temas. Moterys gali kalbėti ir klausytis apie draugus ar šeimą, teikdamos didelę reikšmę tam, ką ir kaip pasakė istorijos personažas. Vyrams pokalbiai apie jiems nepažįstamus žmonės atrodo nepaprastai nuobodūs.

„Didžiausia klaida – iškart papasakoti apie tuos sunkumus, kuriuos vis dar išgyvenate dėl buvusiu partnerio, – įspėja psichologė. – Vyro meilė būna porinė, jis nenori priimti „trečiojo“. Iš jūsų pokalbių jam susidarys įspūdis apie meilės trikampio galimybę, todėl jis pasistengs jo išvengti.“

Susitikimas su savimi

„Pirmas pasimatymas – pirmiausia susitikimas su savimi“, – tvirtina Levas Chegajus, Jungo mokyklos psichoanalitikas.

Pirmas pasimatymas, anot jo, – tai dar ne santykiai su kitu žmogumi, o susidūrimas su savo vidiniais procesais: baimėmis, viltinis, kompleksais, šeimos scenarijais. Partnerį mes atrasime sau gerokai vėliau, o kol kas mūsų susidomėjimą juo daugiausia nulemia tai, kiek pašnekovas padėjom mums susitikti su svarbia savo pačių dalimi.

„Ar jis atveria tai, kas mums savyje yra svarbu ir brangu? Ar mes pasirengę susidurti su naujais išgyvenimais? Posakis „Vyras myli akimis“ pagrįstas tuo, kas jis nesąmoningai palygina pašnekovę su moters idealu savo viduje. Šis idealas atitinka jo sielos pavidalą arba jo antrosios pusės – Vidinės moters pavidalą“, – ai6kina psichoanalitikas.

Psichologiškai subrendęs ir socialiai įsitvirtinęs vyras pirmiausia ieškos emocinio rezonanso su moterimi. Juk meilė suteikia jam šansą vystyti tą savo asmenybės pusę, kuri paprastai menkai dalyvauja socialinėje vyro veikloje. Jeigu pirmasis pasimatymas mūsų „neužkabins“, mes neisime į antrą susitikimą. Todėl jis būna labai svarbus, nors ir negarantuoja laimingos istorijos pabaigos. Tai – tik pretekstas atskleisti tam, kas geriausia slypi mumyse – kūrybai, spontaniškumui, pasirengimui pažvelgti į save iš kitos pusės.

Originalas



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *