Santykiai – sudėtinga, ar ne?

Šia tema parašyta begalė knygų, atlikta daugybė tyrimų, sunkumai santykiuose – viena iš populiariausių priežasčių, kodėl kreipiamasi į psichologą. Mes pakankamai dažnai gyvenime susiduriame su liūdnu faktu, kad poroje pasiekti harmoniją nėra taip jau ir paprasta.

Raktu į darnius ir laimingus santykius gali tapti supratimas ir priėmimas. Kodėl jie vaidina tokį svarbų vaidmenį kuriant darnią sąjungą?

Todėl, kad mes visi trokštame supratimo ir neretai jaučiame, kad jo negauname. Ir neverta savęs apgaudinėti, kad žmonės gali mus suprasti be žodžių – tai neįmanoma. Tačiau mes galime sulaukti pakankamo supratimo kalbėdami apie jausmus, lūkesčius ir nusivylimus.

Kai susitinka du žmonės, susitinka du pasauliai: už kiekvieno iš partnerių slypi visos jų protėvių kartos, visos jų šeimos taisyklės, istorijos, ir visa kriokliu užlieja du žmones. Kas turėtų plauti indus? Kaip turėtų elgtis tikras vyras? Kokia yra tikra moteris? Du mylintys ir mylimi žmonės turėtų dėl visko susitarti, tačiau tai ne visada pavyksta.

Kiekvienam žmogui svarbu išmokti reikšti savo emocijas, ir tuo pačiu išlikti tam tikrose konkrečiose ribose. Aš turiu teisę pykti, tačiau neturiu teisės smogti kitam žmogui, ir nebūtina fiziškai. Aš galiu paverkšlenti, tačiau paskui surasiu jėgų imtis darbo, kurį pažadėjau atlikti.

Norint geriau suprasti kitą žmogų, galima pritaikyti gyvenime kelias taisykles.

1. Pažinkite ir pastebėkite kitą žmogų, tokį, koks jis yra

Kiekvienas iš mūsų turime savų galimybių ir apribojimų – fizinių, psichinių, materialinių, moralinių, emocinių. Ir svarbu matyti kitą žmogų tokį, koks jis yra, pripažįstant jo galimybių ribas.

2. Santykiuose labai padeda gebėjimas išklausyti pašnekovą

Bendravimo gali būti labai daug, tačiau jis gali būti tuščias, neprasmingas ar beprasmis. Kartais žmogui ką nors papasakoji, o jis nė pusės iš to neišgirsta: tavo problemos jam neįdomios. Teisybės dėlei vertėtų pažymėti, kad svarbu, jog šis elementas veiktų abiem kryptimis, kad ne tik jūsų klausytųsi, bet ir jūs pats būtumėte pasiruošęs išklausyti kitą žmogų.

3. Dažnai darome vieną didelę klaidą – lyginame ir vertiname žmones

„Štai aš galiu tai padaryti, tai kodėl negali jis/ji?“, „Aš juk jaučiu skausmą, nejaugi taip sunku manęs pagailėti, mane palaikyti?…“. Taip, būtent negali, būtent sunku. Labai dažnai žmonės bando vertinti kitą, remdamiesi vien pirmuoju įspūdžiu, savo asmenine patirtimi, idealių santykių idėja, kuo tik norite, bet tik ne realybe.

Pasistenkite geriau suprasti žmogų, suteikite jam galimybę išreikšti savo požiūrį, galbūt kitokį, nei jūsiškis.

Gebėjimas kalbėti, išgirsti ir suprasti vienas kitą – labai svarbus faktorius šiltiems, pasitikėjimo kupiniems santykiams palaikyti. Kad ir kokia sunki būtų jūsų vaikystės ar buvusių santykių patirtis, gebėjimas atpažinti savo elgesio priežastis, jas aptarti su partneriu ir nuoširdžiai priimti jo jausmus labai palengvins jūsų santykių kūrimą. Tai padaryti nėra lengva, tačiau tikrai verta.

.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *