Santykius griaunančios nepastebimos neištikimybės

Neištikimybe dauguma šiuolaikinių porų laiko išimtinai fizinę išdavystę. Tačiau psichologų nuomone, santuoką griauna daugybė kitų neištikimybės formų, kurioms niekas neteikia ypatingos reikšmės.

Pateikiame tuos partnerių poelgius, kurie griauna santykius ne blogiau už fizinę neištikimybę.

Pirmoje vietoje – vaikai. Vaikų poreikiams, savaime aišku, būtina teikti prioritetą, tačiau kai abu tėvai susifokusuoja vien į vaikus, eikvoja visą energiją ir visas jėgas jų auklėjimui, suaugusieji šeimos nariai galiausiai praranda tarpusavio ryšį. Iš pradžių atrodo, kad bendras vaikų auklėjimas ir rūpinimasis vaikais sutuoktinius suartins, tačiau realybėje visa tai juos tik atitolina.

Prisirišimas prie kito žmogaus. Emocinis prisirišimas prie kito žmogaus dažnai tampa skandalų priežastimi. Sutuoktiniai turi būti tiek vienas kitam artimi, kad galėtų pasikalbėti apie viską. Ne, jis neturi pakeisti jums geriausios draugės, jis viso labo turi žinoti, kad jūs juo pasitikite ir kad iškilus problemai kreipsitės pirmiausiai būtent į jį.

Gyvenimas telefone. Pastovus lindėjimas telefone ir socialiniuose tinkluose irgi tampa dažna priežastimi skyryboms. Ir visai nesvarbu, ar susirašinėjate darbo reikalais ar tiesiog bendraujate su draugais – pernelyg didelis įsijautimas į internetą, kai greta sėdi artimas žmogus, niekada jūsų nesuartins.

Išlaidos. Galbūt nustebsite, tačiau slepiamos išlaidos irgi sukelia negatyvias pasekmes. Galite būti tikri – finansinė „neištikimybė” anksčiau ar vėliau iškils į paviršių ir partneris traktuos tai kaip apgaulę ir išdavystę.

Draugai. Draugai, hobis, karjera – labai svarbios gyvenimo sferos. Tačiau atiduoti prioritetą visiems šiems dalykams ir neįtraukti į prioritetų sąrašą partnerio – šiek tiek keistoka, švelniai tariant. Kai žmogus jaučiasi nustumtas į antrą ar trečią planą, jis susimąsto, kiek yra apskritai jums vertingas ir reikalingas. Ir tai – pirmieji žingsniai link nepasitikėjimo bei abejonių.

Partnerio skundimas kitiems žmonėms. Jums atrodo, kad visai normalu pasiskųsti draugei, kaip siaubinga tvarkyti vonią, jam išsimaudžius. Ir tikrai – nieko baisaus. Jei neskaitysime, jog tai – vėlgi išdavystė, tegu ir nedidelio masto. Visada vadovaukitės taisykle „Nekalbėti apie mylimą žmogų to, ko negalėtum pasakyti jam dalyvaujant pokalbyje”. Net jeigu esate tikri, jog jis niekada apie tai nesužinos.

Nėra kontakto. Kai sakote „Viskas gerai”, o iš tikrųjų nelabai gerai. Tai irgi pasitikėjimo stoka. Jūs tarsi numojote ranka į jo nerimą ir susirūpinimą dėl jūsų. Ir į santykius – irgi numojate ranka. Kai toks elgesys tampa įpročiu ir judu vienas nuo kito atitolstate, prasideda visos tos stadijos, kurios buvo ką tik aprašytos aukščiau.

.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *