„Laimė, kad tave supranta“, – pasakė vienas protingas žmogus, ir jis buvo teisus. Įsivaizduokite pasaulį, kuriame visi vienas kitą supranta iš pusės žodžio. Nėra kvailų ginčų, nesusipratimų, nutylėjimų… Šeima, kurioje vyrauja abipusis supratimas, gyvens ilgai ir laimingai. Belieka išsiaiškinti, koks vyrų ir moterų laimės suvokimas, ir pasitelkti skirtumus šeimyniniams santykiams gerinti.
Moterų požiūris į laimę
Amerikiečių psichologo Johno Grey teigimu, laimingam šeimyniniam gyvenimui būtinos šešios pagrindinės sąlygos.
1.Rūpestingumas. Kiekvienai moteriai tiesiog būtina jausti šalia stiprų vyrišką petį, į kurį galima atsiremti.
2.Supratimas. Apie tai jau viskas pasakyta pradžioje. Galima pridurti, jog moteriai svarbu, kad būtų supratimas, o ne atsitiktinai atspėjami jos norai.
3.Pagarba. Moters priėmimas kaip asmenybės, o ne kaip nemokamo priedo prie keptuvės, skalbimo mašinos ir siurblio.
4.Ištikimybė. Svarbu žinoti, kad moteris vyrui vienintelė.
5.Pripažinimas. visų pirma to fakto, kad mylima moteris pati geriausia. Na tebūnie ne visose sferose, keliose.
Vyrų požiūris į laimę
Vyrams svarbūs kiti veiksniai.
1.Tikėjimo. Vyrui reikia žinoti, kad mylima moteris tiki jo jėgomis, gebėjimu įveikti bet kokius sunkumus. Moteris gali patvirtinti tikėjimą, kreipdamasi į vyrą dėl bet kokių problemų, nebijodama sulaukti neigiamos reakcijos. Toks elgesys patvirtins, kad moteris laiko vyrą stipriu ir kad jis jai tikrai reikalingas.
2.Priėmimas vyro tokiu, koks jis yra. Tai labai svarbi sąlyga. Vyro logika sako taip: „Jei ji nori mane pakeisti, vadinasi, nemyli.“
3.Pripažinimas. Jei vyras bent ką nors padarė (išnešė šiukšles atidarė jums duris, padavė ranką išlipant iš autobuso), padėkokite. Tada nedings noras dėl jūsų stengtis. Priešingu atveju, jis manys, kad visos pastangos veltui, o jo geri ketinimai nevertinami.
4.Žavėjimasis. Vyrams labai svarbūs pagyrimai, laikymas jo geriausiu, protingiausiu, gražiausiu ir t.t.
5.Pritarimas. Palaikykite visus jo sumanymus, siūlykitės padėti, net jei parama gali būti tik emocinė.
6.Paskatinimas. Jis ką nors padarė? Parvedė vaiką iš darželio? Šaunuolis, pats geriausias.
Interesų konfliktas
Dažnai šeimose būna priešingai – vietoje šešių išvardintų veiksnių vyrai sulaukia priekaištų (tu manęs nemyli, nieko nesugebi, mažai uždirbi), abejingumo, lyginimo jo nenaudai (pažiūrėk į kaimyną, o tu…). Jo požiūris į žmoną po kelerių metų tokio elgesio nuspėjamas. Kita problema – moteris, stengdamasi padaryti vyrą laimingą, duoda jam tai, ko reikia jai pačiai. Bet vyrams reikia kitų dalykų.
Kaip gražinti šeimyninę laimę
Visų pirma reikia suprasti, priimti ir įsidėmėti, kad vyrai ne tokie, kaip moterys. Jie kitaip mąsto, kitaip priima informaciją. Moterys reaguoja kitaip. Kelios rekomendacijos:
1.Vyrams viską reikia sakyti tiesiai šviesiai. Be užuominų, palyginimų ir metaforų. Pavyzdžiui, nereikia dūsauti: „Mes niekur neiname.“ Reikia sakyti: „Mielasis, puikus oras, norėtųsi su tavim pasivaikščioti po parką.“ Atsiminkite – moteris vartoja žodžius išreikšti jausmus ir emocijas, vyrai – perduoti informacijai.
2.Niekada neuždavinėkite abstrakčių klausimų: „Apie ką tu galvoji? Papasakok ką nors.“ Užduokite jam konkretų klausimą.
3.Nepateikinėkite vyrui patarimų, jei jis jų neprašo. Moterys mėgsta patarimus, kritiką, laiko tai meilės įrodymu. Vyrams irgi patinka patarimai, jeigu jiems jų reikia.
4.Nepersistenkite, norėdama padėti. Į sunkią padėtį patekusiam vyrui būtina vienatvė. Jei matote, kad jam depresija, nepulkite klausinėti, kas atsitiko, siūlyti pagalbos. Geriau pasakykite: „Matau, kad turi sunkumų, jei prireiktų – aš šalia.“