Palaikyti švarą ir tvarką tualete nėra paprasta, tačiau labai svarbu. Pirma, dėl higienos, antra, dėl bendro įspūdžio, o trečia, jo keitimas gali kainuoti ne vieną centą. Todėl rekomenduojame neignoruoti santechnikos gaminių naudojimo ir priežiūros taisyklių. O kad vieną dieną tualete jūsų neištiktų nemaloni staigmena, prisiminkite, ko geriau niekada nedaryti su klozetu.
001
Maisto ruošimo riebalai niekada, jokiu pavidalu neturėtų patekti į klozetą. Taip pat „draudžiamų“ sąraše yra padažai, kepimo aliejus, sriubos ir kitų patiekalų likučiai. Net jei vieną kartą nieko nenutiko, tai nereiškia, kad toliau bus galima išvengti pasekmių.
Tiesa ta, kad tokios atliekos yra labai klastingos – jos pradeda veikti tik praėjus tam tikram laikui. Pirmiausia jos sustingsta, vėliau kaupiasi vamzdžiuose ir galiausiai sudaro kamštį, kuriam pašalinti nepadės jokia buitinė chemija – tik speciali įranga.
Niekada nenuplaukite į kanalizaciją plaukų ar dantų valymo siūlų
Atrodytų, kas čia tokio, jei plaukai pateks į klozetą? Štai vonia ar kriauklė – visai kas kita. Iš tikrųjų ši nuomonė yra apgaulinga, ir tai veikiau stereotipas. Patekę į kanalizaciją plaukai prilimpa prie vamzdžių ir galiausiai tampa tinklu, gaudančiu kitas atliekas. Dar blogiau su dantų siūlu, nes jis yra žymiai stipresnis ir patvaresnis, nei plaukai, vadinasi, gali išprovokuoti didesnį užsikimšimą.
Niekada nenaudokite pernelyg daug vamzdžių valiklių
Deja, vamzdžių valymo atveju taisyklė „kuo daugiau, tuo geriau“ negalioja, todėl reikia kuo atsargiau elgtis su buitinės chemijos kiekiu. Produktai, skirti užsikimšimams šalinti – galingi chemikalai, kurie gali suardyti pačius vamzdžius. Tai vėliau sukels rimtus nuotėkius.
Dėl to neverta valyti vamzdžių kiekvieną savaitę ir nereikia išpilti viso buteliuko vietoj rekomenduojamų 200 mililitrų – nuo to rezultatas nepagerės. Laikykitės ant pakuotės pateiktų nurodymų ir išvengsite nemalonių pasekmių.
Pastaba: jei užsikimšimas nedidelis, galite visai nenaudoti buitinės chemijos ir pasinaudoti improvizuotomis priemonėmis. Vamzdžius puikiai išvalo valgomosios sodos ir acto tandemas. Kad jos veiktų kuo efektyviau, iš klozeto dubens išsiurbkite vandenį, įberkite į jį 200 g valgomosios sodos, užpilkite dviem stiklinėmis 9 proc. acto, palikite kelioms valandoms ir nuplaukite.
Niekada nepilkite verdančio vandens į klozetą
Šis populiarus užsikimšusių praustuvų valymo receptas tinka dušams, vonios ir virtuvės kriauklėms. Poroje su valgomąja soda arba actu, karštas vanduo ištirpdo riebalus, todėl tekėjimą blokuojantis kamštis suyra ir daugiau niekas nebeužkemša vamzdžių. Tačiau su klozetu viskas toli gražu nėra taip paprasta. Medžiaga, iš kurios jis pagamintas, neatlaiko staigaus temperatūros pokyčio ir gali deformuotis atliekant valymo procedūrą. Todėl jokio verdančio vandens – idealiu atveju vandens temperatūra turėtų būti apie 50 laipsnių, kad nepakenktumėte santechnikai.
Niekada neišmeskite kačių kraiko užpildo į klozetą
Egzistuoja trijų rūšių kačių kraiko užpildas: ant pirmojo yra ženkliukas, kad jo negalima utilizuoti per kanalizaciją, antrame variante apie tai nieko neparašyta, trečiasis turi užrašą „galima nuleisti į klozetą“.
Pavojingiausi kanalizacijai yra silikagelio užpildai – jie akimirksniu sugeria drėgmę ir jų tekstūra tampa panaši į tirštą želė. Taip pat vamzdžiams gali pakenkti bentonito produktai, kurie sudaro labai tankius gumulus. Medienos užpildas, kuris dažnai reklamuojamas kaip „saugus“ kanalizacijos vamzdynams, išbrinksta ir sudaro kamščius.
Kaip matote, net jeigu ant pakuotės parašyta „galima nuleisti į klozetą“, pasekmės gali būti nenuspėjamos. Be to, ne faktas, kad nukentėsite būtent jūs. Gali kliūti apačioje gyvenantys kaimynams arba užpildo gabalėliai gali susijungti su toliau vamzdynuose esančiomis šiukšlėmis ir sudaryti globalesnio masto kamščius.
Niekada nelipkite ant klozeto kojomis
Atrodytų, banalus dalykas, apie kurį net kalbėti neverta, bet vis dėlto kai kurie žmonės vis tiek lipa ant klozeto, kad pažiūrėtų į ventiliaciją, pasiimtų ką nors iš viršutinės lentynos ir pan. Maža to, kad klozeto dubuo paprasčiausiai nepritaikytas tokioms apkrovoms ir tokio „eksploatavimo“ metu gali subyrėti, tai dėl slidaus paviršiaus galite dar ir nukristi. Todėl geriau nerizikuoti nei savo, nei unitazo sveikata ir tokiose situacijose naudoti paprastą kėdutę.
Be visų minėtų draudimų, taip pat nereikėtų apleisti bendros klozeto būklės. Jei matote, kad jis pratekėjo, nedelsdami imkitės remonto, net jei vandens yra tik truputis. Paprasta problema, kurią savo jėgomis galite išspręsti per penkias minutes, laikui bėgant peraugs į labai rimtą, o santechnikos remontas atsieis rimtą sumą. Gerai, jei gausis sutaisyti seną klozetą, tačiau visada yra rizika, kad jį teks pakeisti nauju.